www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Sasnavos aerodrome – lakūnai, skraidyklininkai, parašiutininkai, aviamodeliuotojai…

Kasmet prieš Vėlines simbolinį generolo A. Gustaičio kapą senosiose Marijampolės kapinėse aplanko Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų atstovai, padeda gėlių, uždega žvakę, nes tikrojo generolo kapo neturima.

 

Lakūnas bandytojas Rimantas Stankevičius.
Lakūnas bandytojas Rimantas Stankevičius.

Artėjant aviacijos šimtmečiui Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų viešųjų ryšių vyr. specialistas Gintautas Deksnys ruošiasi išleisti knygą apie aviacijos istoriją „Praeities laiškai“. Joje bus laiškas ir generolui Antanui Gustaičiui. „Marijampolė turėtų dar daugiau dėmesio skirti aviacijai, nes šis kraštas padovanojo daugiausia lakūnų. Tai didelis indėlis besivystančiai aviacijai“, – sakė Gintautas Deksnys.
Iš tiesų Marijampolėje aviacijos tradicijos gilios, pasekėjų ir šiandien daug. Lakūno bandytojo, kosmonauto tyrėjo Rimanto Stankevičiaus vardą šiandien žino daugelis marijampoliečių. Jis – vienintelis lietuvis sovietmečiu sugebėjęs pasiekti tokių aviacijos aukštumų. Rimanto Stankevičiaus vardu pavadinta buvusi 2-oji vidurinė mokykla, kur jis mokėsi, mokyklos muziejuje saugomos lakūno relikvijos.
Marijampolės aeroklubas, veikiantis 36 metus, žinomas ne tik Lietuvoje, bet savo pasiekimais garsus ir už jos ribų. Aeroklubas turi turtingą istoriją, tradicijas, jo darbuotojai – didžiulę patirtį plėtojant aviacinę veiklą, užtikrinant skrydžių saugumą. Aerodrome skraidoma įvairiais lengvaisiais, ultraleng­vaisiais orlaiviais, parasparniais. Rengiami ultralengvųjų orlaivių pilotai, orlaivių AN-2 techninio aptarnavimo specialistai. Vyksta skrydžių koordinatorių kursai, įvairūs seminarai. Skrydžio pradmenų mokosi jaunieji sklandytojai, savo konstrukcijos modelius skraidina aviamodeliuotojai. Veikia A. Gustaičio jaunųjų oreivių aviamodeliavimo ir sklandymo būrelis, kuriam vadovauja didžiulę patirtį turintis Mindaugas Karčiauskas.
Ilgametis Marijampolės aeroklubo vadovas Alvydas Danilaitis prieš porą metų Birštone vykusioje Lietuvos aeroklubo konferencijoje už nuopelnus Lietuvos civilinei aviacijai buvo apdovanotas Dariaus ir Girėno medaliu. Už aviacijos ir parašiutų sporto populiarinimą Sūduvos krašte jam įteiktas Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medalis.
Profesionalus parašiutininkas instruktorius, parašiutų sporto daugiakovės treneris turi daugybę apdovanojimų. Jis ne tik pats aktyviai sportuoja, bet ir paruošęs aukštos kategorijos sportininkų. Tarp jų – Respublikos čempionai ir kitų varžybų nugalėtojai – Edgaras Danilaitis, Deividas Raguckas, Gediminas Jankauskas.
Sasnavos aerodrome organizuojama aviacijos šventės, aviacinio sporto varžybos, čempionatai. Susidraugauta su Lenkijos, Latvijos aeroklubais. Rugpjūčio 19–21 dienomis vyko atviras XXVI Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas. Jame dalyvavo 11 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos. Komandinėje rungtyje abiejose įskaitose nepralenkiama buvo Marijampolės aeroklubo rinktinė: Edgaras Danilaitis, Deividas Raguckas ir Gediminas Jankauskas, užėmusi pirmąsias vietas.
Rugsėjo 9–21 d. Marijampolės aeroklubo sportininkai Lietuvos rinktinės sudėtyje vyksta į Pasaulio parašiutų sporto čempionatą, kuris vyks Čikagoje (JAV).
Marijampolėje vis daugiau abiturientų renkasi studijas karo akademijoje, tampa lakūnais. Tai Audrius Mačiulis, Marius Montvila, Rimanto Stankevičiaus vardu pavadintos mokyklos moksleivis Ramūnas Birštonas, pasirinkęs aviacijos studijas Anglijoje.

Marijampolės aeroklubo parašiutininkų pasirodymai. Marijampolės aeroklubo vadovas Alvydas Danilaitis (dešinėje) ir lakūnas Genius Papečkys.

 

 

 

 

 

 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika