------------------------------------

Naujos knygos

------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Saugi kaimynystė – kelias į visuomenės saugumą

Užrašas, kad name veikia saugios kaimynystės grupė, policijos pareigūnų teigimu, nusikalsti linkusius asmenis veikia atgrasančiai. Marijampolės apskr. VPK bendruomenės pareigūnų teigimu, Marijampolės savivaldybės teritorijoje šiuo metu veikia 32 saugios kaimynystės grupės. Pirmos tokios grupės susikūrė 2008–2009 metais. Dabar jos veikia ne tik Marijampolės daugiabučiuose, bet ir miesteliuose, gyvenvietėse, sodų bendrijose.
Bendruomenės pareigūnės Akvilės Remeikienės teigimu, saugios kaimynystės grupės buriasi ten, kur gyvena iniciatyvūs, aktyvūs, pilietiški žmonės, kuriems rūpi saugi aplinka ir viešasis saugumas.
Saugios kaimynystės modelis grindžiamas bendradarbiavimu tarp policijos, savivaldos institucijų ir bendruomenių, siekiant jas įtraukti į visuomenės saugumo veiklą ir ugdyti glaudų bendradarbiavimą tarp bendruomenių, policijos ir savivaldos institucijų.
Saugios kaimynystės programa skatina šalia gyvenančius žmones bendrauti ir bendradarbiauti, keistis informacija apie jiems priklausančius automobilius, darbo laiką, atostogų planus ir t. t. Saugios kaimynystės grupėse kaimynai prižiūri vieni kitų būstus atostogų metu, bendruose susitikimuose tariasi, ką reikėtų padaryti konkrečioje vietovėje ar daugiabučio aplinkoje stengiantis kurti saugią aplinką.
Policijos pareigūnai tiems, kas norėtų suburti saugios kaimynystės grupę, pataria pirmiausia susipažinti su kaimynais, juos sukviesti į susirinkimą ir pasikviesti jūsų teritoriją aptarnaujantį bendruomenės pareigūną.
Susirinkime jums reikės išsirinkti saugios kaimynystės grupės vadovą, kuris parašys saugios kaimynystės prašymą. Siekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, saugios kaimynystės grupėje aptarsite ir sudarysite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti su policijos pareigūnais ar kitų institucijų darbuotojais. Subūrus saugios kaimynystės grupę jums bus paprasčiau kreiptis į savivaldos institucijas ir prašyti padėti išspręsti konkrečias problemas.
Suderinę su kaimynais pasirinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę. Policijos pareigūnų teigimu, kai kuriuos piktų kėslų turinčius asmenis nuo konkrečių veiksmų sulaiko vien užrašas, kad name ar kvartale veikia saugios kaimynystės grupė.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.