Balandžio 29 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:
Automobilių prekeiviai tapo dviejų besipešančių bendrovių įkaitais
Savaitgalis Marijampolės pakraštyje esančiose UAB „Kapratas“ automobilių pardavimo aikštelėse Pietarių kaime savotiškai priminė įvykius Ukrainoje. Už vielinės tvoros vartų 1,04 ha plote atsidūrė apie keturiasdešimties automobilių prekeivių mašinos. Verslininkai, metams išsinuomoję aikšteles, čia laikė po du, keturis ir daugiau automobilių. Anapus tvoros budėjusi apsauga prekeivių ir pirkėjų į aikštelę neįleido. Tik savininkas, pateikęs dokumentus, galėjo įeiti į saugomą teritoriją ir išsivaryti automobilį. Tarp apsaugos darbuotojų ir prekeivių kilo grumtynės. Verslininkai bandė jėga įsiveržti į aikštelę. Kelis kartus per dieną buvo kviečiama policija. Įtampą dar labiau kėlė aikštelėje pasirodęs skandalingai pagarsėjęs verslininkas Žydrūnas Buzas, kurį prekeiviai ir įvardijo kaip šios neteisėtos akcijos iniciatorių. Pažėręs mašinų prekeiviams keiksmažodžių seriją ir patikinęs, kad kaip norės, taip bus, verslininkas išvažiavo…
Paminėtas Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-metis
Tautinio atgimimo patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose (Vilkaviškio r.) prieš 25-erius metus buvo pasodintas 30 ha ąžuolynas. Ši idėja subrendo pačiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo priešaušryje – 1989 m. pavasarį. Nors tų metų balandis buvo labai žvarbus ir šaltas, tačiau net ir drebiant šlapdribai, siaučiant vėjams, į Basanavičynę susirinko per 3500 entuziastų, kurie tąkart pasodino apie 8000 jaunų ąžuoliukų. Dabar medeliai jau gerokai ūgtelėję ir per ketvirtį amžiaus į savo būrį priėmę dar apie tūkstantį savo brolių, įprasminančių įvairias atmintinas Lietuvai datas ir žmones. Susibūrėme, apsikuopėme…
Praėjusį šeštadienį į jau tradicinę švarinimosi akciją „Darom 2014“ buvo kviečiami visi Lietuvos žmonės. Organizatoriai teigia, kad jų dalyvavo apie 200 tūkstančių. Pavasariniai aplinkos tvarkymo, jos švarinimo vajai – sena tradicija, tik kažkada tai vykdavo natūraliai, be didelių raginimų: po žiemos tvarkant savo namų, mokyklos, darbovietės aplinką. Beje, prieš trejetą ketvertą dešimčių metų niekas ir tokio šiukšlių kiekio neįsivaizdavo…
Kaip ir už kiek maitinama žemė?
Kurį laiką besilaikantys šilti orai pagaliau leido žemdirbiams savuose laukuose įsukti darbus. Vieni džiaugiasi, kad dar kovo pradžioje suspėjo išnaudoti kelias saulėtas dienas trąšoms išberti ir dabar jau visu tempu sėja vasarojų, o kiti su trąšų barstytuvais tik dabar galėjo įvažiuoti į pradžiūvusias dirvas. Tačiau yra ir tokių, kuriems darbai susivėlino dėl to, kad pavasarį ieškojo, kur palankiausiomis kainomis trąšų nusipirkti. O kai kam išvis nepasisekė, nes iš atsitiktinių prekeivių pigiai pirktų trąšų maišuose rado jas sušokusias gumulais. Šį pavasarį žemdirbiai džiaugiasi, kad trąšos kiek pigesnės nei ankstesniais metais, o trąšų gamintojai dejuoja, kad pastaruoju metu jie patiria nemažų nuostolių. Tačiau kaip ten bebūtų, trąšų paklausa yra tikrai nemaža, mat jei žemės nepamaitinsi, gero derliaus nėra ko tikėtis, trąšų pavasarį reikia tiek žiemkenčiams, tiek vasarojui, ganykloms bei daržams. Tik svarbu žinoti, kiek ir kokių…