www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Birželio 5 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

Vida ir Vidas Smalenskai džiaugiasi vėl pražydusiais sodais, tačiau jau skaičiuoja ir  nelengvus darbus, kurie laukia.

 

Gyvenimas sode gražus, bet nelengvas

Į Smalenskų sodžių Šunskuose (Marijampolės sav.) veda senų, augalotų liepų alėja, o kieme pasitinka kerotas kelių šimtų metų ąžuolas. Senoviška sodyba tarsi praeities muziejus – su senais mediniais pastatais, erdviu kiemu ir labai dideliu obelų sodu. Vido tėvelis Vincas Smalenskas buvo garsus sodininkas. Jis turėjo didžiulį vaismedžių medelyną. Čia atvykdavo žmonės iš visos Lietuvos medelių įsigyti. Senasis Smalenskas iš sėklelių obelis sugebėdavo išsiauginti, pats jas skiepijo, išvedinėjo naujas veisles. Šiuo sodu jau daug metų rūpinasi jo sūnus Vidas su šeima. Ne tik senosios obelys čia vis dar džiugina gausiu derliumi, Vidas sodą kasmet papildo naujomis veislėmis. Dabar čia auga apie 200 obelų, o veislių yra daugiau kaip pusė šimto…

Pasak laiško autorės, keistai atrodo, kai kapinėse žolę šienauja senutė, o miestelio centras – sutvarkytas.

 

Kas kaltas: seniūnas, greitai auganti žolė ar požiūris?

Taip jau yra, kad pavasarį, vasarą daugiausia dėmesio skiriama aplinkos tvarkymui: į akis krinta nešienauti plotai, šiukšlės, likimo valiai palikti namai vaiduokliai. Redakcija sulaukia skaitytojų laiškų, kuriuose jie pasakoja apie vienokias ar kitokias bėdas. Marijampolės savivaldybės Gudelių miestelio gyventoja skundėsi dėl prastai prižiūrimų kapinių, nenušienautų plotų pačiame miestelyje…

 

Ilgametė festivalio organizatorė mokytoja L.Stankevičienė džiaugiasi, kad ši šventė turi nuolatinių rėmėjų. 

„Mažieji talentai – Lietuvai“ jau 11-tą kartą

Vaikų menų festivalis skambiu pavadinimu „Mažieji talentai – Lietuvai“ sukvietė 18 įvairių kolektyvų į Marijampolės kultūros centrą per pačias Miesto dienas – gegužės 26-ąją. Be mūsų miesto vaikų kolektyvų, buvo svečių iš Raseinių „Kalno“ vidurinės, Kauno Dainavos vidurinės, Liudvinavo Kazio Borutos vidurinės, Vilkaviškio pradinės mokyklų. Vaikų menų festivalis skambiu pavadinimu „Mažieji talentai – Lietuvai“ sukvietė 18 įvairių kolektyvų į Marijampolės kultūros centrą per pačias Miesto dienas – gegužės 26-ąją. Be mūsų miesto vaikų kolektyvų, buvo svečių iš Raseinių „Kalno“ vidurinės, Kauno Dainavos vidurinės, Liudvinavo Kazio Borutos vidurinės, Vilkaviškio pradinės mokyklų…

 Šventę pradėjo Marijampolės „Giriniai obuolukai“.

…Ant tėvelio dvaro saulė švietė

Nes tie, kas į tą dvarą kvietė, prastų prognozių nepabūgę, matyt, žinojo, ką daro ir kaip bus. Tad į Šunskų seniūnijos Marciniškių kaime esančią rekreacinę aikštelę, į jau tradicines kaimo kapelų varžytuves (aišku – ir smagią šventę) „Ant tėvelio didžio dvaro“ atvyko ne tik kviestieji kolektyvai, garbūs svečiai, bet ir tie, kurių labiausiai laukta – žiūrovai…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika