Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

„Kalbos kultūra – tautos kultūra“

Nuolatiniai mūsų skaitytojai turbūt dar prisimena, kad 2006 metais nuo liepos iki gruodžio mėnesio vykdėme projektą „Kalbos kultūra – tautos kultūra“. Ėjo kasmėnesinis kalbos skyrelis.
Jame pristatėme, kas yra Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbos inspekcija. Marijampolės savivaldybės kalbos tvarkytoja M. Žvinakevičienė patarė, kaip reikia rašyti oficialius raštus, kad jie būtų taisyklingi ir atitiktų šiandienius kalbos reikalavimus. Dailininkė O. Gustaitienė iliustravo rubriką „Piešiame kalbos klaidas“.
Straipsniuose palietėme tokias temas: ar Marijampolės viešoji informacija tinkama bendrinės kalbos požiūriu (iškabos, plakatai, skelbimai; parduotuvės, viešojo maitinimo įstaigos ir pan.), ar automobilių turguje laikomasi kalbos normų, ar taisyklingai įvardijamos naujos įstaigos, bendrovės, firmos. Taip pat mokėme, kaip taisyklingai surašyti prašymą, ataskaitą ar kitą oficialų raštą.
Paskelbėme kelis lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Valentinos Žilinskaitės straipsnius: apie nelietuviškų vardų, pavardžių, vietovardžių rašybą ir problemas, apie tai ar kompiuteris ir internetas turtina ar skurdina bendrinę kalbą ir kt.
Ji taip pat rašė apie tai, kad Valstybinė lietuvių kalbos komisija 2006-09-28 nutarimais patvirtino Privalomosios ir pasirenkamosios skyrybos taisykles. Taisyklių esmė – atskirti pagrindines taisykles nuo nepagrindinių. Skyrybą reikėjo supaprastinti, kadangi buvo sudėtingos ne vien taisyklės, bet ir taisyklių išimtys.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.