------------------------------------

Prenumerata 2020!

------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Subtilus medijų poveikis: kodėl būtina apie jį susimąstyti?

Kai panyrame į informacinį srautą, dažnam atrodo, kad sugebame kritiškai vertinti medijų turinį. Tačiau taip yra ne visada. Propaganda, paslėpta reklama, galingųjų naudojimasis medijų jėga – visa tai šiomis dienomis slepiama gana subtiliai. Todėl medijų raštingumas tampa vis aktualesne tema. Kaip atpažinti šiuos dalykus – apie tai ir kalbame „Pažinimo laboratorijos“ puslapiuose. Šį kartą norisi pamąstyti apie tai, kokį lėtinį poveikį mums daro medijos ir kodėl nėra gerai daug laiko skirti televizijai, socialiniams tinklams, perdėtam domėjimuisi rodomų herojų gyvenimais, įsisukti į įvairias paviršutiniškas informacinio srauto diktuojamas diskusijas. Kai kurie psichologai atkreipia dėmesį į tai: tuomet tarsi negyveni savo gyvenimo. Taip, nuolatinis televizijos žiūrėjimas ar buvimas socialiniuose tinkluose gal ir padeda užmiršti savo prob­lemas, tačiau nebelieka laiko jų sprendimui ir kada nors gali labai pasigailėti praleidęs tiek laiko nežinia kur…
Ne veltui šiandien tarp užimtų išsilavinusių žmonių plinta mada nežiūrėti ar kuo mažiau žiūrėti televizijos. Tačiau tai kraštutinumas ir jį renkasi mažuma. Vis dėlto pamąstyti, ar produktyviai leidžiame laiką su medijomis – verta. Su šiandienos puslapio pašnekovu kaip tik kalbamės apie tai, kaip subtiliai, tarsi neregimai visuomenę veikia aprašomi ar rodomi smurto, kitokio negatyvo atvejai. Žmonės tampa atsparūs smurtui, negatyvas skverbiasi į pasąmonę.
Kita vertus, medijos – didžiulė jėga, galinti ugdyti pozityvų požiūrį, padėti žmogui bėdoje, išteisinti nekaltai apkaltintą. Taigi patartina labai gerai atsirinkti, ką ir kiek laiko žiūrėti, skaityti. Siekiantys tobulėjimo dalijasi patirtimi, kad vietoje lėkštokų vadinamųjų gyvenimo būdo laidų verčiau nepatingi paieškoti informacijos, padedančios ugdyti jų gebėjimus.
Žmonės nenori, kad jais būtų manipuliuojama, nori aktyviai dalyvauti valstybės, visuomenės gyvenime. Todėl naudojantis medijomis svarbu yra ugdytis kritinį, analitinį mąstymą. Susidomėjus kokiu reiškiniu ar politiku, partija, paieškoti keleto šaltinių apie tai.
Medijų turinį formuoja ir pati visuomenė. Kokiais klausimais, temomis labiausiai domimės – tai ir atsispindi informaciniame sraute. Todėl galime būti ne tik sąmoningi vartotojai, bet ir prisidėti formuojant šį turinį.

Parengti jaunus žmones analizuoti, atsirinkti informaciją

Kritiškai vertinkime medijų turinį, padėkime jį formuoti (Eksperto komentaras)

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.