www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lapkričio 15 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Gedimino gatvėje eismas vyks po žeme, greitąja žiedine sankryža.

 

 

Gedimino,  Aušros  ir  P.  Armino  gatvėse  laukiama  sankryžų  rekonstrukcijos
Geležinkelininkų teigimu, projekto „Rail Baltica“ tiesimo darbus vykdantys rangovai iki spalio mėnesio Marijampolėje atliko visus trijų dviejų lygių pervažų Geležinkelio, Aušros ir P. Armino gatvėse įrengimo darbus, tačiau visiškai baigti šių darbų pervažose „Lietuvos geležinkelių“ rangovai negali, nes Marijampolės savivaldybės administracija privalo įrengti automobilių kelius ir padaryti kitus savivaldybės kompetencijai šiose pervažose numatytus  darbus. Marijampolės savivaldybės administracijos užsakymu uždarosios akcinės bendrovės „Kelprojektas“ ir „Tiltų ekspertų centras“ ekspertai pristatė techninius Gedimino, Aušros ir P. Armino gatvėse esančių pervažų projektus…
Su šiuo grafičio piešiniu, deja, teks atsisveikinti – avarinės būklės pastatą imta rekonstruoti.

 

 

Audėjai  persikėlė  į  Vilkaviškį
Marijampolės miesto centrą paliko vietinės pramonės „mohikanas“ – Lietuvos-Danijos kapitalo įmonė „Baltijos tekstilė“. Bene vienintelė, dar veikusi miesto centre ir vyresnės kartos marijampoliečių prisimenama kaip „Šešupės“ vilnonių audinių fabrikas. Beje, šioje vietoje įmonė išbuvo beveik rekordiškai ilgą laiką – dar nuo prieškario. Ir išsilaikė netgi per visus didžiuosius miesto pertvarkymus…
Gydytoja gastroenterologė D. Voverienė primena: svarbiausia sveikos mitybos taisyklė –  valgyti kuo įvairesnį maistą visuomet tuo pačiu metu ir nepadauginti.

 

 

„Valgome  tam,  kad  gyventume…“
„…bet gyvename ne tam, kad vien valgytume“, – byloja Antikos laikų išmintis. Tačiau šįkart į citatos antrą, filosofija dvelkiančią dalį galima nekreipti dėmesio ir apsiriboti pirmąja – ką valgome, kad gyventume. Juolab kad tarp daugybės kalendoriuje pažymėtų „vardinių dienų“ buvo ir lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena…

 
 Rimantas Dukavičius pokštaudamas per kelias minutes iš molio suraito velniuką.

 

 

Jūrėje  kuriantys  keramikai  nestokoja  originalumo  ir  džiugina  vietos  žmones
Ateinančiais 2015 metais įkūrimo šimtmetį švęsianti Jūrė didesnę praeities dalį buvo laikoma kaimu, geležinkelio stoties gyvenviete. Oficialus miestelio statusas Jūrei buvo suteiktas tik po Nepriklausomybės atkūrimo 2002-aisiais. Tai – miestelio statuso siekusios aktyvios Jūrės bendruomenės nuopelnas. Būtent aktyvi vietos žmonių pozicija Jūrei padėjo išsaugoti geležinkelio stotį. Tik bendruomenės pastangomis du pusdienius Jūrėje dirba pašto skyrius…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika