www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Birželio 29 d. „Suvalkiečio” laikraštyje skaitykite

Bakalauro diplomai šiemet įteikti 156 Marijampolės kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto studentams.

 

Kolegijos absolventams įteikti diplomai

Studijas baigia Marijampolės kolegijos absolventai. Ketvirtadienį ir penktadienį Edukologijos ir socialinio darbo bei Verslo ir technologijų fakultetuose jiems buvo įteikti profesinio bakalauro diplomai.

 

 

- Būtent antrajame lygyje prasideda „grumtynės“ dėl PSD pinigų tarp privačių ir valdiškų  gydymo įstaigų. Tik vieniems leista išsirankioti razinas (pavyzdžiui, brangiai kainuojančius tyrimus), o kitiems tenka varškė, bet nebūtinai su razinomis...

 

Pasikėsinimas į paciento teises ar į privačiai valstybinį bizniuką?

Didžiojo liberalų šauklio Eligijaus Masiulio organizuota interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui labai banaliai „pravirto“. Bet, pasak visų pacientų teisių gynėjos ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkės Vidos Augustinienės, ministras „išmoko interpeliacijos suteiktą pamoką“. Nes „pradėjęs vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai, buvo garsiai prakalbęs apie savo užmojus apriboti paciento teisę pasirinkti gydymo įstaigą ir pačiam nuspręsti, kaip bus panaudoti į Privalomąjį sveikatos draudimo fondą mokami pinigai“.

 

Kuktų ŽŪB vadovas Antanas Jasiulevičius tikina, kad pirmą kartą sėti „Famulus“ veislės kviečiai kol kas nenuvylė.

 

Pasėliai džiugina, bet grūdų kainos kelia nerimą

Vasarai įsibėgėjus, Suvalkijos žemdirbiai džiaugiasi, kad po vėlyvo pavasario tiek žiemkenčių, tiek vasarojaus laukai atrodo gana gražiai. Žieminiai kviečiai šiuo metu teikia ypač daug vilčių jų augintojams, mat brandina gerą, gausų derlių, tačiau nerimą kelia prognozuojamos gerokai žemesnės kainos nei per praėjusius porą metų. Pasak kalbintų žemdirbių, kad pajamos nesumažėtų, šiemet grūdų reikėtų iš hektaro kulti bent porą tonų daugiau nei pernai.

 

* * *

 

Afrikinio kiaulių maro grėsmė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad birželio 21 d. Baltarusijoje, Gardino srityje, Ivjevsko rajone esančiame Čiapun kaime, šeimos ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maras.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika