www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Netradicinė pamoka Matutynėje

Lituanistė Aušra Brusokienė planuoja pamokas sodyboje paversti tradicija.
Lituanistė Aušra Brusokienė planuoja pamokas sodyboje paversti tradicija.

Spalio 4 d. į netradicinę pamoką „Pagauk rudens spalvas“ Anzelmo Matučio tėviškėje Zomčinės kaime mokinius pakvietė Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos pedagogės.
Vyko integruota pamoka ir kūrybinės dirbtuvės. Čia susijungė dailė, technologijos, muzika, fotografija ir literatūra. Vaikai kūrė puokštes iš rudens gėrybių, gamino kompoziciją iš įvairių gamtos dovanų. Grupė mokinių po sodybą ieškojo gražių rudeniškų kadrų fotografijoms, kiti tapė, dar kiti kūrė žodžio meną.
Buvo atvykę mokinių iš Padovinio pagrindinės mokyklos, kurie taip pat susidomėjo ir pasinaudojo netradicinės pamokos galimybėmis.
Mokiniai skaitė poetų eiles, dainavo dainas apie rudenį ir gamtos grožį. Mokytojos lituanistės Aušros Brusokienės vadovaujamų literatūrinės kūrybos dirbtuvių nariai skaitė savo kūrybą. A. Brusokienė sako, kad ši sodyba – labai jauki ir šilta vieta ne tik pamokai, bet ir renginiams. Ji tikisi, kad neįprastos pamokos čia taps tradicija.
Paskutinę gražią šių metų rudens dieną Matutynė atgijo nuo vaikų šurmulio, jie šmirinėjo po senaisiais kaštonais rinkdami jų vaisius, žvalgėsi po sodybą. Pavėsinėje prie tvenkinio virė darbas su dažais ir teptukais. Nors diena buvo saulėta, bet kartais papūsdavo žvarbokas vėjas. Tačiau visus guodė mintys apie šiltą arbatą ir blynus, kurie laukė po pamokos. Blynais, kuriuos pats čia ir kepė, taip pat karšta arbata visus pavaišino Igliaukos seniūnas Vytautas Baltušnikas.
Mokiniai buvo patenkinti pamoka, nes išvykti iš pabodusių klasių tikrai smagu, tai suteikia daugiau motyvacijos mokytis, atveria naujas galimybes, parodo naujų būdų pasiekti norimus pamokos tikslus.
Gimnazijos mokiniai nėra reti svečiai A. Matučio gimtojoje sodyboje. Juos puikiai pažįsta ir sodybos šeimininkas A. Lanauskas, vedantis ekskursijas poeto muziejuje.

Kurti puokštes gamtoje daug įdomiau. Popieriaus lapai dar tušti, bet tuoj čia užgims meno kūriniai.

 

 

 

 

 

 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika