www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Liubavo jaunieji šauliai

Įsisteigė Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių būrelis.
Įsisteigė Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių būrelis.

Kalvarijos 1-ąją šaulių kuopą vasario pradžioje papildė 25 jaunieji šauliai iš Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių būrelio, vadovaujamo socialinės pedagogės Renatos Bubinienės. Įvairaus amžiaus moksleiviai, nuo 11 iki 16 metų, davė pasižadėjimus ir tapo jaunaisiais šauliais. Būrelis įkurtas tik prieš mėnesį, jam vadovaujanti R. Bubinienė sakė, kad siūlymo steigti būrelį sulaukė iš Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vado pavaduotojo, laikinai einančio vado funkcijas, Skirmanto Andriušio. Moksleiviams padarė įspūdį uniformuoti šauliai, atvykę į mokyklą ir papasakoję apie galimybes, kurios laukia prisijungus prie šaulių organizacijos.
Dabar jaunieji šauliai mokosi sąjungos istorijos, 10 šaulių įsakymų (šauliai priėmę 10 įsakymų: gink Lietuvos nepriklausomybę ir lietuvišką žemę; švieskis ir šviesk; stiprink valią ir kūną; būk drausmingas ir mandagus; gerbk ginklą; būk tiesus ir teisingas; tesėk žodį; būk budrus; saugok valstybės turtą; brangink šaulio vardą ir lietuvio garbę) ir ruošiasi laikyti pirmos pakopos įskaitą.
Tai, kad toks gausus mokinių būrys susidomėjo šia veikla, lėmė galbūt ir faktas, jog panašių būrelių mokykloje nėra. Prieš kelerius metus nustojo veikti policijos rėmėjų būrelis.
R. Bubinienė sako, kad šaulių veikla vaikams padės ugdytis ištvermę, atsakomybės jausmą, patriotiškumą, pilietiškumą, jie mokysis rikiuotės, taktikos dalykų, ugdysis lyderio savybes. Vaikai labai laukia balandžio mėnesį per mokyklines atostogas vyksiančios nemokamos trijų dienų stovyklos, kuri vyks Marijampolėje.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika