www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Sausio 29 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

klinika

 

Prieš ką užsimojo sveikatos apsaugos ministras?

Senokai virė toks „kipišas“, kokį užmaišė dabartinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, pateikdamas sveikatos draudimo įstatymo pataisas. Neautorizuojant pataisų vertintojų, bendrais bruožais galima apibendrinti maždaug taip: visus pacientus grąžins į valdiškas poliklinikas, naikins privačias gydymo įstaigas, atims pacientui pasirinkimo laisvę ir sugrąžins į sovietinės medicinos „gadynę“. Apie tai beveik unisonu triūbija stambiausio kalibro medikai, paties įvairiausio plauko pacientų organizacijos, o pirmu smuiku groja labiausiai liberalūs politikai. Ministro partiniai kolegos ir koalicijos partneriai sugeba išlementi tik tiek, kad „pataisos skubotos, nesuderintos su partija, frakcija ir dar bus diskutuojamos“.

es

 

Lietuva rengiasi didžiausiam iššūkiui po 1990-ųjų – pirmininkavimui ES Tarybai

Praėjusių metų pabaigoje dirbti pradėjusios šešioliktosios Lietuvos vyriausybės šiais metais laukia didžiulė atsakomybė už Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai. Nuo 2013-ųjų sausio jau septintą kartą pirmininkaujanti Airija Lietuvai ES vairą perduos liepos 1-ąją ir, pasak Pirmininkavimo ES Tarybai departamento direktoriaus Remigijaus Motuzo, mūsų šaliai po 1990-ųjų tai bus didžiausias iššūkis. Mat 2004-aisiais ES nare tapusi Lietuva, anot R.Motuzo, ne tik pirmininkaus pirmą kartą. Lietuva bus pirmoji prie ES vairo stojusi buvusi sovietų respublika ir pirma iš Baltijos šalių.

„Kartų kaitoje“ vienoje scenoje susirenka per 100 šokėjų, daugiausia tarp jų – jaunimo.

 

Šokių pynė – iš kartos į kartą

Jau sena graži tradicija, kad pačiame viduržiemyje Marijampolėje į šventinę sceną susirenka didžiulis būrys šokėjų. Festivalis „Kartų kaita“ sausio 26-ąją ir vėl sukvietė jaunus ir pagyvenusius, vaikus ir studentus – Marijampolės muzikos mokyklos šokių kolektyvo „Javonėlis“ ir Marijampolės kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Jotvingis“ šokėjus – į vieną didelį būrį.

 

Štai tokia 34 metrų ilgio gyvatė susirangė Kilikevičių namų kieme Gižuose.

 

Gyvatės metams – gyvatė iš sniego

Gausiau pasnigus ir smarkiau atšalus, viename kieme Gižuose atsirado įspūdingo dydžio gyvatė iš sniego. Ją, padedamas savo draugų Valdo ir Mindaugo Pupkių, sukūrė 24 metų Gižų gyventojas Aurimas Kilikevičius.

 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika