www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Ne tik pažiūrėti…

Muziejininkė Jurgita Jasevičienė rodo vaikams šio krašto juostas iš muziejaus fondų.
Muziejininkė Jurgita Jasevičienė rodo vaikams šio krašto juostas iš muziejaus fondų.

Beveik tuo pat metu, kai buvo rengiamas pirmasis, juostų, katalogas, muziejuje prasidėjo intensyvi edukacinė veikla. Buvo siūloma pabandyti įvairių dalykų, tarp kitų – ir patiems pasidaryti juosteles. Šie užsiėmimai sulaukė didelio dėmesio, muziejininkai sako nė patys nesitikėję, kad susidomėjimas taip ilgai neslūgs. Reikėjo registruotis iš anksto ir dar palaukti eilės – mat, be marijampoliečių, į muziejų ėmė plūsti grupės iš Kauno… Viena priežasčių, tai paskatinusių, buvo paroda Kaune „Sūduvos spalvos“ (tų parodų buvo daug – su muziejaus eksponatais, tarp kurių buvo ir šio krašto tautinis kostiumas, pabuvota ir Danijoje). Ją pristatant Jurgita Jasevičienė, atsakinga už edukacinę veiklą, taip mokėjo sudominti kauniečius, kad vieni po kitų jie ėmė važiuoti į užsiėmimus Marijampolės kraštotyros muziejuje – vėliau ir ne vien į tekstilės.
Dalyvaujantieji Miesto dienų ir kitose šventėse (taip pat Vilkaviškyje, Paežerių dvare, bendruomenių renginiuose) dažnai mato muziejininkus, demonstruojančius įvairius primirštus amatus – taip pat ir juostų audimą, pynimą. Į šią veik­lą įsijungia ir Danutė Katkuvienė: muziejuje žmonių nedaug, tad visi dirba ne pagal pareigybinį sąrašą, o atsižvelgdami į situaciją – kai kolegė buvo išėjusi ilgų atostogų, teko ją vaduoti. Aktyviai ir išradingai, vis sugalvodami, kaip labiau sudominti bei pritraukti vaikus, edukacinius užsiėmimus organizuoja jaunieji muziejaus darbuotojai – Rasa ir Laurynas Bernotai.
Pati D. Katkuvienė šią vasarą buvo skautų stovykloje, jei tik gali, niekada neatsisako pasidalinti tuo, ką žino ir moka. „Manau, kad niekam nebus blogiau, jei jis žinos daugiau. Kartais į edukacijas (kaip ir į parodas ar panašius dalykus) žiūrima skeptiškai: atseit, audėjų ar puodžių iš jas lankančių nebus… Bet bent jau bus pačiupinėję siūlus, paminkę molį ar patys nusimarginę margutį – ką žinai, kada kokie įspūdžiai ar patirtys atgims. Ir tautiniai rūbai buvo jei ne pamiršti, tai, sakykime, sumenkinti: kas kaip sumanė, taip ir siuvo, puošėsi… O štai koks atgimimas atėjo – iškeliavo iš muziejų saugyklų ir raštai, ir autentiškos aprangos detalės, gyvai grožimės.“

Piname, vejame, puošiamės... Edukacija pradedama nuo paprastų, bet smagių dalykų.

 

 

 

 

 

 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika