www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Spalio 9 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

Jungėnų pašto laiškininkės Sigutė Valiukevičienė, Genovaitė Kilinskienė, Milda Kulbokienė kasdien nukeliauja dvidešimtį ir daugiau kilometrų.

 

Laiškininko laukiama labiau nei laiško

Minime Pasaulinę pašto dieną. Lietuvos paštas, atlaikęs krizes ir pertvarkas, sėkmingai gyvuoja, o jo funkcijos išsiplėtė. Šiandien laiškininkai, ypač kaime, gyventojams neša ne tik spaudą, laiškus. Jie dirba socialiniais darbuotojais, psichologais, tiekėjais, medikais, tik, aišku, už tai atlygio negauna. Dažname, nuo centro nutolusiame kaime, kur nėra medicinos punkto, parduotuvės, mokyklos, laiškininkas vienišiems, seniems žmonėms, liko vieninteliu ryšiu su pasauliu…

Veikė margaspalvė Rudens gėrybių mugė.

 

Rudens kraitėje – šimtai gėrybių ir linksmybių

Sūduvos krašte spalio 6-ąją derliaus šventės pasipylė kaip iš gausybės rago. Vienu metu pabaigtuves šventė Marijampolės, Vilkaviškio ir Šakių žemdirbiai. Nors naktį siautė viesulas, o rytas buvo labai permainingas, sūduviečių tai neišgąsdino – jie gausiai susirinko savo miestų aikštėse, įrengė, išpuošė seniūnijų kiemelius, patys šauniai linksminosi ir dosniai vaišino savo svečius…

 

Memorialą pašventino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

 

Pašventintas memorialas tremčiai atminti

Penktadienį po šv. Mišių Mažojoje bazilikoje buvę tremtiniai ir jų artimieji, draugai rinkosi prie Marijampolės geležinkelio stoties. Čia Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus iniciatyva buvo atidengtas memorialas skaudiems ir tragiškiems lietuvių tautos įvykiams – tremčiai atminti…

 

R.Tyro nuomone, kaimo ir miesto bendruomenių veiklos bei finansavimo sąlygos skiriasi nepalyginamai.

 

Miesto bendruomenės finansiškai diskriminuojamos?

Kaimo bendruomenės per savo egzistavimo metus, jei tik nesnaudė, pasinaudojo ir tebesinaudoja įvairiais ES paramos fondais. Tereikėjo kiek padirbėti šlifuojant įgūdžius ruošti projektus, tačiau tai vėliau šimteriopai atsipirko. Už gautas paramos lėšas kaimo bendruomenės renovavo patalpas, įsirengė sporto aikšteles, susitvarkė aplinką, susipirko kompiuterius, treniruoklius, foto- ir videokameras, muzikos aparatūras, savo kaimo kapelas aprūpino drabužiais ir instrumentais, organizuoja įvairius renginius, vyksta į ekskursijas po Lietuvą ir svečias šalis. Tuo tarpu miesto bendruomenių niekas prie tų pačių paramos aruodų neprileidžia. Kodėl? Juk ne kažin ką periferijos miestelis skiriasi nuo kaimo gyvenvietės, o juose gyvenantys žmonės taip pat susibūrę į bendruomenes siekia tų pačių tikslų, tik, deja, kone viską tenka jiems daryti savomis lėšomis. Apie tai, kodėl miestų bendruomenės nesulaukia paramos, diskutavome su Kalvarijos miesto bendruomenės pirmininku Reimundu Tyru…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika