www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Išdalinti apdovanojimai konkurso „Vasara su fotoaparatu“ nugalėtojams

Iš viso šiemet jau tradiciniu tapusiame konkurse sulaukėme 450 nuotraukų. Pirmą kartą jas visas publikavome laikraščio feisbuko paskyroje. Taigi ir nugalėtojai buvo išrinkti du – vieną rinko visi feisbuko lankytojai, kitą – mūsų redakcijos sudaryta komisija.

 

Karolina Giraitytė, telefonu išgirdusi apie savo pergalę, sakė, kad net oda pašiurpo iš jaudulio.
Karolina Giraitytė, telefonu išgirdusi apie savo pergalę, sakė, kad net oda pašiurpo iš jaudulio.

Antradienį buvo paskelbti nugalėtojai ir įteikti redakcijos įsteigti prizai. Plačiosios visuomenės favorite, feisbuke surinkusi 1665 balsus, tapo Audronės Mikulionienės nuotrauka – paežerės peizažas. Mūsų komisija nugalėtoja išrinko Karolinos Giraitytės nuotrauką, kurioje užfiksuota varliuko ir vaikinuko draugystė. Redakcijos komisijos dar išrinkti šie nominantai: Vaidas Karpavičius, Aldona Rauluševičienė, Viktorija Burinskaitė, Vaida Kelerytė-Burokienė, Neringa Lesetė, Austėja Kuršvietytė, Vilma Grinevičienė, Akvelina Paškauskienė, kurių darbai išsiskyrė iš kitų savo kokybe ir meniškumu. Pagrindinis prizas šiemet – kokybiškas išorinis diskas, kuris tikrai sutalpins visus fotografuojančiojo kūrybinius bandymus.
Į redakcijoje surengtą apdovanojimų ceremoniją, deja, negalėjo atvykti nė viena iš nugalėtojų. A. Mikulionienė atsiuntė savo atstovę – marčią Jurgitą Mikulionę, o K. Giraitytei apie laimėjimą teko pranešti telefonu. Ji studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universitete architektūros inžineriją, yra trečio kurso studentė. Labai apsidžiaugė gera žinia, sakė, kad nuotrauka su varliuku gimė netikėtai, smagiai leidžiant laiką su draugais. Apie konkursą pati paskaitė mūsų laikraštyje ir nutarė dalyvauti. Yra marijampolietė, bet konkurse sudalyvavo pirmą kartą. Mergina papasakojo, kad fotografija yra jos aistra: gražaus kadro ji tyčia neieško, tiesiog aplinkui nuolat pastebi vaizdus, tinkamus kadrui, mato tinkamą kompoziciją ar spalvas – viską, iš ko išeitų gera nuotrauka. Aišku, ne viską, ką norisi įamžinti, spėja nufotografuoti. „Specialiai laiko tam neskiriu, tiksliau būtų pasakyti, fiksuoju tai, ką pamatau aplinkui. Tam neseniai nusipirkau telefoną su geresne kamera“, – pasakojo mergina.
J. Mikulionė papasakojo, kad jos anytos darytoje nuotraukoje užfiksuotas Paežerių ežeras. Tai senu fotoaparatu padaryta nuotrauka. O į pirmą vietą ji buvo išbalsuota padedant plačiai giminei. J. Mikulionė sakė pati paraginusi anytą dalyvauti konkurse ir paskui padėjo paskleisti nuorodą apie balsavimą. Pasak jos, užsieniečių balsų ir komentarų atsirado todėl, kad kelios pusseserės pagal mainų programą mokosi užsienyje.
Feisbuke antrą vietą užėmė ne pirmą kartą mūsų konkursuose dalyvaujantis Vaidas Karpavičius. Jo užfiksuotas voveriukas lazdyne nepaliko abejingų ir ne vienam įsiminė. Vyras papasakojo, kad kadrus su voveraite padarė atsitiktinai: tądien, kai tykojo kitų žvėrių, lijo, todėl veltui pralaukė kelias valandas ir jau ėjo namo, kai pastebėjo, kad sukrutėjo lazdyno šakos. Užėmęs patogią poziciją laukė, kol voveriukas pats ateis į kadrą… Pavyko ne iš pirmo karto.
Tikriausiai skaitytojų neliko nepastebėta ir nuotrauka su arabiškais vaizdais. Tai Akvelinos Paškauskienės, irgi ne pirmą kartą dalyvaujančios konkurse, Jungtiniuose Arabų Emyratuose užfiksuoti mečetės bokštai – islamo simbolis. Ši mečetė stovi Abudabyje, yra pati brangiausia pasaulyje ir įspūdingiausiai išpuošta. A. Paškauskienė daugiau fotografuoja tik kelionėse, o šiaip fiksuoja tai, kas miela ir jai svarbu – anūkus, surinktus grybus, užaugintas gėles.
Nominantė Austėja Kuršvietytė irgi ne pirmą kartą dalyvauja konkurse, bet ji – tikra fotografė entuziastė, domisi šiuo menu, gilinasi į įvairias fotografavimo subtilybes, net lankė specialius mokymus. Austėja, Rygiškių Jono gimnazijos ketvirtokė, gailėjosi, kad taip anksti atsiuntė nuotraukas, nes po to vyko į kelionę po Juodkalniją ir parsivežė daug įspūdingesnių vaizdų. Jos nuotrauka, įvertinta komisijos, padaryta prie Dusios ežero, saulei besileidžiant. Dabar mergina susidomėjusi žvaigždžių fotografavimu.
Gaila, kad ne visi nominantai atvyko į redakciją, taigi jų prizai tebelaukia. O mes jau sukame galvas, kokią temą pasiūlyti kitų metų konkursui.
Loreta AKELIENĖ

K. Giraitytės nuotrauka, kompetentingos komisijos išrinkta šių metų konkurso nugalėtoja.

 

K. Giraitytės nuotrauka, kompetentingos komisijos išrinkta šių metų konkurso nugalėtoja.

 

 

 

Audronės Mikulionienės nuotrauka, feisbuke surinkusi 1665 balsus, padaryta Paežerių dvaro parke.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika