Ar seniūnijų keliai palaipsniui nunyks?
Kelininkai, susirinkę į Lietuvos kelių asociacijos susirinkimą, išreiškė susirūpinimą Lietuvos keliais. Anot jų, jeigu per artimiausius kelerius metus finansavimas kelių priežiūrai nedidės, gera dangų būklė liks tik prisiminimuose, ir dejuos tada ne tik kelininkai, bet ir vairuotojai. Pagrindinė priežastis – lėšos keliams per pastarąjį dešimtmetį nedidėja, o kelių būklė prastėja, natūralu, kad pinigų jų remontui reikia vis daugiau. Prastais keliais skundžiasi Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai. Žmonės nerimauja dėl neišvažiuojamų kelių, kuriuose klimpsta ir greitosios pagalbos automobiliai, ir ugniagesių gelbėtojų technika…
Marijampolei tikrai reikia daugiafunkcės krepšinio arenos
Kad Marijampolei reikia krepšinio arenos – akivaizdu. Dabartinėje Žaidimų sporto mokyklos salėje, miesto pakraštyje Statybininkų gatvėje, netelpa žiūrovai, sportininkai neturi tinkamų buities sąlygų. Prieš varžybas automobilių virtinės išsirikiuoja Statybininkų gatvės važiuojamojoje dalyje, o ir pėsčiam sporto aistruoliui ateiti per toli. Balandžio 10 d. Marijampolės savivaldybės didžiojoje salėje visuomenei buvo pristatyti paruošti du krepšinio arenos priešprojektiniai pasiūlymai…
Martynas – aktyvus studentų atstovas
Kovo pradžioje Marijampolės kolegijoje buvo išrinktas naujas Studentų atstovybės prezidentas, juo tapo antrakursis Martynas ANDRIUKEVIČIUS. Marijampolės kolegijos studentų atstovybei (MKSA) vadovauja taryba, kurią sudaro prezidentas, viceprezidentas ir tarybos nariai. Atstovybė – studentijai atstovaujanti nepolitinė demokratiniais, visuomeniniais pagrindais dirbanti institucija. Ji gina studentų teises ir interesus, atstovauja jiems kolegijoje ir už jos ribų, dalyvauja Lietuvos studentų atstovybių sąjungos veikloje. Kolegijoje studentų atstovybė įkurta 2001 metais. Paprašėme M. Andriukevičiaus plačiau papasakoti apie savo naujas pareigas ir ateities planus…
Ar reikalingas privalomasis matematikos egzaminas?
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kalba apie privalomojo matematikos egzamino įvedimą nuo 2016-ųjų. Pasak jo, dėl galutinio egzamino formato dar nėra nuspręsta – diskutuojama ar jis turės būti privalomas visiems baigiantiems mokyklą, ar tik norintiems studijuoti aukštosiose. Bus stengiamasi egzaminą priartinti prie kasdienių poreikių ir skatinti jaunus žmones logiškai mąstyti. Ministras sako, kad viena iš priežasčių, kodėl pramonės gamybos darbdavių netenkina mokinių kokybė, yra ta, jog jie turi per mažai techninių, inžinerinių, matematinių, skaičiavimo, logikos ir panašių žinių. Pasiteiravome mūsų mokyklų matematikos mokytojų, ką jie mano apie tokius planus…