Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kovo 31 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

 

Toliau „kabina makaronus“?..

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ direkcijos vyriausioji inžinierė Jadvyga Burak nemažai daliai marijampoliečių tapo žinoma po to, kai viename iš pirmųjų susitikimų su vietos bendruomenės atstovais pažadėjo visus pavėžinti europiniu traukiniu. Žinoma, jei šie neprieštaraus „valstybinės reikšmės projektui“ – miesto padalijimui europine vėže…

 

Generalinis komisaras naujajam policijos komisariato viršininkui padovanojo portfelį.

 

Pristatytas naujasis Marijampolės policijos vadovas

Trečiadienį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kolektyvui policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis pristatė naują viršininką Skirmantą Andriušį, kuris iki šiol dirbo viršininko pavaduotoju ir buvo paskirtas laikinai vadovauti komisariatui. Kovo 16 d. jis nurungė tris kandidatus ir laimėjo atranką Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigoms užimti…

 

2009-ųjų gruodį susitikime su spaudos leidėjais Premjeras A.Kubilius nuolat kartojo, kad PVM lengvatos spaudai būtų „negera praktika“.

 

Parama spaudai –tik žodžiais

Žodžiu paramą nepriklausomai spaudai ir laisvam žodžiui deklaruojantys Seimo nariai, prireikus tą įrodyti darbais – neria į krūmus. Šį mėnesį turėta svarstyti Pridėtinės vertės įstatymo (PVM) pataisa, kuria ketinta sugrąžinti spaudai lengvatinį šio mokesčio tarifą, įstrigo parlamentarų stalčiuose.

 

Kauniečių desantas: (iš dešinės) dailininkas Saulius Medžionis, rašytojas Jurgis Gimberis, dailininkai Edmundas Unguraitis, Vladimiras Beresniovas. Šalia jo – marijampolietis Vytautas Buslys, šioje parodoje nedalyvauja, bet šmaikščiai piešti sugeba.

 

Balandžio 1-oji – Juokų diena

O gal jau nebe? Nes atidžiai stebėdamas tautiečių veidus dažniau juose matai ne šypseną (o jau ką kalbėti apie nuoširdų, skambų juoką „iš visų plaučių“…), o susirūpinimą, nerimą, pyktį… Pesimistas teigia: laikai sunkūs, valdžia bloga, nėra čia ko dantis rodyti – na, nebent priešui iššiepti. Tačiau optimistai, kurių šiek tiek, nepaisant rekonstrukcijų visose srityse bei skersvėjų vis dėlto išliko, teigia priešingai: kuo daugiau šypsaisi, tuo daugiau viduje gaminasi visokių teigiamų medžiagų bei junginių (nereikia pirkti brangių papildų, sensti taip pat daug gražiau), o žiūrintieji iš šalies nejučia ima pavydėti – kas jau čia šitam taip gerai, kad nuo ausies iki ausies…

 Nors moterys siekia lygybės, kovoja už savo teises, bet gimdyti vaikus yra jų ir biologinė prigimtis, ir privilegija.

Apie moteris

Kovo 8-oji, Tarptautinė moters diena, kone kasmet sukelia diskusijų, ar tokios šventės reikia. Kai kam ši šventė asocijuojasi su tarybiniais laikais, primena apgirtusius vyrus ir pavytusias tulpes. Yra ir tokių, kurie mano, kad ji žemina moteris. Dabartinė Moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti, kad būtų atkreipiamas dėmesys į moterų kovą už laisvę ir lygias teises. O kaip šiandien jaučiasi moterys Lietuvoje? Ar turi lygias teises ir galimybes?..

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.