Lapkričio 19 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:
Nuo seno sakoma, kad geras kaimynas – didelė laimė, mat ir vargais, ir džiaugsmais su juo gali pasidalinti. O jei kaimynystė nenusiseka, gyvenimas gali gerokai apkarsti. Panašiai nutiko Šunskų seniūnijoje (Marijampolės sav.) kelių sodžių gyventojams, kurie jau ne vienerius metus vargsta su nedraugišku kaimynu. Skundai dėl Vidmanto Mickevičiaus nepažabojamos veiklos nuolat pasiekia seniūną, savivaldybę bei nemažai kitų institucijų, tačiau jokie įspėjimai ar baudos šiam žmogui nė motais. Su juo nelabai pasiginčysi ar pasiderėsi – visiems atvejams V. Mickevičius turi savą tiesą ir garsėja ūmiu būdu, tad ne vienas tiesiog numoja ranka į jo piktadarystes. Tačiau aviečių augintojas Gintautas Kedys iš Užbalių kaimo nusprendė netylėti ir už chemikalais nupurkštą avietyną kaimyną nubausti…
Ką žino žydai ir kokias taisykles taiko, kaip elgiasi, kaip nuo mažens auklėja savo vaikus, kad pasaulyje dominuotų visose aukščiausiose sferose? Sėkmingų žydų skaičius politikoje, versle, moksle, medicinoje, mene yra išskirtinai didelis. Pavyzdžiui, JAV žydai sudaro vos 2 proc. gyventojų, tačiau užtikrintai dominuoja daugelyje sričių. Žydai pelnė ketvirtį visų Nobelio premijų, skirtų amerikiečiams ir 40 proc. – už mokslą bei ekonomiką. Pasaulyje 45 proc. turtingiausių žmonių – žydai. Atskleisti šio fenomeno paslaptis pamėgino žurnalistas, rašytojas, knygos apie žydų tautos istoriją autorius Giedrius Drukteinis paskaitoje, kurią Marijampolės P. Kriaučiūno biblio-tekoje surengė „Swedbanko“ Marijampolės filialas…
Pirmojo pasaulinio karo istorija – Marijampolės apylinkėse
Lapkričio 11-ąją, Atminimo dieną, kai Europoje pagerbiamos visos įvairiuose pasaulio konfliktuose nuo Pirmojo pasaulinio karo žuvusios aukos, Vaitiškių kaime (Marijampolės sav., Liudvinavo sen.) buvo atidengtas paminklas Rusijos imperatoriškosios armijos kariams, žuvusiems Pirmajame pasauliniame kare (1914–1918 m.). Šių kapinių teritorija ir memorialinis paminklas pastatytas šiemet „Karo paveldo instituto“ iniciatyva, finansuojant Rusijos Federacijos ambasadai Lietuvoje…
Zoologijos sodas – nedideliame tvartelyje
Norint patekti į marijampoliečio Vytauto Dubicko mini zoosodą pirmiausia reikia pasisveikinti su baltu mišrūnu Rikiu. Sargas skardžiu amsėjimu, matyt, įspėja tvartelio gyventojus, kad šie svečiams parodytų visą savo grožį. Ir tikrai! Banguotosios papūgėlės demonstruoja plunksnelių margumą, spalvingosios kanarėles – nepalaujamą čiauškėjimą…