www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Liepos 30 dienos laikraštyje “Suvalkietis” skaitykite:

G. Galadauskienė su mokiniais šimtukininkais (poros vaikų tądien nebuvo).

 

Mokytoja – absoliuti rekordininkė

„Tikėjausi šešių šimtukininkų, o pasisekė dvylikai mano mokinių: maksimumą iš anglų kalbos gavo Paulina Kudirkaitė, Monika Akelytė, Eglė Kryžanauskaitė, Laura Liogytė, Goda Gvazdaitytė, Viltė Ravinskaitė, Karolis Virbickas, Adomas Venčkauskas, Ignas Stočkus, Lukas Žitinskas, Povilas Marcinkevičius ir Laurynas Stankevičius. Galbūt prisidėjo ir tai, kad šiemet turėjau net tris grupes mokinių, iš viso 53 vaikus ir visi jie laikė šitą egzaminą. Šiemet pirmą kartą buvo naujo tipo anglų kalbos egzaminas – be gramatikos užduočių“, – sakė Rygiškių Jono gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ginta GALADAUSKIENĖ.

Tokios duobės žiojėja važiuojant keliu į Liucinavo kaimą.

 

Vargo aritmetika

Į „Suvalkiečio“ redakciją kreipęsi Liucinavo gyventojai skundėsi duobėtomis gatvėmis jų kaime. Anot žmonių, važiuojant pagrindine gatve duobių tiek daug, kad vietomis neįmanoma jų apvažiuoti. Ypač sudėtinga tamsiu paros metu, kai kelias neapšviestas, matomumas prastas. Įlėkęs į duobę gali ratus palikti. Gyventojai džiaugėsi, kai liepos pradžioje pradėjo duobes lopyti, tačiau stebėjosi, kodėl vienas sutvarkė, o kitas paliko. Juk vienas darbas būtų padarytas iki galo.

Kai žydėjo šie augalai, žinoma, gražiai atrodė – gal todėl ir pagailėta juos nupjauti?

 

Regis, visiems gerai?

Jau praeityje – Kirvakalnio festivalis (gyvosios archeologijos dienos) Varnupiuose. Po savaitės važiuojant pro šalį vėl įprastai piliakalnis stūksojo – be šurmulio, žmonių margumyno, renginį tepriminė dar stovinčios pašiūrės, kuriose buvo įsikūrę amatininkai bei kiti dalyviai. O štai ne vieno į šventę atvykusio žvilgsnį kliudęs ir įvairių minčių sukėlęs didžiulis sosnovskio barščių sąžalynas (ties pačia Varnupių miestelio riba!) kaip gražiai žaliavo, taip ir tebežaliuoja…

 

Pasak A. Kadišiaus, vanduo Marijampolėje net ir po pabrangimo išliks pigiausias apskrityje.

 

Šaltas vanduo – jau beveik „auksinis“…

Birželio pabaigoje posėdžiavusi Marijampolės savivaldybės taryba palaimino daugiau nei 50 procentų didesnes šalto vandens kainas. Nuo rugpjūčio 1-osios už „kubą“ teks mokėti po 7,21 Lt. Žinia vartotojams ne pati maloniausia, juolab kad kainos šuolis išties labai stipriai kirs per vartotojo piniginę. Ir ne vien atsiskaitant už šaltą vandenį: mat šalto vandens brangimas atsispindės ir karšto vandens kainoje. Nejaugi išties objektyvios sąlygos lėmė, kad UAB „Sūduvos vandenys“ paslaugos tapo kone pusantro karto brangesnės?

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika