Neradusi tinkamos darbo vietos ją susikūrė pati

Marijampolietė Neringa Narsaitė-Pitkauskė – komunikacijos agentūros „Yzio karta“ įkūrėja ir vadovė. Baigusi studijas mergina nežinojo, ką tiksliai gyvenime nori veikti, todėl save išbandė skirtingose srityse. Pagaliau atradusi kryptį, kuri ją domina ir kurioje norėjo tobulėti, ji dirbo neskaičiuodama laiko ir įdėtų pastangų. Deja, karjeros galimybių ir didesnio atlyginimo paviliota Neringa išsikėlė į sostinę ir susikūrė lūkesčius tenkinančią darbo vietą.
Pašaukimą surado dirbdama kolegijoje
Baigusi lietuvių filologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete Neringa sako apie nuosavą verslą tikrai negalvojusi, kaip ir daugelis jaunų specialistų tikėjosi dirbti samdoma darbuotoja. Iš pradžių taip ir buvo: dirbo žurnaliste, o neilgai trukus pradėjo eiti ryšių su visuomene specialistės pareigas Marijampolės kolegijoje. Čia dirbdama ji suprato, kad komunikacija, viešieji ryšiai yra ta sritis, kurioje dirbdama ji jaučiasi laiminga. Deja, vien emocinio pasitenkinimo nepakako. Neringa sako norėjusi tobulėti, kilti karjeros laiptais ir už tai gauti atitinkamą atlygį. Kadangi gimtajame mieste tokių galimybių nematė, nusprendė iškeliauti į sostinę.
„Išsikrausčiusi į Vilnių gan greit susiradau norimą darbą. Deja, vos po poros mėnesių paaiškėjo, kad įmonė dėl sunkios finansinės padėties neišgali mokėti darbuotojams atlyginimų. Supratusi, kad ilgai dirbti joje negalėsiu, pradėjau galvoti, kuo reikės užsiimti. Dar dirbdama kolegijoje susipažinau su VŠĮ „Versli Lietuva“ atstove, kuri papasakojo apie verslumo galimybes Lietuvoje. Informaciją tuomet tiesiog išklausiau norėdama perduoti studentams, bet ji kalbėjo taip įtaigiai, jog pati „užsikabinau“ už minties kada nors kurti verslą. Susiradus darbą Vilniuje šią mintį prigesinau, bet kai sužinojau apie prastą darbovietės finansinę padėtį, grįžau prie nuosavo verslo idėjos. Užsiimdama patinkančia veikla niekada neskaičiuodavau valandų, tad neabejojau, kad dirbdama sau sugebėsiu užsidirbti bent tiek, kiek gaudavau būdama samdoma darbuotoja“, – sakė Neringa.
Įkūrė komunikacijos agentūrą
Kokia kryptimi verslą turėtų kurti, Neringai klausimų nekilo. Mergina žinojo, kad ryšiai su visuomene yra ta sritis, kurioje galės dirbti negailėdama savęs. Taigi nusprendė įkurti įmonę, kuri teiks vizualinės ir tekstinės komunikacijos paslaugas, apimsiančias tinklaraščių kūrimą, reklaminių tekstų rašymą, videoklipų kūrimą mažoms ir vidutinėms įmonėms, neturinčioms savo komunikacijos specialistų, tačiau norinčioms efektyviai komunikuoti su tikslinėmis auditorijomis ir didinti pardavimus.
Anot Neringos, verslo pradžia buvo itin sunki. Negana to, kad teko dirbti už dyką, reikėjo išmokti nekreipti dėmesio ir į aplinkinių prognozes, kad verslas greitai žlugs. Taigi tik didelio noro bei užsispyrimo dėka to, ką buvo pradėjusi, nemetė.
„Pirmus pusę metų dirbau be atlygio – kūriau agentūros strategiją, plėčiau pažintis. Kadangi įmonė buvo įkurta su nuliniu biudžetu, reikėjo iš nieko sukurti progresą. Stebint teigiamus pokyčius atsirasdavo noro ir jėgų dirbti ir siekti savo tikslo. Labai pateisino lūkesčius darbas barteriniais mainais, kuris išplėtojo didelį rekomendacijų tinklą. Žinoma, reikėjo laiko kol sukūrėme vizualinį agentūros įvaizdį, susiformavome reputaciją. Laimei, turiu daug užsispyrimo, tad po dvejų metų galiu pasakyti, kad be apyvartinių lėšų sekasi tikrai gerai“, – džiaugėsi jaunoji verslininkė.
Įkūrusi įmonę – nesigaili
Pradėjusi dirbti viena, šiuo metu Neringa vadovauja 6 žmonių komandai. Komunikacijos paslaugų agentūra „Yzio karta“ jau turi nuolatinių klientų ratą, kurie rekomenduodami įmonės paslaugas atveda ir naujų. Kadangi į reklamą kol kas daug neinvestavo, siūlydama įmonės paslaugas klientų Neringa ieško ir pati. Nors ir teko nemažai pavargti, kad pasiektų tai, ką turi šiandien, ji sako nesigailinti ėmusis verslo.
„Tai puiki profesinė bei gyvenimiška patirtis. Išmokau valdyti krizines situacijas ir supratau, ką reiškia atsakomybė. Bet jei verslą kurčiau iš naujo, daug ką daryčiau kitaip. Pirmiausia atlikčiau išsamų rinkos tyrimą, pasirašyčiau detalų verslo planą – tai padariau tik praėjus pusei metų nuo įmonės įregistravimo. Faktiškai, ėjau „va bank“, – prisiminė Neringa.
Vieta sėkmingam verslui nėra svarbi
Merginos vadovaujama įmonė registruota Marijampolėje, tačiau jos būstinė – Vilniuje. Agentūrą sostinėje ji kūrė todėl, kad tuo metu ten gyveno. Artimiausiu metu „Yzio kartą“ ji ketina perkelti į Kauną, nes tai geografiškai patogesnė vieta bendrauti ir susitikti su klientais iš visos Lietuvos. Jos nuomone, verslą galima vystyti ir mažame mieste: svarbiausia yra idėja, strategija ir tinkamas pasiruošimas.
„Geografinė padėtis nebūtinai turi turėti įtakos verslo sėkmei. Netgi, jei mezgate kojines ir pardavinėjate jas vietos turguje, sukūrus prekinį ženklą ir tinkamą verslo planą, galima jų pardavimą išplėsti internete ir taip pasiekti tarptautines rinkas. Svarbiausia turėti tikslą ir kryptingai jo siekti. Gyvenimas per trumpas, kad patirtume nepatinkančio darbo kančią. Kad ir kaip kartais yra sunku ryžtis permainoms, tie pokyčiai gali kaip tik suteikti gyvenimo pilnatvę. Gyvename laisvoje šalyje, galime patys rinktis, ką norime dirbti ir kiek norime uždirbti“, – sakė Neringa.