------------------------------------

Naujos knygos

------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Ar jaučiatės saugūs Marijampolėje?

Domėdamiesi, kaip Marijampolės gyventojai jaučiasi viešose savo miesto vietose – gatvėse, aikštėse, parkuose – nutarėme miesto centre surengti mini apklausą. Ar mūsų mieste yra saugu, klausėme marijampoliečių, kuriuos sutikome J. Basanavičiaus aikštėje ir jos prieigose.

Vytautas MATULAITIS

 

Vytautas MATULAITIS:
– Aš sakyčiau, kad Marijampolė yra ramus miestas. Man teko dirbti ir dienomis, ir naktimis, ir nebuvo nė vieno karto, kad būčiau pajutęs kažkokią grėsmę. Žodžiu, mano nuomone, miesto gatvėse yra saugu, o mažais skersgatviais, tiesą sakant, nevaikštau.
Kartais savaitgaliais prie barų galima pamatyti triukšmaujančio, rėkaujančio jaunimo, bet aš nematau čia nieko blogo – jaunimas tiesiog linksminasi. Žodžiu, sakyčiau, kad Marijampolėje situacija rami.

Ingrida PLIKAITIENĖ

 

Ingrida PLIKAITIENĖ:
– Mano nuomone, mūsų mieste saugu ne visuose mikrorajonuose. Aš, pavyzdžiui, gyvenu Mokoluose, Uosupio gatvėje. Ten ramu, tačiau tuose rajonuose, kur gyvena daug socialiai pažeistų žmonių, ten, kur bendrabučiai, tikrai nėra saugu. Norėtųsi, kad tokiose vietose, taip pat ten, kur mėgsta rinktis jaunimas, dažniau matytume policijos patrulius.
Aš pati vieną nemalonų incidentą esu patyrusi parke, kai vakare prieš miegą su dukrele vežimėlyje atėjome pakvėpuoti tyru oru. Vežiodama dukrelę pastebėjau, kad paskui mane kur bepasukčiau vis iš paskos žygiuoja nepažįstamas vyriškis. Kilo minčių, kad jis gali turėti blogų kėslų, bet, laimė, nieko nenutiko. Sužinojau, kad tas man nerimą sukėlęs vyras yra ligonis.

Galina KABANOVA

 

 

Galina KABANOVA:
– Dieną Marijampolėje, sakyčiau, saugu, o vakare – nepasakyčiau. Tiesą sakant, stengiuosi vakarais niekur ir nevaikščioti, nors visko būna ir dieną. Gyvenu Mokoluose, Mokolų gatvėje. Pernai vasarą daugiabučio kieme man tiesiog po langais dieną keli chuliganai užpuolė ir mirtinai sumušė vieną vaikinuką.
Po to baisaus nusikaltimo bent jau mūsų kvartale buvo įrengtas geresnis apšvietimas, baigėsi jaunimo pijokystės vaikų darželių pavėsinėse. Jų teritorija aptverta, vartai užrakinti, ir tvarka.

Gintautas GUTAUSKAS

Gintautas GUTAUSKAS:
– Situacija mieste nėra bloga. Vis dėlto, mano nuomone, galėtume matyti daugiau patruliuojančių pareigūnų. Man susidaro toks įspūdis, kad anksčiau jie patruliuodavo dažniau. Kitas dalykas, norėtųsi, kad pareigūnai patruliuodami sudrausmintų piliečius, kurie nepaiso viešose vietose taikomų draudimų. Pavyzdžiui, Vytauto parkas yra nerūkymo zona. Sėdžiu aš tame parke su anūkais ant suolelio, o šalia prisėdęs vyras rūko. Aš jį įspėju, o jis visai nereaguoja, tarsi negirdi. Tuo metu pro šalį Sodų gatve važiuoja policijos patruliai. Būtų gerai, kad sustotų ir tą rūkorių įspėtų, bet jie nuvažiuoja.
Dar vienas niuansas. Visuose miestuose, taip pat ir Marijampolėje, gyventojų ir miesto svečių saugumui viešose vietose montuojamos vaizdo kameros. Tų kamerų yra ir jau minėtame Vytauto parke, tačiau kai anūkas pamiršęs ant suolelio paliko brangią striukę, paaiškėjo, kad tos kameros tik butaforija – jos neveikia. Žodžiu, yra priemonių nusikaltimams lengviau atskleisti, bet jomis nesinaudojama.

Liudmila KOMISAROVA

 

Liudmila KOMISAROVA:
– Mūsų miestas labai išgražėjęs, tačiau bent jau man vakarais vaikščioti gatvėmis dar nedrąsu. Todėl ir nevaikščioju. Juolab kad kai kurie miesto kvartalai vakarais ir naktimis dar prastai apšviesti. Pavyzdžiui, pastebėjau, kad Sporto gatvėje nuo „Norfos“ prekybos centro link Beržų gatvės bendrabučių žmonės vaikšto kelią pasišviesdami žibintuvėliais. Norėtųsi, kad mieste, ypač prie bendrabučių, vakarais ir naktimis viešosios erdvės būtų ypač gerai apšviestos. Tiesa, policijos pareigūnai jau minėtame Sporto gatvės ruože tikrai dažnai pravažiuoja.

 

Kęstutis RAGELIS

 

Kęstutis RAGELIS:
– Marijampolėje tikrai saugu – šimtu procentų. Dažnai su žmona, kartais ir su anūkais išeiname pasivaikščioti, mėgstame pasivažinėti dviračiais. Tikrai nepatyrėme jokių incidentų. Važinėdami po parką ne kartą jame sutikome patruliuojančius policijos pareigūnus. Paprastai jie parke patruliuoja pėsti. Mūsų miestas ir gražus, ir tikrai saugus.

 

 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.