www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vasario 19 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

Iš pirmo žvilgsnio tik dekoratyvus audeklas slepia tautiškumo išraiškos paieškas – pasitelkus naujausias technologijas ir ilgai trukusius grupės išradingų žmonių ieškojimus.

 

Vasario 16-oji: diskusijos, apdovanojimai, koncertai…

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Marijampolėje paminėta ir tradiciniais, ir kitokiais nei įprasta renginiais. Praėjusį penktadienį, šventės išvakarėse, kultūros centre buvo pristatyta V. Kudirkos „Tautiškos giesmės“, kuri yra ir Lietuvos himnas, instaliacija. Nors šis projektas anksčiau buvo pristatytas ne tik Vilniuje, bet ir už Lietuvos sienų, marijampoliečiai, kurių susirinko tikrai daug, realiai jį nelabai įsivaizdavo. Idėjos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas gražiai kalbėjo ir apie tautiškumo idėją, ir apie tai, kaip kuriant ir naudojantis naujausiomis technologijomis gimė šis projektas…

Iškilmingai įnešama Sangrūdos gimnazijos vėliava.

 

Sangrūdos vidurinė mokykla atvertė naują istorijos lapą

Praėjęs penktadienis Sangrūdos moksleiviams, mokytojams, tėveliams buvo didi diena. Mokykla atvertė naują istorijos lapą – tapo gimnazija. Šia proga vasario 15-ąją buvo surengta Sangrūdos gimnazijos inauguracijos šventė. Iškilmės prasidėjo Lietuvos valstybės himnu. Į sceną pakviestas Kalvarijos savivaldybės meras Valdas Aleknavičius supažindino su Kalvarijos savivaldybės tarybos 2013 m. sausio 30 d. sprendimu, kuriuo nuo vasario 15 d. pertvarkoma Kalvarijos savivaldybės Sangrūdos vidurinė mokykla į Sangrūdos gimnaziją. Mokyklos pavadinimas nuo šios dienos – Kalvarijos savivaldybės Sangrūdos gimnazija.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis susirūpinęs atsainiu požiūriu į šalies kultūros reikalus (dešinėje – forumo vedėjas Algirdas Kumža).

 

„Pirmiausia turi ateiti supratimas“

Kultūros ministras Šarūnas Birutis, LRT laidų vedėjas, kultūros antropologas, knygos apie lietuvių tapatybę „Istorija ir mitologijos“ autorius Virginijus Savukynas, režisierius ir aktorius Vytautas Balsys, Niujorke jau du dešimtmečius gyvenantis ir sėkmingai dirbantis dailininkas Rimvydas (Ray) Bartkus ir avangardinės muzikos kūrėjas Fastas Forvardas (Fast Forward) taip pat iš Niujorko – tai pagrindiniai pranešėjai, dalyvavę pastarajame Marijampolės forume. Jo tema šį kartą „Ar Lietuva – kultūringa šalis? Naujojo šimtmečio iššūkiai“. Vos tilpo viešbučio konferencijų salėje marijampoliečiai ir iš kitų Sūduvos vietų atvykusieji, buvo nemažai svečių – ir iš ankstesnių forumų, ir iš televizijos ekranų pažįstamų įvairių sričių atstovų.

„Šis balandis – etapo nugalėtojas, atkeliavęs iš Anglijos. Jo tėvai kilę iš legendinių balandininkų Jansenų veislyno Belgijoje“,  – Tadas Svenciūnas supažindina su vienu iš beveik šimto savo augintinių.

 

Burkuojančių balandžių laukia nauji skrydžiai

Pomėgį laikyti balandžius kalvarijietis Tadas Svenciūnas sako turintis nuo vaikystės. Taikos, meilės ir vilties simboliu vadinamus paukščius augino ir tėtis, ir senelis. – Nuo dešimties metų balandžiais domėtis pradėjau aš, dabar neabejingas šiems paukščiams tokio pat amžiaus ir mano sūnus Erikas, – apie viltį tęsti balandininkų dinastiją atsargiai prasitaria Tadas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika