www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vasario 23 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

Marijampolės autoklubo instruktorius R.Samajauskas įsitikinęs, kad ekovairavimo principus gali įvaldyti kiekvienas vairuotojas.

 

Degalus galima taupyti ir vairuojant kitaip

Du Marijampolės autoklubo instruktoriai dalyvavo Vilniuje surengtuose ekovairavimo kursuose, kurie Lietuvoje organizuoti pagal tarptautinį projektą „ECOWILL“, remiamą ES programos „Pažangi energetika Europai“. Jiems įteikti kvalifikacijos pažymėjimai. Marijampoliečiai ekovairavimo principus galės taikyti ir mūsų mieste…

 

Jūratės Kadusauskaitės-Preikšienės įsitikinimu, provincialumą lemia ne gyvenamoji vieta, bet pati žmogaus asmenybė. „Gali būti neprovincialus, dalyvauti pasauliniuose procesuose net ir džiunglėse apsistojęs, bet jeigu tavo mąstymas bus siauras, nepadės ir didmiestis“, - mąsto menininkė.

 

„Provincija – tai žmogaus dvasinė būsena“

ūratė Kadusauskaitė-Preikšienė – viena iš Marijampolėje gyvenančių ir kuriančių bei aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujančių profesionalių mūsų miesto dailininkų. Yra baigusi Šiaulių universiteto Dailės fakultetą bei tobulinimosi studijas Dailės akademijoje. Baigusi mokslus grįžo į Marijampolę ir gyvena savo gimtajame mieste iki šiol… Dirba mokytoja Marijampolės dailės mokykloje, kuria, vadovauja menininkų klubui „Žvilgsnis“. Yra surengusi bei dalyvavusi daugybėje parodų, gavusi Šiaurės šalių Ministrų Tarybos stipendiją dalyvavo projekte Islandijoje, yra laimėjusi didelio formato kūrinio, skirto Lietuvos tūkstantmečiui paminėti, konkursą, nuolatinė įvairių šalyje vykstančių plenerų dalyvė. Šiandien su Jūrate kalbamės apie gyvenimą periferijoje – jo pliusus ir minusus…

 

Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė: tikime savo ateitimi

Iš šiandieninės mokyklos visuomenė daug tikisi ir todėl daug reikalauja. Kaip užauginti tobulą pilietį? Kas yra mokykla? Tik paslaugų teikėja, bespalvių individų kalvė ar visapusiškos asmenybės ugdytoja? Kiekvienas turi savo atsakymą, bet aš manau, kad asmens pasaulėžiūros ugdymas yra svarbiausias šiuolaikinės mokyklos tikslas. Mokykla suteikia nuoseklias, sistemingas, gyvenimui būtinas žinias, aiškina mokslines, politines ir kasdieninės veiklos moralines aplinkybes…

Asociacijos „Sūduvos kultūros fondas“ pirmininkė Daiva Klimavičienė kvietė studentus į pagalbą.

 

Nubrauk dulkes!

Šio šūkio vedamos sausio pabaigoje mus, Marijampolės kolegijos Turizmo administravimo studijų programos TA10NS grupės studentus, aplankė atstovės iš asociacijos „Sūduvos kultūros fondas“ – pirmininkė Daiva Klimavičienė ir Edita Sėdaitienė. Ši organizacija yra savarankiška ir jos veikla sietina su lietuviška kultūra, švietimu ir su Sūduvos paveldo išsaugojimu bendruomenėse…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika