------------------------------------

Naujos knygos

------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Prekyba žmonėmis šalia mūsų

Kristina MIŠINIENĖ.Ar 2018 metais mes vis dar turime kalbėti apie prekybą žmonėmis? Lietuvoje? Deja, taip. Prekyba moterimis, vaikais ir vyrais šiame technologijų pergalės amžiuje mūsų laisvoje šalyje tebėra patrauklus pajamų šaltinis ir pavieniams nusikaltėliams, ir organizuotoms grupuotėms. Aukų skaičius nemažėja, nes vyksta nuolatinė paieška naujų, pelningų nišų: jei kurį laiką mažėja moterų srautai į prostituciją, tuojau suaktyvėja jaunuolių verbavimas į gaujas, kurios mobiliai juda po visą Europą ir vagia, plėšia, nuvarinėja mašinas, perveža ir prekiauja narkotikais.
Prekeiviai žmonėmis paprastai ieško aukų iš socialinės rizikos šeimų, tarp paauglių ir suaugusių, kurie yra pažeidžiami. Tai vienišos motinos, globos įstaigų auklėtiniai, asmenys su priklausomybėmis. Nusikaltėliams yra svarbu, kad tokiems žmonėms dingus, niekas jų neieškotų, kad pareigūnai ir socialinės tarnybos mažiau pasitikėtų šių nukentėjusiųjų pasakojimais. Aukų baimė prabilti ir bendruomenės abejingumas – geriausi prekeivių žmonėmis sąjungininkai.
Per 2017 metus VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras padėjo 383 asmenims, iš kurių 116 buvo nepilnamečiai. Teikėme socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą, saugų prieglobstį. Pasiryžusius bendradarbiauti su teisėsauga lydėjome viso ikiteisminio tyrimo ir teismo proceso metu. Džiaugiamės, kad ne viena auka, kuri beširdžių išnaudotojų buvo žlugdyta, niekinta, nurašyta, rado savo vietą gyvenime: grįžo į mokyklos suolą, įgijo profesiją, susirado darbą, susigrąžino vaikus. Tačiau tai yra ilgas ir sunkus kelias. Paprastai reikia ne mėnesių, o metų, kad atgautų prarastą savigarbą, išgytų dvasinės žaizdos.
Džiaugiamės, kad Marijampolės visuomenė, savivaldybė palankiai priima mūsų siūlomas priemones kovai su prekyba žmonėmis. Kviečiame susitelkti, nepalikti aukų ir jų artimųjų vienų – prekybos žmonėmis nusikaltimai paliečia visus mus. Burkimės, vienykimės, apginkime pažeidžiamus savo bendruomenės narius!

Kristina MIŠINIENĖ
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.