Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kai svajonės tampa realybe

Reimundas Tyras yra gyvas pavyzdys tiems, kurie netiki svajonėmis. Ilgai patylomis įsivaizdavęs save režisieriaus vaidmenyje, jį ir gavo. Šiuo metu vadovauja Jungėnų kaimo teatrui.

Reimundas Tyras yra gyvas pavyzdys tiems, kurie netiki svajonėmis. Ilgai patylomis įsivaizdavęs save režisieriaus vaidmenyje, jį ir gavo. Šiuo metu vadovauja Jungėnų kaimo teatrui.

„Titnago“ teatras užaugino ne vieną žmogų, asmenybę, aktorių. Reimundas Tyras – vienas iš „Titnago“ auklėtinių, kuris visada pasižymėjo išskirtine iškalba, charakteriu, charizma ir noru vaidinti bei kurti. Daugybę metų R. Tyras „Titnage“ praleido kaip aktorius, tačiau, sako, visada norėdavęs pabuvoti režisieriaus vietoje. Kai tikrai labai kažko norisi, tie norai ima ir išsipildo – šiuo metu apie Reimundą Tyrą reikia kalbėti kaip apie Jungėnų kaimo teatro įkūrėją, vadovą bei režisierių.

Vaidindamas svajojo režisuoti
R. Tyras pasakojo, kad „Titnage“ vaidinti pradėjo vos tik jam įsikūrus. Jis visada išklausydavo režisieriaus mintis, sumanymus ir mielai juos vykdydavo, tačiau paties galvoje visada sukdavosi visai kitoks spektaklio vaizdas. „Jei tik kuris norėdavome, režisierius visada duodavo galimybę prisidėti prie režisūrinių sprendimų, tačiau ne visada būdavo galimybė įgyvendinti tas vizijas. Mintis savarankiškai pastatyti spektaklį, su paties sprendimais, įsivaizdavimu kirbėjo nuolat, todėl pradėjau mąstyti kaip, kada ir kur galėčiau šią mintį įgyvendinti“, – sakė R. Tyras.
Vaikų dramos studiją įkūrė Jungėnuose
Pasak aktoriaus, o dabar ir režisieriaus, Jungėnai yra didelė gyvenvietė, turinti gilias kultūrines tradicijas. Šiuo metu Jungėnų kultūros namų pastatas yra rekonstruotas, čia yra puikios sąlygos vystyti kultūrinę veiklą. Matydamas, kad ne visos pastato galimybės yra išnaudojamos ir matydamas, ką būtų galima jose veikti, nusprendė įgyvendinti ilgai brandintą savo svajonę – statyti spektaklius. Taip 2014 m. Jungėnų kultūros namuose buvo suburtas vaikų dramos būrelis, kuriam vadovauti ėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas Reimundas Tyras. 2014 m. gegužės 4 d. scenos šviesą išvydo R. Tyro režisuotas spektaklis ,,Aš noriu būti žmogumi“, kuris buvo rodomas Kalvarijos savivaldybės laisvalaikio salėse. Spektaklyje buvo nagrinėjamas tėvų paliktų vaikų požiūris į juos supantį pasaulį. „Tai spektaklis, kuris palietė ir sujaudino kiekvieną jį stebėjusį, kadangi viskas jame buvo iš gyvenimo. Nesakyčiau, kad tai mano autorystė, bet jį kuriant nebuvo remtasi jokiu autoriumi. Tai tiesiog gyvenimiška patirtis, išgirsta literatūroje, patirta gyvenime, kuri atgimė spektaklyje. Po spektaklio nemažai žiūrovų dar ilgai buvo pasimetę, sukrėsti, susimastę ir labai surimtėję, o tai reiškia, kad spektaklis pavyko“, – džiaugėsi režisierius.
Vaidinti subūrė ir suaugusiuosius
R. Tyras režisieriaus karjerą su Jungėnų vaikų dramos būreliu tęsė 3 metus. Matydamas, kad sekasi neblogai, ryžosi suburti ir suaugusiųjų grupę. „Norėjau kurti ne tik aš, bet ir kaimo žmonės. Jaučiau susidomėjimą ir norą prisijungti prie teatro veiklos, todėl 2015 metų vasarą buvo suburtas Jungėnų kaimo teatras.  Norinčiųjų vaidinti netrūko, bet visus iš karto perspėjau, kad repeticijos pas mane bus sunkios. Tris mėnesius sunkiai ir intensyviai dirbę, 2015 metų lapkričio mėnesį Jungėnų kultūros namuose pristatėme premjerą – mano režisuotą spektaklį „Meilė su pipirais“, kuriame vaidina Gitana Maskelė, Angelė Živilienė, Mindaugas Geležauskas, Gema Vilinauskienė, Antanas Žukauskas, Birutė Zavistauskienė, Genė Kilinskienė ir aš pats“, – kalbėjo režisierius. Šmaikšti komedija per mažiau nei metus apkeliavo 17 salių Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Lazdijų, Vilkaviškio, Šakių savivaldybėse ir sustoti tikrai nežadama. Naujų metų pradžioje režisierius planuoja pristatyti dar vieną spektaklį Jungėnams ir visam Suvalkijos kraštui.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.