www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gruodžio 17 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Atvykusi į Jūrę I. Majauskienė visuomet išima ir išsiunčia laiškų dėžutėse rastus laiškus.

 

 

Ar Jūrės miestelis turės pašto skyrių?

Kazlų Rūdos savivaldybėje, tarp miškų, šalia geležinkelio, įsikūrusiame Jūrės miestelyje šiuo metu savo gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau nei 400 žmonių. Ko gero, dar maždaug tiek pat gyventojų Jūrės miesteliui galėtume priskirti, jei priskaičiuotume ir kaimynystėje įsikūrusiose sodų bendrijose „Varnėnas“, „Kedras“, „Riešutas“ ir kitose nuolat gyvenančius žmones…

Nijolė Pileckienė – pasirenkamojo vaikų švietimo finansavimo modelio konsultantė.

 

 

Keičiama visa pasirenkamojo vaikų ugdymo sistema

Kad pasirenkamasis ugdymas (seniau vadintas popamokiniu, užklasiniu) yra svarbus ne tik vaikų saviraiškai, bet ir socialinėms problemoms užkirsti, supranta daugelis. Bet skaičiai, rodantys, kad neformaliojo vaikų ugdymo mokyklas lankė vos 20 proc. (kitais duomenimis, apie 27 proc.) šalies vaikų, yra tikrai liūdinantys. Siekiant pakeisti šią situaciją, Ugdymo plėtotės centras ir keturios savivaldybės partnerės 2011–2013 m. įgyvendino projektą „Pasirenkamojo vaikų švietimo finansavimo sukūrimas ir išbandymas savivaldybėse“. Atsižvelgiant į projekto rezultatus, jau parengtos rekomendacijos dėl modelio diegimo visoje šalyje…

Nors M. Lekešiaus ūkyje retos avys atsirado tik dėl įdomumo, dabar jis žada jų bandą didinti.

 

 

Anglų viltšyrhornų avys – Lietuvoje dar naujiena

Pastaruoju metu vis dažniau ūkininkai susidomi avininkyste. Be įprastų mišrūnių, Lietuvoje auginamos net 35 veislių avys: šarolė, Oksfordo ir Lenkijos žemumų, skudų, Vokietijos baltagalvių, juodagalvių bei merinosų, berišon diu šer, Romanovų veislės avys. Be to, vis daugiau susidomima melžiamų avių veislėmis – ostfryzų ir lakonų…

Gydytoja Agnė Botyriūtė (dešinėje) yra ne tik „Tikėjimo ir Šviesos“ koordinatorė, bet ir  bičiulės Justinos draugė.

 

 

Šviesa, pasiekianti užribio žmones…

Metų pabaigoje savo įkūrimo gimtadienį sutinka pasaulinio judėjimo „Tikėjimas ir Šviesa“ marijampoliečių bendruomenė „Dievo mažutėliai“. Šis krikščioniškas sambūris jungia vaikus, paauglius ir suaugusius, turinčius sunkią, vidutinę ar lengvą proto negalią, taip pat jų šeimos narius ir savanorius draugus. Tai yra susitikimų bendruomenė, kartą per mėnesį susiburianti pasidalinti savo rūpesčiais ir džiaugsmais. „Tikėjimas ir Šviesa“ – nėra skirta tik neįgaliesiems. Ši bendruomenė skirta būti su neįgaliaisiais. Nieko bendro su šiais žmonėmis neturinčius tikriausiai nustebins pats pavadinimas. Kokia gali būti šviesa, jeigu šeimoje gyvena protinę negalią turintis žmogus?!. Ir ką veikia tie savanoriai, kurie, atrodo, ir kitokios veiklos galėtų prasimanyti..?

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika