Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Andrius Burba: „Save atradau fotografijoje. Dabar tobulėsiu“

Apie Andriaus Burbos fotografijų projektą „Underlook“ kalba ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis

Apie Andriaus Burbos fotografijų projektą „Underlook“ kalba ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis

Apie iš Marijampolės kilusį fotografą Andrių Burbą kalba ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių žiniasklaida. Tarptautinio dėmesio vaikinas sulaukė neįprastu rakursu įamžinęs kates, šunis, triušius, net ir arklius. Tačiau tai – tik pradžia. Vaikinas svajoja savo fotografijose įamžinti kuo daugiau skirtingų gyvūnų, tarp kurių ir plėšrieji tigrai.

 

Svajojo apie reklamos fotografiją
Su fotografija ir fotoaparatu Andrius susipažino būdamas 14 metų. Pirmiausiai pro devinto aukšto langą fotografavo gimtosios Marijampolės peizažus, vėliau ėmė fiksuoti atskirus gamtos elementus, miesto gatves, žmones, taip pat ir gyvūnus. Pamažu tobulėjant technikai, fotografavimo įgūdžiams Andrius sukaupė nemenką fotografijų archyvą. Norėdamas pasidalinti nuotraukose užfiksuotomis akimirkomis, emocijomis ir įspūdžiais Andrius, dar būdamas mokinys, Marijampolėje surengė net 7 personalines parodas.
Baigęs Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją vaikinas išvyko į Vilnių. Pradėjęs dirbti profesionalioje studijoje su fotografija susipažino iš naujo. Prieš jo objektyvą stodavo įvairūs mados, šou verslo, pramogų pasaulio žmonės. Tuomet vaikinas suprato, kad jo svajonė – reklamos ir mados fotografija. Supratęs, ko iš tiesų nori, Andrius kryptingai ėjo tikslo link. Kantriai ir kruopščiai dirbęs vaikinas pradėjo skinti ilgo ir sunkaus darbo vaisius. Jo nuotraukos ėmė puikuotis reklamų stenduose, žurnalų viršeliuose. Atrodė, viskas ėjosi teisinga linkme, tačiau Andrius neslepia, kad iki visiškos laimės kažko trūko.

 

 

Projektą „Underlook“ vaikinas pradėjo fotografuojant kates.

Projektą „Underlook“ vaikinas pradėjo fotografuojant kates.

Katės iš apačios
Kartą internete pamatęs, kaip žmonės namuose ant stiklinio stalo pastatę savo katę fotografuoja iš apačios, Andrius labai susidomėjo ir nustebo, kaip keistai ir kartu juokingai jos užlenkia savo letenas. Gyvendamas pas tėvus Marijampolėje Andrius taip pat augino katę, todėl tokiu netikėtu rakursu gyvūną norėjosi nufotografuoti ir jam pačiam.
– Mano tikslas buvo padaryti ne vieną nuotrauką, o visą jų seriją, todėl idėją ir pirmą mano paties padarytą nuotrauką skyrė visi metai. Teko pasukti galvą, kaip į vieną vietą suburti daug kačių. Pamatęs skelbimą apie rengiamą kačių pa-rodą supratau, kad tai yra, ko man reikia, – prisiminė Andrius.
Sumontavęs specialią kačių iš apačios fotografavimo studiją Andrius parodoje nufotografavo 29 kates. Atrinkęs po vieną kiekvienos iš jų nuotrauką pirmiausiai paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“. Nuotraukos sulaukė itin daug dėmesio, komentarų ir pagyrų. Projektu ėmė domėtis užsienio ir tik vėliau Lietuvos žiniasklaida. Andriaus darytos nuotraukos apskriejo JAV, Europos, Azijos šalis. Negana to, kačių nuotraukas išspausdinti pasisiūlė Vokietijos leidykla. Knyga „Unter katzen“ Andriui dabar primena projekto „Underlook“ pradžią.

 

 

Fotografuodamas triušius Andrius jais taip susižavėjo, kad ilgaausį įsigijo ir pats.

Fotografuodamas triušius Andrius jais taip susižavėjo, kad ilgaausį įsigijo ir pats.

Ant stiklo užkėlė šunis ir triušius
Katės iš tiesų buvo tik pradžia. Į projektą „Underlook“ vaikinas vėliau įtraukė ir šunis. Pasak Andriaus, fotografuojant kates buvo įdomu stebėti, kaip jos dėlioja kojas sėdėdamos, kaip jų kūnas išsiriečia gulint. Vaikino teigimu, lygiai taip pat įdomu buvo pamatyti, kaip tai daro šunys, todėl kilnojamą „Underlook“ studiją Andrius nusivežė ir į šunų parodą.
– Fotografuojamos katės buvo kiek pasipūtusios, demonstravo aikštingą charakterį – darė tai, ką norėjo jos, o ne aš. Tuo tarpu šunys buvo visiškai kitokie. Jie buvo žaismingi, lengviau pasidavė mūsų įtakai – kai kurie gaudė žaislus ir skanėstus, – sakė A. Burba.
Tiesa, šunų nuotraukų internete niekas nematė – vaikinas jas parodė leidyklai, kuri sutiko šunų, kaip ir kačių, nuotraukas sutalpinti į knygą.
Bet čia Andrius nesustojo. Nufotografavęs daugeliui pažįstamus kates ir šunis vaikinas ėmė mąstyti apie kiek kitokius žmonių prijaukintus gyvūnus. Andrius rinkosi tarp vištų ir triušių, tačiau ir vėl pastebėtas skelbimas apie triušių parodą lėmė, kad į projektą buvo įtraukti būtent šie gyvūnai.
– Smagu, kai žavimasi nuotraukose užfiksuotais gyvūnas, komentaruose dalijamasi emocijomis.
Tai ir skatino imtis projekto tąsos. Žinoma, įdomu ir pačiam stebėti vis kitus gyvūnus, su jais susipažinti. Pavyzdžiui, fotografuodamas triušius pamačiau, kokie jie yra keisti, bet kartu ir labai mieli. Sužavėtas šio gyvūno nusprendžiau ir pats pradėti auginti triušį. Man artimesnės yra katės, juk tėvų namuose 14 metų augau su šiuo gyvūnu. Namuose Vilniuje norėjau ir pats auginti katę, bet dar dirbant su projektu „Under-cats“ (angl. „katės iš apačios“) sužinojau, kad esu joms alergiškas. Triušiai man nekelia jokio pavojaus, todėl pagalvojau: kodėl gi ne? Ir štai jau kuris laikas augintinis teikia man džiaugsmo, nepaisant to, kad kartais nugraužia vieną kitą laidą, – juokėsi Andrius.

 

 

Naujausiose Andriaus fotografijose – arkliai.

Naujausiose Andriaus fotografijose – arkliai.

Į projektą įtraukė arklius
Sakoma, kad apetitas atsiranda bevalgant. Andrių ir jo projektą „Underlook“ būtų galima apibūdinti lygiai taip pat. Iš apačios nufotografavęs kates, šunis, triušius ir matydamas, kad susidomėjusių žmonių daugėja, Andrius nusprendė imtis šio to didesnio ir sumanė iš apačios, užkėlęs ant stiklo, nufotografuoti arklius. Pasak vaikino, į projektą „Underlook“ jis sąmoningai įtraukdavo tik smulkius ir nedidelius gyvūnus, kuriuos galėdavo atlaikyti jo turimas stiklas. Todėl Andrius suprato, kad norint nufotografuoti arklius teks atsakingai padirbėti.
– Iš pradžių galvojau, kad tai apskritai neįmanoma, tačiau ta mintis tiek ilgai sukosi mano galvoje, kad ėmiausi realių veiksmų. Išėjau iš darbo ir pradėjau organizuoti fotosesiją. Teko surasti tinkamą vietą, įrengti studiją, užsakyti pagaminti stiklą, kuris galėtų išlaikyti tokį sunkų gyvūną, kadangi paprastai tokių niekas negamina. Taip pat surasti ir arklių, kurie galėtų pozuoti, – prisiminė fotografas.
Stiklą, ant kurio buvo fotografuojami arkliai, Andrius vis dėlto surado. Jis buvo 3 metrų ilgio, 175 cm pločio ir 30 mm storio. Andriaus teigimu, iš tiesų tai ne vienas, o net trys grūdinti stiklai. Pagal atliktus skaičiavimus toks stiklas buvo tinkamas atlaikyti didžiulį svorį, taigi ir arklį, todėl baimės, kad stiklas arkliui užlipus sutrūks, nebuvo. Didesnį nerimą fotografui kėlė patys arkliai. Andrius baiminosi, ar arkliai išdrįs lipti ant paviršiaus, kuris yra permatomas ir slidus. Iš tiesų, iš 8 fotosesijoje dalyvavusių arklių ant stiklo nufotografuoti pavyko tik penkis. Kiti, pasak Andriaus, tiesiog bijojo lipti ant „niekur“. Nepaisant to, pakako ir 5 arklių, kad „Under-horse“ (angl. „arkliai iš apačios“) projekto nuotraukos išvystų dienos šviesą. Anot vaikino, labiausiai už tai dėkoti reikėtų fotosesijos komandos nariams – dresuotojams, kurie labai stengėsi, kad arklys ne tik užliptų ant stiklo, bet ir stovėtų skirtingomis pozomis. Pasak Andriaus, šioje vietoje labai padėjo cukrus, kuris yra didžiausias arklių skanumynas.
Kaip ir reikėjo tikėtis, Andriaus fotografijos iš apačios ir vėl sulaukė didelio susidomėjimo. Tik šį kartą dėmesys buvo dar didesnis.
Apie projektą „Under-horse“ vis dar kalbama radijo stotyse, apie Andrių rengiami televizijos reportažai, rašomi straipsniai ir spausdinamos jo projekto nuotraukos. Apie iš Marijampolės kilusį fotografą taip pat rašė didžiausi Britanijos, Skandinavijos laikraščiai. Andrius džiaugiasi tokia tarptautine projekto sėkme, tačiau labai nesididžiuoja. Sako tiesiog nuoširdžiai darantis tai, kas jam patinka, o kai dirbi nuoširdžiai, sėkmė ateina pati.

Svajoja nufotografuoti tigrus
Įgyvendindamas kiekvieną naują projektą Andrius sau kelią tikslą išmokti kažką naujo ir nuolat tobulėti, todėl nuotraukų serija „Under-horse“ išplito ne tik skaitmeniniu, bet ir popieriniu pavidalu. Popierinių arklių ir kitų jo iš apačios fotografuotų gyvūnų nuotraukų galima įsigyti jo interneto puslapyje www.getunderlook.com.
Anot Andriaus, įgyvendinęs projektą „Under-horse“ jis įsitikino, kad labai norint ir tikint savo idėja galima padaryti beveik neįmanomus dalykus, todėl dabar svarsto galimybę iš apačios fotografuoti tigrus.
– Projektą pradėjau nuo mažų kačių fotografavimo, o dabar būtų įdomu pamatyti, kaip iš apačios atrodo didelės katės – tigrai. Būtų smagu bandyti juos sudominti, pamatyti, kaip gyvūnai reiškia emocijas kūnu ir jas nufotografuoti. Artimiausiuose planuose yra būtent tigrai, tačiau apskritai kalbant norėčiau iš apačios nufotografuoti kuo daugiau ir įvairesnių gyvūnų, – planais dalijosi iš Marijampolės kilęs fotografas Andrius Burba.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

  • Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?

    2023-03-18Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?
    Informacinių technologijų (IT) ir skaitmeninių inovacijų sričių specialistų poreikis šiandienos darbo rinkoje vis dar išgyvena augimą. Todėl pastaraisiais metais šalies universitetuose bei kolegijose didėja tiksliųjų mokslų populiarumas. Tačiau specialistai pažymi – norint tinkamai pasiruošti daugelio geidžiamai karjerai IT srityje, žinių ir praktikos įgyti verta dar mokyklos suole. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, su informacinėmis ir ryšio technologijomis susijusių studijų pasirinkimas 2021 m. siekė 6,8 proc., pernai – 8,2 proc. Panašų augimą stebi ir šalies kolegijos. Vilniaus universiteto studijų prorektoriaus dr. Valdo Jaskūno teigimu, pastaruosius trejetą metų moksleivių, besirenkančių tiksliuosius (t.y. fizinius, gyvybės, informatikos, inžinerijos, matematikos) mokslus universitete daugėja. 2020 m. jų buvo ...
  • Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme

    2023-03-16Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme
    Marijampolės kultūros centro Mažojoje salėje gražiu renginiu paminėtos Lietuvių kalbos dienos ir surengta paskaita „Lietuvininkų gyvenimo būdas ir tarmė“. Ji buvo skirta ir šiemet minimiems Klaipėdos krašto metams, nes sausį sukako 100 metų nuo to laiko, kai Klaipėdos kraštas prisijungė prie Lietuvos. Lietuvių kalbos dienos pirmą kartą buvo surengtos 2016 metais. Joms pasirinktas ypatingas laikotarpis tarp dviejų Lietuvai svarbių datų – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios. Per tą laiką kasmet visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojama daugybė renginių, kurie prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telkia užsienio lietuvių bendruomenes, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didina ...
  • 2023-ieji – Šventojo Juozapato metai

    2023-03-152023-ieji – Šventojo Juozapato metai
    Lietuvos Respublikos Seimas 2023 metus paskelbė Šventojo Juozapato metais – praėjo 400 metų nuo kankiniškos Juozapato mirties. Kuo svarbus Rytų (graikų) apeigų katalikų Šventasis Juozapatas Lietuvai, kodėl mes jį gretiname su vieninteliu Lietuvos šventuoju karalaičiu Kazimieru? Juozapatas (Ivanas Gavrilovičius Kuncevičius) (1580–1623 11 12) – vienintelis ukrainietis, Rytų (graikų) apeigų katalikas (arba unitas), popiežiaus Urbono VIII 1643 m. paskelbtas palaimintuoju, o popiežiaus Pijaus IX – 1867 m. – šventuoju; vienas iš Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino (1617 m.) įkūrėjų, šventumui brendęs Ukrainoje, Lietuvoje (čia gyveno 1596–1617 m.) ir Baltarusijoje. 1963 m. jo palaikai perlaidoti Vatikane, Šv. Petro bazilikoje, dešinėje navoje, Šv. Bazilijaus Didžiojo altoriuje. Šventasis Juozapatas ir ...
  • Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau

    2023-03-15Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau
    Įvertinus aplinkos ministerijos užsakytą analizę aiškėja, kad modernizuoti daugiabutį iki A energinio naudingumo klasės nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Bendros projekto išlaidos padidėja, bet nežymiai, o dėl renovacijos šilumos butuose prarandama net 8 kartus mažiau. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo „Tyrimas buvo atliktas siekiant išsklaidyti mitą, kad pasiekti aukštesnę energinio efektyvumo klasę – itin brangu, norėjome nešališkų ekspertų vertinimo ir įrodymų, jog A klasę pasiekti įmanoma ir jog tai finansiškai apsimoka. Jeigu imtume C klasės energinio efektyvumo pastatą kaip bazinį, gyventojams siekti B klasės yra 3 proc. brangiau, o A klasės – 23 proc. brangiau. Kalbant skaičiais, ...
  • Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą

    2023-03-13Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą
    Visai neseniai socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė žinutė apie Žuvinto biosferos rezervato miškus. Šią žinutę paskelbė Jungtinių Tautų (JT) Biologinės įvairovės konvencijos sekretoriatas ir tai pirmas atvejis, kai Lietuvai ir Žuvinto biosferos rezervate esančiai vertingais augalais garsėjančiai Buktos giriai netoli Marijampolės skirtas toks dėmesys. A. Pivoriūnas sako, kad žinia apie Buktos mišką ir moksleivių veiklą paplito po pasaulį. FSC GD/Mariaus Čepulio nuotrauka Šiek tiek daugiau nei minutę trunkančiame vaizdo įraše „Twitter“ informuojama apie tai, kad šioje girioje rasti 45 I pasauliniame kare žuvusių vokiečių karių kapai, ir rodoma, kaip juos tvarko Liud-vinavo Kazio Borutos gimnazijos moksleiviai, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Giliukai“ ...
  • Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms

    2023-03-13Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms
    Kiekvienos moters stalčiuose galima rasti skirtingų modelių bei storio pėdkelnių, kurios visada pasitarnauja, kuriant kasdieninius arba šventinius įvaizdžius. Ką turėtume žinoti apie šį funkcionalų kiekvienai moteriai privalomą aksesuarą? Nuo ko priklauso pėdkelnių tvirtumas? Pėdkelnių tvirtumas priklauso nuo to, kiek denų turi konkretus modelis. Pasak specialistų, moterys, kurios labai dažnai puošiasi sijonais ar suknelėmis, turėtų prioritetą teikti pėdkelnėms, kurių denų skaičius prasideda nuo 20. Kalbant apie minėto storio pėdkelnes, būtina paminėti, kad būtent 20 denų pėdkelnės yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, nes tinkamai jas prižiūrint šios idealaus skaidrumo pėdkelnės tarnauja ilgai. Kokias pėdkelnes pasirinkti, norint itin plonų pėdkelnių? Moterims, kurios ieško pėdkelnių, kurias būtų komfortabilu ...
  • Apie paslaptingąją π – meno kalba

    2023-03-10Apie paslaptingąją π – meno kalba
    „Neįtikėtina“, „Kaip gražu ir subtilu“, „Kiek kantrybės turi ta menininkė“ – tokius ir panašius vertinimus buvo galima išgirsti Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje atidarant išties įspūdingą ir supratimą apie meną gerokai praplečiančią parodą mįslingu pavadinimu „Tuščių puslapių π“. O toji paslaptingoji π (Pi) – iracionalusis skaičius, kurio apytiksli reikšmė yra 3,1427. Šis skaičius yra konstanta – nekintantis dydis, plačiai naudojamas daugelyje geometrinių formulių. Kartu tai ir mistinis skaičius, kurio sekos pabaiga iki šių dienų dar nėra nustatyta. L. Kuisienė kuria originalius, daug darbo ir laiko reikalaujančius meno kūrinius. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Menininkę pristačiusi menotyrininkė Rasa Žukienė atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje ...
  • „O kur mano piliakalnis?“

    2023-03-10„O kur mano piliakalnis?“
    Tokį ar panašų klausimą neretai išgirsta Albertas Švenčionis, fotografijų parodos „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ autorius. Dabar šią parodą galime aplankyti Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje (Vytauto g. 29). Jos atidaryme, skambant unikalioms dūdmaišių melodijoms (muzikavo Juozas Slaboda) dalyvavo autorius, pristatęs ir fotoalbumą „Būtsargiai“, išleistą 2021 metais. Jame 142 fotografijos – parodoje tiek, žinia, nesutalpinsi, tačiau pasigėrėti bent dalimi šio unikalaus Lietuvos paveldo, paieškoti „savojo“ piliakalnio yra puiki proga. Albertas Švenčionis sako, kad kartais stebuklingą akimirką (tą vienintelį kadrą) sugauna per trumputį laiką, saulei švystelėjus pro debesies plyšį, o kartais… Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Kaunietis Albertas Švenčionis yra vyresniosios fotografų kartos ...
  • Kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros: ar galime pasirūpinti savo sveikata?

    2023-03-10Kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros: ar galime pasirūpinti savo sveikata?
    Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas. Vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu. Padidėjęs kraujospūdis Pakilus kraujospūdžiui, vaistininkė E. Ramaškienė pirmiausia skatina skirti laiko kvėpavimo pratimams, nes jie gali padėti greičiau sugrąžinti kraujo spaudimą į įprastas vėžes. „Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti ilgam iškvėpimui. Pasistenkite kvėpuoti lėtesniais įkvėpimais ir iškvėpimais – įkvėpkite skaičiuojant iki trijų, o iškvėpkite suskaičiavę nuo vieno iki šešių. ...
  • KVIETIMAS: deklaravimo naujovės

    2023-03-08KVIETIMAS: deklaravimo naujovės
    Kviečiame dalyvauti Žemės ūkio ministerijos organizuojamuose nuotoliniuose informaciniuose seminaruose „2023 M. ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ DEKLARAVIMAS“. Seminaruose bus pristatytos naujosios Žemės ūkio naudmenų deklaravimo taisyklės, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai, žemės ūkio naudmenų bei kitų plotų ir ūkinių gyvūnų paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės, tiesioginių išmokų bei paramos priemonių administravimo, patikrų atlikimo aktualijos. Seminaruose taip pat bus aptartos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės, kurių paramos paraiškos teikiamos kartu su žemės ūkio naudmenų deklaracijomis. Seminarai vyks nuotoliniu būdu, naudojant bendravimo programinį įrankį „Microsoft Teams“. Prisijungimus prie seminarų rasite Žemės ūkio ministerijos Naujienų skiltyje ...
  • Sąskaitas už šildymą galima sutaupyti renovavus daugiabutį. Paskelbtas kvietimas

    2023-03-08Sąskaitas už šildymą galima sutaupyti renovavus daugiabutį. Paskelbtas kvietimas
    Daugiabučių namų renovacijos programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad nuo vasario 24 d. gyventojai gali teikti paraiškas valstybės paramai gauti. Biudžete numatyta skirti 410 mln. eurų, paraiškoms nebus taikomas atrankos būdas, tačiau privaloma pasiekti A energinio efektyvumo klasę. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Atsižvelgiant į dabartines rinkos kainas, nebėra didelio skirtumo energinio naudingumo klasėms pasiekti, kai vykdomi senų daugiabučių renovacijos projektai. Tokias išvadas pateikė Aplinkos ministerijos užsakymu pernai atliktas tyrimas. Todėl planuojant valstybės paramos lėšas daugiabučių modernizacijos projektams finansuoti, Aplinkos ministerija nusprendė į naujausią kvietimą įtraukti pagrindinę sąlygą, kuri numato, kad pareiškėjai privalo pasiekti A energinio ...
  • Moksleivių polinkis į IT: kaip jį pastebėti ir puoselėti?

    2023-03-08Moksleivių polinkis į IT: kaip jį pastebėti ir puoselėti?
    Šiuolaikinei visuomenei vis labiau remiantis informacinėmis technologijomis (IT) bei skaitmeninėmis inovacijomis, IT specialybės darbo rinkoje tapo labiausiai geidžiamos ir atveriančios plačias karjeros perspektyvas. Kompetencijų centro „Telia Global Services Lithuania“ ir ugdymo ekspertai pažymi, kad kuo anksčiau moksleivių talentai šioje srityje pastebimi ir pradedami puoselėti, tuo geresnes galimybes jauni žmonės turi sėkmingai juos realizuoti. Šiemet pirmą kartą visoje Lietuvoje įgyvendinamame moksleivių „Nacionalinio IT iššūkio“ projekte dalyvaujančios Molėtų progimnazijos IT mokytoja Jurgita Kniaziukienė išskiria 3 pagrindinius ženklus, atskleidžiančius vaiko polinkį į technologijų ir kompiuterijos mokslus, ir pataria, kaip padėti ugdyti bei stiprinti IT specialybėms reikalingas vaiko savybes. Polinkis konstruoti ir kurti sekas Viena iš pagrindinių ...
  • Rinkimų naktis Marijampolėje: vienuose štabuose džiaugsmas, kituose – nusivylimas

    2023-03-06Rinkimų naktis Marijampolėje: vienuose štabuose džiaugsmas, kituose – nusivylimas
    Šis pirmadienis – atoslūgis po keletą mėnesių trukusios įtemptos rinkiminės kovos savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Įvardinti rinkimų laimėtojai ir pralaimėtojai, didžiausios sėkmės ir nesėkmės, apžvelgiamos tendencijos. Sekmadienio naktį nemiegojusių ir stebėjusių rinkiminės kovos rezultatus irgi buvo daug. „Suvalkiečio“ žurnalistai užsidarius rinkimų apylinkėms lankėsi partijų rinkimų štabuose, kur buvo laukiama rezultatų, ir kalbino į mero postus kandidatavusius politikus. Maždaug pusę dvylikos nakties tapo aišku, kad socdemai Marijampolėje pasiekė geriausių iki šiol rezultatų – meras Povilas Isoda buvo išrinktas jau pirmajame ture, o partija mandatų skaičių Taryboje pasididino nuo buvusių 12 praėjusiuose, 2019 metų, savivaldos rinkimuose iki 16, t. y. socialdemokratai ...
  • Ar lengva pakeisti elektros tiekėją?

    2023-02-28Ar lengva pakeisti elektros tiekėją?
    Bendrovėms mažinant elektros kainas vartotojai nori tuo pasinaudoti ir pasirinkti pigesnį variantą. Ar lengvai pavyksta pakeisti bendrovę arba mokėjimo planą? Atsakymo iš tiekėjo negavo – Prieš dvejus metus nepriklausomu elektros tiekėju buvome pasirinkę „Enefit Lietuva“ ir mokėjome už kilovatvalandę (kWh) 13 centų. Kai pernai rudenį reikėjo iš naujo rinktis, pasilikome pas tą patį tiekėją, tik rinkomės planą „Superžalias“. Nors kWh kaina buvo didesnė negu kitų tiekėjų, bet tada elektra sparčiai brango ir neatrodė, kad pigs. Be to, kaip ir visiems buvo taikoma kompensacija. Pasirašėme sutartį 7-eriems metams, mokėjome už kWh trisdešimt kelis centus ir neatrodė daug. Visgi dabar, kai elektros kaina krenta, ...
  • Nuo mūsų pačių priklauso, ar norime nešioti karūną, ar ne

    2023-02-27Nuo mūsų pačių priklauso,  ar norime nešioti karūną, ar ne
    „Kiek save prisimenu, man visada labai rūpėjo rūbai. Kai buvau maža, į rankas imdavau adatą, siūlą, audinių skiautes ir siūdavau rūbelius savo lėlėms. Vėliau svajojau apie rūbus sau ir prieš užmigdama mintyse kurdavau jų kolekcijas“, – pasakoja marijampolietė Aušra KLIMAVIČĖ, jau keleri metai gyvenanti Vilniuje. Pradėjusi grožio paieškų kelionę mamos proginių drabužių salone, gražinusi marijampoliečių šuniukus, dabar žavi moteris visos Lietuvos moterims padeda pajusti stilių ir visada atrodyti puikiai. Įkvėpta spalvų Aušra Klimavičė kuria elegantišką stilių, „Įkvėpta spalvų“ ir jos pseudonimas socialiniuose tinkluose. Nuotraukos iš Aušros albumo Kelionės pradžia – Marijampolėje Aušros kelias į grožio sritį prasidėjo mamos vestuvinių suknelių nuomos salone. ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.