www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Spalio 12 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

 Simbolinę atidarymo juostelę iškilmių metu perkirpo Savivaldybės meras V. Aleknavičius ir Fondo Lietuvai vadovas J. Mulderis.

 

Sangrūdoje atidaryti kaimo bendruomenės namai

Ketvirtadienis Sangrūdos kaimo bendruomenės nariams buvo ypatinga diena. Po kelerius metus trukusių remonto darbų Sangrūdoje plačiai duris atvėrė kaimo bendruomenės namai, o ta proga surengtose iškilmėse dalyvavo didelis būrys šios bendruomenės bičiulių ir rėmėjų.

 

Nida savo augintinį šerną Čiukutį mėgsta palepinti lazdyno riešutais.

 

Medžiotojo sodyboje – žvėrelių namai

Netoli Marijampolės esančiame Marciniškių kaime, greta dailios Kęstučio ir Nidos Dapkevičių sodybos, netikėtai galima išvysti per upelį grakščiai liuoksinčius danielius, išdidžiai vaikštinėjančius elnius, čia pat garde besisukinėjančius milžiniško dydžio šernus – Čiukutį ir Rožytę. Taip pat čia gyvena ir povai, ryškiaspalviai fazanai, karveliai. Su miško gyvūnais puikiai sutaria pulkelis žąsų, kurios snaudžiantiems danieliams mėgsta pakedenti kailiukus. Šiame ūkyje yra ir tradicinių naminių gyvūnų, paukščių, tačiau didžiausio aplinkinių dėmesio, žinoma, sulaukia miško gražuoliai. Miško ruošos įmonės vadovas Kęstutis Dapkevičius dar visai neseniai buvo aistringas medžiotojas, tačiau prieš kelis metus tapo žvėrelių globotoju ir jau nebepamena, kada paskutinį kartą rankose laikė šautuvą.

Marijampolės savivaldybės seniūnai.

 

Sūduvos seniūnų klubui – 10 metų

Ketvirtadienį Sūduvos seniūnų klubas iškilmingai paminėjo savo veiklos dešimtmetį. Simboliška, kad seniūnų klubo gimtadienis sutapo su Vietos savivaldos diena. Nes būtent seniūnijos, seniūnai yra tie tarnautojai, kurie arčiausiai žmonių, o jų veikla, tikslai, sprendimai, tiesiogiai atsiliepia bendruomenės žmonių gerovei.

 

Štai tokios Marijonos Černiauskienės 25 metus gaivintos, puoštos, istorinę misiją vykdžiusios lėlės...

 

Senosios sodybos-muziejaus eksponatai iškeliavo…

Praėjusį sekmadienį, spalio 6-ąją, Kauno karmelitų vienuolyne visuomenei pristatyta unikali, teigiama, vienintelė tokia Lietuvoje lėlių kolekcija. Tai – istorinė ekspozicija, vaizduojanti, atspindinti Lietuvos istoriją nuo 1111 metų. Lėlės, susitelkusios kunigaikščių dinastijomis, šeimomis, vėlesnių laikų sambūriais – pagal laiką, chronologiją. Veikiančiųjų asmenų – apie 400, tad apžiūrinėjant reikia atidos ir kantrybės: ne portretinis panašumas (kas žino, kokie buvo tie didikai ir jų aplinka – net valdovų, jų šeimos narių atvaizdų išlikę tik vienas kitas) svarbiausia.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika