www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Rugpjūčio 28 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Naujai įrengta nuovaža Sporto gatvėje jau perdaroma.

 

 

Pirma  kirpo,  paskui  matavo…
Geriau devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kartą kirpti – taip sako liaudies išmintis. Deja, tos išminties kartais pristingama. Neaišku, kiek ir kaip ekspertai ir projektuotojai matavo, skaičiavo rengdami nuovažas Sporto gatvėje, bet akivaizdu, kad viena iš jų yra per siaura. Tai skirtoji sukti į dešinę atvažiuojantiems nuo elektros tinklų įmonės. Ji tokia siaura, kad krovininis transportas joje neišsitenka, ratai kliudo ir laužo šaligatvį.

 

M. R. Skilandienė ir B. Rentelienė, ieškodamos neva netinkamai utilizuoto asbesto, ryžosi apžiūrėti sodybos kiemą, tačiau ten šiferio nuolaužų nebuvo matyti.

 

 

Senas  šiferis  –  ir  problema,  ir  pretekstas  kaimynų  konfliktui
Į pačiame Lietuvos–Lenkijos pasienyje esantį Kalvarijos savivaldybės Sangrūdos seniūnijos Senosios Radiškės kaimą susiruošėme, kai į redakciją kreipėsi viena viešai skelbti savo pavardės nenorėjusi šio kaimo gyventoja (redakcijai jos pavardė yra žinoma). Moteris teigė, kad vienoje Beržų gatvės sodyboje gyvenantys šio kaimo žmonės dar praėjusiais metais nuo kluono nuėmė apie dvi tonas asbesto turinčio šiferio ir jį sutraiškę išpylė savo kiemą.

 

Kiekvieną vasaros savaitę stovykloje „Tauro guolis“ susirinkdavo nemažas būrys vaikų iš visos Lietuvos.

 

 

Senovės  baltų  gyvensenos  ir  amatų  stovykla
Netoli Gelgaudiškio (Šakių r.), Pakalniškių kaime, šią vasarą įsikūrė istorinė stovykla vaikams ir jaunimui „Tauro guolis“, kurioje jie gyveno tarsi persikėlę į X–XIII a. Šios gyvos istorinės pamokos buvo apie tai, kaip gyveno mūsų protėviai, kokios buvo baltų tradicijos, papročiai, kokiais ginklais jie kovėsi su priešu, kaip pasigamindavo maistą, kokius amatus dirbdavo, kokius naminius gyvulius augindavo, kaip linksmindavosi, švęsdavo. Šios stovyklos įkūrėjas – senosios baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos tauras“ ir jo vadovas Darius Požaitis.

 

*

 

 

Naujam  sezonui  ruošiasi  krepšininkai
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui.  Pirmąsias dvi savaites, treniruotėms vykstant lauke, klubo krepšininkai klausys fizinio pasirengimo trenerio Aivaro Pranckevičiaus nurodymų.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika