www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gruodžio 23 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

 

UAB „Asaja“ direktorius Sigitas Astrauskas pastebi, kad dirbant moderniausia įranga medienos gaminių kokybė yra nepriekaištinga.

 

Iš  „Asajos“  kiemo  –  į  suomiškas  saunas
Naujuosius metus medienos apdirbimu besiverčianti UAB „Asaja“ pasitinka nesibaimindama dėl ateities. Pasirašytos žaliavos įsigijimo, produkcijos realizacijos sutartys. O ir bendra Europos Sąjungos valiuta euras nesukels jokių nepatogumų, o tik palengvins atsiskaitymus su užsakovais užsienyje.

 

 

Marijampolės sav. Žemės ūkio skyriaus vedėjas Eugenijus Alesius šių metų nepeikia.

 

Žemdirbiams  metai  negailėjo  staigmenų
Kasmet, artėjant metų pabaigai, apie tai, kokie jie buvo mūsų krašto žemdirbiams aptariame su Marijampolės sav. Žemės ūkio skyriaus vedėju Eugenijumi ALESIUMI. Metai buvo išties gana įdomūs ir pateikė ne vieną netikėtą išbandymą, o netrukus jų žada dar daugiau.

 

 

 

Irena Alenskienė su dukra Egle.

 

Ant  balto  lino  staltiese  uždengto  stalo…
Jau rytoj tas stebuklingas metų vakaras, kai iš tiesų stabtelime, nusiraminame ir, vieni giliai tikėdami, kiti – atiduodami duoklę tradicijoms, atidžiau pažvelgiame į savo artimąjį (o ir į savo sielą), linkime vieni kitiems ramybės… Ir –– sėdame prie išskirtinio, vienintelio tokio per visus metus, vakarienės stalo, uždengto būtinai balta lino (gali ji būti ir suskalbta, dar iš močiutės paveldėta) staltiese. O ant stalo…
Šį kartą savo laikraščio skaitytojų klausėme, ką jie deda ant Kūčių ir šv. Kalėdų stalo. Gal kam nors tie patiekalai žinomi, kitam tai bus tiesiog idėja, nes užmirštame ir paprastus dalykus. Pateikiame porą valgių ir iš senos knygos.

 

Nors nuotraukoje atrodo nemažos, tokių lydekų gaudyti dar negalima...

 

Gamtos turtai ir mes
Gruodžio pirmąjį savaitgalį žvejai pradėjo lipti ant ledo, paskui juos – aplinkosaugininkai. Buvo organizuota 16 reidų, išaiškinta 19 pažeidimų.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika