www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gegužės 23 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite…

Akmuo bylos, kad čia vyko pirmasis 1863-ųjų sukilimo mūšis.

 

Prie Šilakojo miško – paminklinis akmuo 1863 metų sukilimui atminti

Praėjusį penktadienį Sasnavos seniūnijoje, prie Čystos Būdos kaimo, atidengtas paminklinis akmuo 1863 metų sukilimui atminti. Būtent čia, prie Čystos Būdos kaimo (dabar čia Vinčų geležinkelio stotis), įvyko pats pirmasis sukilimo mūšių. Tris dienas su Lazdijų žirginio sporto ir Lietuvos „Subaru“ klubų žygeiviais buvo keliaujama sukilėlių takais Bebruliškės-Šilakojo, Kazlų Rūdos, Višakio Rūdos, Jankų miškų istorinėmis vietomis…

 

Apie praeitį ir dabartinius laikus padiskutuoti sustojo buvę kolūkių vadovai (iš kairės) Vytautas Kisielius, Kazimieras Vaitukaitis ir Gintautas Gumauskas (šiuo metu Padovinio ŽŪB vadovas).

 

Susitiko plūgo broliai

Marijampolėje pirmą kartą buvo surengtas buvusių rajono kolūkių pirmininkų ir tuometinės Žemės ūkio valdybos specialistų susitikimas. Šmaikštaus sąmojo nestokojantys kolūkių pirmininkai juokavo, kad jei kas sužinos apie šį susitikimą, pamanys, kad „raudonieji“ sugrįžta… Tačiau jie save vadina tiesiog plūgo broliais, kuriems drauge teko „arti“ nelengvus dirvonus. Čia nebuvo jokio politikavimo, niekas nesisvaidė kaltinimais dėl sugriautos kolūkinės praeities. Daugiausia buvo dalijamasi linksmais prisiminimais, kurių per kelias dešimtis metų susikaupė išties nemažai. Ne vieno to meto pirmininko dabar jau pražilusi galva ir metų kraitis nemenkas, o juk kai kažkada ėmė vadovauti kolūkiui, jie buvo visiškai jauni…

Seniūnijos saugomi Mockavos dvaro rūmai laukia naujų savininkų ir atgimimo.

 

Mockavos dvaras ir buvęs valsčiaus centras laukia atgimimo

Kalvarijos savivaldybėje, Lietuvos–Lenkijos pasienyje, įsikūrusios Mockavos gyventojai nuo seno įpratę save laikyti kaimiečiais ir tokį žmogų, kuris sumanytų prisistatyti Mockavos miestelio gyventoju, tikriausiai, juokdamiesi užbadytų pirštais. Sangrūdos seniūnijos duomenimis, šiuo metu Mockavoje gyvena ne daugiau kaip septynios dešimtys žmonių, o tuščių, Anapilin iškeliavusių senųjų gyventojų sodybų vis daugėja…

 

zalias

 

Žalias vanduo! Kas atsitiko?

Tokie ir panašūs (kur nors avarija? kažkas išpylė dažus ar dar baisesnę chemiją? kodėl niekas nieko nedaro, kur žiūri tarnybos?…) klausimai praėjusį savaitgalį nedavė ramybės dažnam marijampoliečiui, pamačiusiam ryškiai žalią vandenį, tekantį viena Šešupės puse. Aktyvesnieji nepatingėjo paieškoti, iš kur atbėga „teršalai“, ir pamatė, kad iš lietaus išleistuvo ties pėsčiųjų tiltu…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika