www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Rugpjūčio 4 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

Vakar rytą prie bendrovės „Marijampolės grūdai“ rikiavosi skubantieji parduoti naująjį derlių.

 

Derliaus nuėmimas įsisiūbavo

Vos tik vasaros lietūs padarė pertrauką, žemdirbiai tuoj suskubo į laukus. Kur tik aukštesnės vietos, kalvelės, lengvesnė žemė, ten pirmiausia riedėjo kombainai. Kai kam antrojoje liepos pusėje pavyko nukulti žieminius rapsus, pradėti pjūtį javų laukuose. Šiomis dienomis, vos saulei pašvietus, taip pat daug kur sukiojasi kombainai. Deja, nemaža dalis Suvalkijos ūkininkų kol kas priversti laukti, kol labiau pradžius molingos, sunkios žemės, mat galinga technika negali įvažiuoti. Tačiau pirmasis derlius jau byra į aruodus ir jis išties džiugina.

Naujuosius šviestuvų stulpus P.Butlerienės kiemelyje statybininkams tenka nušveisti ir perdažyti iš naujo.

 

Kodėl tenka perdažyti naujųjų šviestuvų stulpus?

Liepos 31-ąją į „Suvalkiečio“ redakciją paskambinusi marijampolietė, P.Butlerienės gatvės gyventoja sunkiai tramdė savo neviltį. Moteris sakė, jog jos buto langai žvelgia į P.Butlerienės kiemelį, kurį palietė senamiesčio rekonstrukcija. Tai, kad kiemelis gražėja, džiugina daugelį marijampoliečių, tačiau, pasirodo, ne paties kiemelio namų gyventojus. Pastarieji statybininkams, paaiškėjo, turi aibę priekaištų – dėl, jų manymu, per ilgai užsitęsusių darbų, kurį laiką buvusių užsemtų rūsių, vėjo nešiojamų nuo statybos darbų kylančių dulkių ir pan.

 

Jei susiruošėte remontuoti automobilį…

Gyvename visuotinio automobilizmo laikais, kai automobilis, pasak nemaraus herojaus, jau ne prabanga, o susisiekimo priemonė. Tačiau ta susisiekimo priemonė kartkartėmis sugenda. Tada pagalbos kreipiamės į servisą ar pas „dėdę Vytą“, dirbantį kokiam garažiuke. Gerai, jei ta pagalba buvo operatyvi, nebrangi, galų gale – sąžininga. Tačiau redakcijoje vis sulaukiame automobilių remontininkais besiskundžiančių skaitytojų. Bėdos – pačios įvairiausios: „Paėmė pinigus, mašina nevažiuoja, o remontininkai netaiso savo broko“. „Neleido dalyvauti remontuojant ir įtariu, kad sudėjo senas dalis“. „Pasakė, kad kainuos tiek, o kai sutaisė, kaina išaugo dvigubai“. „Servisas savo iniciatyva, su manim nederinęs padarė daugiau darbų, nei tarėmės, o dabar nori, kad už tai sumokėčiau“. Ir t. t., ir pan.

Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjas Julijonas Juozas Rutkauskas posėdžio dalyvius įspėjo, kad nepatvirtinusi naujų geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainų Taryba Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai privalės tokį sprendimą argumentuotai pagrįsti.

 

Geriamas vanduo nepabrangintas, tačiau tai – tik laiko klausimas

Per liepos mėnesį nuo bendrų savivaldybės reikalų pailsėję vietos politikai rugpjūčio 1-ąją, trečiadienį, vėl susirinko į Tarybos posėdį spręsti visiems gyventojams aktualių klausimų. Tam tikra duoklė posėdžio pradžioje buvo atiduota ir politikai – po paskutinių savivaldos rinkimų iki šių metų pavasario mero pavaduotojo pareigas ėjęs socialdemokratas Giedrius Bielskus Tarybai padarė du pareiškimus. Politikai buvo oficialiai informuoti, kad veiklą nutraukė frakcija „Vardan Kazlų Rūdos“, į kurią, be G.Bielskaus, buvo susivieniję jo bendražygiai Justinas Kazla ir Valdas Kazlauskas, taip pat socialdemokratė Aušrytė Ramanauskienė, Darbo partijos atstovai Audrius Bielskus ir Audrius Ašmenskas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika