www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Buvo ryškus…

Vytautas VILIŪNAS, ilgametis Marijampolės kolegijos darbuotojas:
Pedagogas, kūrėjas, vokalo meistras – K. Knoro asmenybė buvo daugialypė. Gana reiklus ir griežtas pedagogas, tačiau tuometinių pedagoginės mokyklos dėstytojų ir auklėtinių kontekste – išskirtinė asmenybė. Buvo darbštus, reiklus, šiek tiek žemaitiškai užsispyręs. Moksleiviai jo griežtumo gal kiek ir prisibijojo, tačiau jis pats buvo labai ryškus visuomenėje, gabumų nestokojantis žmogus – tai, be abejo, imponavo studentams ir tarsi kompensavo pedagogo griežtumą. Įsimintinas vokalistas, atlikdavęs ir boso, ir baritono partijas (kaip solo atlikėjas mėgėjas yra pelnęs net prizinių vietų konkursuose). Vyrų choro „Garsas“ vadovas. Kūrėjas, intensyviai rašęs dainas bei didesnės apimties kūrinius, taip pat ir sakralinius. Kai kurios dainos buvo labai populiarios, netgi skambėdavo pageidavimų koncertuose. Dainų yra parašęs gal per 100. Su malonumu dalyvaudavo kompozitorių mėgėjų kursuose, apskritai buvo muzikai visiškai atsidavęs žmogus. Parėjęs iš darbo į namus sėsdavo prie pianino ir improvizuodavo arba kurdavo… Savo kūrybiniais gebėjimais džiugindavo ir kolegas – mielai rašydavo atskiriems žmonėms (kaip pavyzdžiui, L. Šepkui ir kitiems kolegoms) skirtas dainas – jeigu tik kas nors sukurdavo tekstus.
Tekstus dainoms rinkdavosi skambius, dažnai – romantiškus. Į tekstą kreipdavo dėmesį, jam patikdavo prasmingi, nebanalūs. Nemažai kūrinių yra parašęs marijampolietės Č. Jakštytės eilėraščiams. Yra sukūręs muzikos ir mano eiliuotiems tekstams. Mokyklos jubiliejui sumanęs sukurti dainą, paprašė manęs parašyti eiles – kad būtų melodingos, romantinio pobūdžio, su priedainiu. Parašiau, jam patiko ir taip gimė daina „Manoji mokykla“.
K. Knoras mielai dalyvaudavo įvairiose mokykloje ir mieste rengiamose kūrybinėse popietėse, vakaruose. Iki galo išliko ryškus, aktyvus, nors paskutinį savo gyvenimo dešimtmetį į mokymo įstaigos kultūrinį gyvenimą įsiliedavo labiau fragmentiškai (tuomet jau reiškėsi kaip vargonininkas, tuo paįvairindamas ir Šv. Vincento bažnyčios gyvenimą). Greta keleto kitų garsių muzikų (kaip, pavyzdžiui K. Gurevičius), K. Knoras, manau, įsilieja į Marijampolės muzikinės kultūros istoriją.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika