Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Įgytą specialybę realizavo bendruomenės teatro veikloje

Daivai Krampienei „Sūduvos“ teatras yra terpė, kurioje moteris gali realizuoti kūrybines idėjas.

Daivai Krampienei „Sūduvos“ teatras yra terpė, kurioje moteris gali realizuoti kūrybines idėjas.

Marijampolės apylinkėse, be „Gegnės“ ir Onos Miliauskienės, yra ir daugiau žmonių, puoselėjančių mėgėjiško teatro tradicijas. „Sūduvos“ bendruomenės pirmininkė Daiva Krampienė – viena iš jų. Moteris yra baigusi režisūros studijas, tačiau šiuo metu dirba su tuo visai nesusijusį darbą. Vis dėlto noras kurti niekur nedingęs, todėl kūrybines idėjas Daiva Krampienė realizuoja pačios suburtame „Sūduvos“ bendruomenės teatre.

Teatro grupę subūrė noras kurti
Daiva Krampienė atlieka ne tik „Sūduvos“ bendruomenės pirmininkės pareigas, ji taip pat dirba kasdienį darbą, kuris ne visai susijęs su jos išsilavinimu. Kadaise darbas pagal įgytą režisierės specialybę jai patiko, tačiau aplinkybės pasisuko taip, kad teko palikti režisūrą. Nors režisierės pareigų teko atsisakyti, polinkis kurti niekur nedingo. Kadangi patirties kaip režisierė turėjo, nusprendė suburti vaidinančių žmonių grupę. Tokiu būdu prieš 5 metus susikūrė mėgėjiškas „Sūduvos“ bendruomenės teatras. „Šiuo metu teatro veikloje dalyvauja 7 žmonės. Visi paprasti kaimo gyventojai, tačiau turintys be galo didelė norą vaidinti, kurti, kažką veikti. Iš viso jau esame pastatę 4 spektaklius, dažniausiai vaidiname pagal artimus širdžiai kūrinius. Žinoma, kiekvieną kūrinį adaptuojame pagal save – kažką pakeičiame, pridedame, sugalvojame naujo. Pirmiausia spektaklį parodome saviems, o vėliau važiuojame pasirodyti ir kitiems, į kitas bendruomenes“, – sakė „Sūduvos“ bendruomenės pirmininkė ir teatro vadovė Daiva Krampienė.

Norinčių vaidinti netrūksta
Teatro vadovė džiaugiasi, kad jos vadovaujamoje teatro grupėje vaidina labai motyvuoti, kūrybingi ir atsakingi žmonės. Pasak D. Krampienės, problemos susirinkti į repeticijas nėra. „Visi visada susirenka reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Jei kada bandau pasakyti, kad negalėsiu kažkada sudalyvauti, tai didžiulis triukšmas kyla, neturiu teisės atšaukti repeticijų“, – džiaugėsi teatro vadovė. Šiuo metu „Sūduvos“ bendruomenės teatras ruošiasi teatrų šventei. Tai – kasmet vykstantis tradicinis „Sūduvos“ bendruomenės renginys, į kurį susirenka ne tik Suvalkijos, bet ir kitų rajonų mėgėjų teatrai. Kol kas tiksli renginio data nėra žinoma, tačiau šventė turėtų įvykti rugsėjo arba spalio mėnesį.

Akimirka iš „Sūduvos“ bendruomenės spektaklio.

 

 

 

 

 

 

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.