------------------------------------

Prenumerata 2020!

------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Žuvinto biosferos rezervatas – pirmoji ir vienintelė Lietuvos vietovė, įtraukta į UNESCO biosferos rezervatų tinklą

Reikėtų už draustinio ribos dar įrengti tinkamą automobilių stovėjimo vietą, suoliukų, persirengimo kabiną poilsiautojams, takelį prieiti prie apžvalgos bokštelio, rasti tinkamą vietą šiukšlių konteineriams.Aplinkos ministerija yra paskelbusi, kad Žaltyčio ežere ne tik leista mėgėjų žvejyba vasarą, bet ir pakeista spanguoliavimo Žuvinto gamtiniame rezervate pradžia. Kada galima pradėti spanguoliauti, nustato biosferos rezervato direkcija, įvertinusi, ar spanguolės sunokusios, ir šią informaciją turi paskelbti viešai ne vėliau kaip prieš 10 kalendorinių dienų iki spanguoliavimo pradžios. Šį rudenį Žuvinto gamtinio rezervato paliose vietos gyventojams uogauti su leidimais galima buvo rugsėjo 10–12 dienomis vieną dieną pasirinktinai.
Iš leidžiamų vykdyti veiklų Žuvinto gamtiniame rezervate išbrauktas grybavimas, nes jis vietos gyventojams nėra svarbi veikla, o rezervato pelkė nėra tinkama grybauti. Be to, ji jautri ištrypimui. Grybauti nedraudžiama kitose Žuvinto biosferos rezervato teritorijose, kur tam yra geresnės sąlygos, nes auga daugiau grybų.
Biosferos rezervato nuostatai papildyti punktu, kuris reglamentuoja skraidymą orlaiviais virš Žuvinto gamtinio rezervato žemiau nei 1 km aukštyje nuo rugpjūčio 1 d. iki spalio 15 d., kai vyksta paukščių migracija. Žuvinto biosferos rezervatas buvo įsteigtas Žuvinto gamtinio rezervato (nuo 1937 m.) ir gretimų draustinių pagrindu. Tai tarptautinės svarbos saugoma teritorija, ES vertingiausių gamtinių teritorijų tinklo „Natura 2000“ dalis, pirmoji ir vienintelė Lietuvos vietovė, įtraukta (2011 m.) į pasaulinį UNESCO biosferos rezervatų tinklą.
* * *
Reikėtų už draustinio ribos dar įrengti tinkamą automobilių stovėjimo vietą, suoliukų, persirengimo kabiną poilsiautojams, takelį prieiti prie apžvalgos bokštelio, rasti tinkamą vietą šiukšlių konteineriams.Natura 2000“ yra Europos Sąjungoje esantis saugomų teritorijų tinklas, įkurtas įgyvendinant Buveinių ir Paukščių direktyvas. Abi tos direktyvos reikalauja apsaugoti gyvūnų ir augalų rūšis, įsteigiant specialias saugomas teritorijas. „Natura 2000“ tinklas užtikrina abiejų direktyvų įgyvendinimą.
Lietuvoje tokiomis teritorijomis yra pripažintos saugomos teritorijos – valstybiniai parkai, rezervatai, draustiniai (ar tik jų dalys – priklausomai nuo saugomų rūšių ar buveinių pasiskirstymo) ir biosferos poligonai. „Natura 2000“ tinklas apima 13 proc. šalies ploto. Tose teritorijose valstybė prisiima atsakomybę ir, esant reikalui, vykdo reikalingas veiklas, kad saugomų objektų būklė neblogėtų, taip pat monitoringą. Ūkinė veikla tose teritorijose ir šalia negali bloginti saugomų objektų būklės.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.