www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Individualios veiklos ėmėsi norėdama realizuoti save

Kad vystoma veikla klostytųsi sėkmingai, pasak Ingos, dirbti reikia su didžiuliu noru ir užsidegimu.
Kad vystoma veikla klostytųsi sėkmingai, pasak Ingos, dirbti reikia su didžiuliu noru ir užsidegimu.

Kad verslai sėkmingai gali egzistuoti ne tik didžiuosiuose miestuose, įrodo marijampolietės Ingos Rauluševičienės patirtis. Individualią renginių organizavimo veiklą vykdanti moteris ne tik džiaugiasi susikūrusi darbo vietą, bet ir turinti galimybę realizuoti save.

 

Apsisprendė studijuodama
Baigusi kultūrinės veiklos vadybos studijas Marijampolės kolegijoje Inga žinojo, kad norėtų dirbti su renginių organizavimu susijusį darbą. Tokį apsisprendimą jai padiktavo patirtis dalyvaujant kolegijos bendruomenės veikloje.
„Studijų metu buvau aktyvi studentų organizacijų narė. Kadangi studijavau su kultūrine veikla susijusį dalyką, dažnai tekdavo imtis atsakomybės organizuojant renginius. Tuomet supratau, kad man patinka rengti šventes, kurti joms scenarijus, o vėliau ir būti atsakingai už jų vedimą. Baigusi studijas ketinau ieškoti darbo, susijusio su panašia veikla, tačiau susilaukus vaikelio planus porai metų teko pakeisti“, – prisiminė I. Rauluševičienė.

Ieškojo savirealizacijos galimybių
Vaikeliui paaugus ir po studijų baigimo praėjus porai metų Inga įsidarbino Marijampolės kultūros centre. Tiesa, ne renginių organizatore, o sandėlininke-kontroliere.
„Patekau į kultūrinę veiklą vykdančią aplinką, dirbau techninį darbą. Įleidinėjau žmones į salę, plėšiau bilietus, tvarkiau popierius. Labai trūko saviraiškos galimybių, norėjau kurti, turėjau daugybę minčių, idėjų. Kad galėčiau realizuoti save, kūrybinės veiklos nusprendžiau imtis savarankiškai. Kadangi turėjau šiek tiek renginių organizavimo patirties, nusprendžiau ja pasidalinti su kitais. Taip atsirado jaunimo klubas „Renginių zona“, kuriame susitikdavau su jaunais žmonėmis ir dalindavausi renginių organizavimo patirtimi“, – paaiškino Inga.

 

 

Dažniausiai I. Rauluševičienė veda gimtadienių, jubiliejų, vaikų šventes ir įmonių vakarėlius.
Dažniausiai I. Rauluševičienė veda gimtadienių, jubiliejų, vaikų šventes ir įmonių vakarėlius.

Skatino imtis nuosavo verslo
Deja, klubą lankantys jaunuoliai greitai išsiskirstė. Tapus Marijampolės kultūros centro kultūrinių renginių vadybininke Inga gavo galimybę kūrybinį potencialą išreikšti ir darbe, ir laisvalaikiu pažįstamų paprašyta vesdama vieną kitą renginį. Kadangi bendravo su Marijampolės jaunų verslininkų klubo nariais, šie Ingą paskatino imtis renginių organizavimo ir vedimo verslo.
„Atgaivinau „Renginių zoną“. Šiandien tai mano vykdoma renginių organizavimo ir vedimo individuali veikla. Kol kas tik veikla, nes turiu ir darbą. Nedrąsiai pasvajoju šią veiklą išauginti ir iki įmonės, tačiau kol kas apie tai kalbėti anksti“, – prisipažino jauna moteris.

Svarbiausia – norėti
Nepaisant to, kad „Renginių zona“ įmonės statuso dar neturi, jos siūlomomis paslaugomis besidominčių klientų netrūksta. Už „Renginių zonos“ veiklą šiuo metu atsakinga viena Inga. Ji klientams pageidaujant renginį gali suorganizuoti, parašyti jam scenarijų, vesti, o esant reikalui ir įsikūnyti į kokį nors personažą.
„Dažniausiai tenka vesti gimtadienius, jubiliejus, krikštynas ir įmonių vakarėlius. Vienuose renginiuose klientai pageidauja įsikūnyti į kokį nors personažą ir visą vakarą vesti pagal kokią nors temą, kiti į tokius rėmus savęs sprausti nenori. Scenarijus rengiu pagal klientų pageidavimus, todėl susitarti nebūna sunku. Sudėtingiausia yra su nuotakomis – joms sunku įtikti, tad vesti tuoktuvių šventes tenka retai“, – sakė Inga.
Verslininke savęs jauna moteris vadinti nedrįsta, nors priklauso Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubui, o „Renginių zona“ jai duoda ir papildomų pajamų. „Pirmiausia tai man saviraiškos forma. Veikla, kuri man be galo patinka ir teikia džiaugsmą. Su didžiuliu noru ir užsidegimu ruošiuosi kiekvienam renginiui, todėl negaliu sakyti, kad tai darbas. Tai – laisvalaikis, virtęs papildomu pajamų šaltiniu. Manau, noras ir entuziazmas yra didžiausi verslo varikliai. Jei tikrai labai kažko norėsi, padarysi viską, kad pasiektum norimą rezultatą. Tas pats ir su verslu. Tiesa, pradžia būna sunki, tačiau į neigiamus pasisakymus ir komentarus reikia išmokti nereaguoti. Tik taip galima judėti į priekį“, – sakė I. Rauluševičienė.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika