Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Gruodžio 19 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Muziejaus direktorius Antanas Pileckas pasidalinti prisiminimais pakvietė Romą Tamulynienę, papasakojusią daug įdomių dalykų.

 

„Muziejuje trumpam sustoja laikas…“

Marijampolės kraštotyros muziejus pažymėjo įkūrimo 80-metį. Solidus amžius žmogui, gražus ir tokiai įstaigai, kurios misija – kaupti, saugoti ir išlaikyti vertybes, sukurtas tų, kurių gyvenimo ir veiklos dėka dabar esame turtingi. Mūsų greitai šuoliuojančiame laike praeities reliktais bei liudininkais jau tampa ir tai, kas vos prieš vieną kitą dešimtmetį dažnam buvo įprasta ir kasdieniška…

 

Taip atrodo kelias Valavičiai–Vidgiriai.

 

Dėl sugadinto kelio – kaltinimai bendrovei

Į „Suvalkiečio“ redakciją kreipėsi Valavičių ir Vidgirių gyventojai. Surinkę 38 parašus kaimų gyventojai pradėjo kovą su Valavičių žemės ūkio bendrove, kad ši, veždama iš fermų mėšlą, neniokotų bendro kelio, kuriuo naudojasi visi. Laišką su gyventojų parašais žmonės perdavė Marijampolės savivaldybės merui, administracijos direktoriui bei Ūkio departamento vadovui.

 

R. Kazakevičienė sako, kad pati gamta dovanoja kvapus, kurie namuose gali kurti jaukią ir harmoningą atmosferą.

 

Aromaterapija: jaukiems namams ir sveikatai

Eteriniais aliejais kvepianti aplinka mums patvirtina, kad mes įkvepiame švarų orą, kad jame esančios gyvybinės augalo jėgos mus saugo ir stiprina. Kvėpindami namus ar darbo erdvę eteriniais aliejais, sukuriame kvapo dekoraciją, tam tikrą kvapo dizainą, savo erdvei suteikiame individualumo ir unikalumo. Nuo neatmenamų laikų augalai ir jų ekstraktai buvo naudojami mažinti skausmui, pirmajai pagalbai, nuo seno žinoma, kad jie turi antibakterinių, aktyvinančių ir savijautą gerinančių medžiagų. Terminai „eteriniai aliejai“, „aromaterapija“ buvo pradėti vartoti tik XX amžiuje, tačiau distiliuoti ekstraktai ar ištraukos iš augalų – tai, ką šiandien vadiname eteriniais aliejais – nuo senų senovės buvo naudojami religinėse apeigose, parfumerijoje ir kaip gydymo priemonės.

Keramikui A. Matulevičiui teko padailinti ne vieno šventės dalyvio nužiestą molinuką.

 

Amatų šventė: naujos žinios ir netikėti savęs atradimai

Kalvarijos savivaldybėje, Trakiškių kaime įsikūrusioje „Suvalkijos dvaro“ kaimo turizmo sodyboje, šios savaitės pradžioje buvo kilęs kiek neįprastas šurmulys. Pirmadienį ir antradienį po kaimo turizmo sodybos stogu vyko gretimo Jonų kaimo bendruomenės surengta amatų šventė. Originalių idėjų nestokojanti bendruomenė į šį edukacinį renginį pritraukė daug smalsaus mokyklinio amžiaus jaunimo. Amatų šventėje dalyvavo Kalvarijos gimnazijos, Akmenynų, Liubavo, Jungėnų ir net Virbalio (Vilkaviškio r.) mokyklų moksleiviai.

 

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.