www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Rugsėjo 13 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Visi fotokonkurso laureatai: Žilvinas Palukaitis, Enrika Venciūtė, Jurgita Pazniokaitė-Bubnienė, Rima Boikienė, Jolanta Vaičaitienė, Alina Bridžiūtė, Kristina Plečkaitytė su sūnumi Vakariu, Lukas Simonavičius ir Iveta Klevinskaitė (Viktorija Žaliaduonytė atvyko vėliau).

 

 

Konkurso  nugalėtoja  svajojo  studijuoti  fotografiją
Redakcijoje šią savaitę surengtame geriausių dešimties mūsų skelbto fotokonkurso dalyvių susitikime buvo įvairaus amžiaus žmonių: ir brandžių moterų, ir jaunų merginų, vaikinų tebuvo du, vienas iš jų ir jauniausias dalyvis – trylikametis Žilvinas. Taigi fotografavimas traukia įvairius žmones, jie sako patiriantys daug gerų emocijų fiksuodami gražias gyvenimo akimirkas…

Į Žuvinto ežerą nakvynei grįžta gervės.

 

 

Lankytojai  skuba  į  Žuvintą atsisveikinti  su  gervėmis
Jau antra savaitė, kai į Žuvinto ornitologinį draustinį vakarais renkasi žmonės stebėti paukščių: gervių, pilkųjų žąsų, kormoranų, baltųjų garnių. Nepamirštamas reginys, kuomet vakare paukščiai triukšmingai renkasi į nakvynę Žuvinto ežero saloje ir gretimuose augalijos sąžalynuose. Galima pamatyti ir jūrinių erelių šeimyną, būriais per ežerą skrendančias pempes, varnėnų pulkus.
Gyventojus pasigrožėti į šiltuosius kraštus dar neišskridusiais paukščiais pakvietė Žuvinto rezervato direkcija. Lankytojams leidžiama stebėti paukščius iki 20 val. vakaro iš rezervato gamtos take įrengto stebėjimo bokštelio, aikštelės arba pro teleskopus nuo rezervato direkcijos pastato apžvalgos bokšto. Juos sutinka darbuotojai, kurie mielai pasakoja apie į ežero salą nakvynėn besirenkančius paukščius, atsako į klausimus.

Greitosios pagalbos automobilio paskirtis – nugabenti pacientą į gydymo įstaigą, bet atgalios parvežti jis neprivalo...

 

 

„Greitoji  nelaukia  ir  laukti  neprivalo“
Istorijos, kurią prieš keletą savaičių „Suvalkiečio“ redakcijai papasakojo viena marijampolietė (pavardė redakcijai žinoma), nepavadinsi nei dramatiška, nei išskirtine. Tačiau nuosėdų į ją pakliuvusiems žmonėms paliko.

 

Keletą kartų teko nakvoti laukinėse aikštelėse, nes kempingų Rumunijoje dar nedaug. Tačiau dėl saugumo nekilo jokių problemų.

 

 

(Ne)atrastoji  Rumunija
Šią vasarą porą savaičių teko pakeliauti po Rumuniją – lietuvių keliautojų dar nelabai mėgstamą, vertinamą kaip pusiau laukinę ir nesaugią. Ko tik neteko prisiklausyti prieš kelionę apie šią šalį: „čigonai, vagys, sukčiai, tinginiai, vargšai… Kur jus velnias neša – apvogs, nurengs, nuaus, kurą išleis…“ Tačiau pakeliavus ir pamačius Rumuniją savomis akimis bent jau man sugriuvo daug išankstinių stereotipų.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika