www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Sujungti fiziką ir muziką

Žygimantas Vosylius studijuoti pasirinko ne muziką, o fiziką ir to nesigaili.
Žygimantas Vosylius studijuoti pasirinko ne muziką, o fiziką ir to nesigaili.

Tai pavyko Žygimantui Vosyliui, buvusiam Sūduvos gimnazijos moksleiviui, dabar bebaigiančiam fizikos magistrines studijas Vilniaus universitete. Vaikinas sako, kad pasirinkti tarp fizikos ir muzikos nebuvo lengva. Šią dilemą išsprendė pasirinkęs praktiškesnį dalyką – fiziką. Su fizika Lietuvoje jam pasirodė būsią daugiau perspektyvų.
Su fizika jį supažindino tetos vyras. Pas Vilniuje gyvenančius giminaičius Žygimantas nuo mažens per atostogas dažnai leisdavo laiką. Su tetos vyru ir savo pusbroliu buvo gilinamasi į fizikos dėsnius, meistraujami įvairiausi mechanizmai, stebimas jų veikimas. Su technikos mokslo pasauliu vaikinas sako susipažinęs net gal anksčiau nei su muzikos, nors jo tėtis buvo muzikantas, tad muzikuojama namuose buvo nuolat.
„Mano tėvas buvo savamokslis muzikantas, grodavo šventėse, vestuvėse. O kad aš pats turiu gabumų, pirmoji pastebėjo mano muzikos mokytoja Marija Grybienė man dar besimokant Lygumų mokykloje. Ji ir paskatino stoti į muzikos mokyklą“, – prisimena vaikinas. Taip nuo 4 klasės ir ėmė mokytis groti smuiku.
2006 metais pavasarį gabiam mokiniui Marijampolės moterų klubo „Zonta“ narės padovanojo smuiką. Šis klubas remia gabius ir talentingus vaikus, padeda jiems finansiškai. Tam tikslui buvo surengtas labdaros renginys ir suaukota pinigų smuikeliui, kurį įsigyti savo lėšomis Vosylių šeimai buvo per brangu. Apie šį įvykį rašė ir „Suvalkietis“, o šeštokas Žygimantas tada sakė, kad užaugęs galvoja būti smuikininku ir išgarsėti.
Paklausėme Žygimanto, ar tebeturi dovanotąjį smuiką. Vaikinas sakė, kad tikrai jį naudoja, su juo nemažai atgrojo vestuvių, kitų švenčių. Dabar tai jo pagalbinis instrumentas, nes turi naujesnį.

Žygimantas sako dar mokykloje pasukęs daugiau link dainavimo, bet nuo muzikavimo irgi labai nenutolo.
Žygimantas sako dar mokykloje pasukęs daugiau link dainavimo, bet nuo muzikavimo irgi labai nenutolo.

Ž. Vosylius muzikavo ir besimokydamas Sūduvos vidurinėje mokykloje (dabar gimnazija), buvo Danutės Klevienės vadovaujamo kolektyvo narys (solistas), taip pat dainavo Virginijos Junevičienės vadovaujamame miesto chore „Suvalkija“. Kaip prisimena, tada jo muzikinė veikla pasisuko daugiau link dainavimo, o instrumentinė muzika liko nuošaly. 2010 m. dar sudalyvavo ir pirmuose „Chorų karuose“, buvo Marijampolės choro narys. Kai įstojo studijuoti Vilniuje, Marijampolėje muzikinė karjera baigėsi. Tiesa, tapęs studentu muzikos neapleido, nes, pasirodo, tarp tiksliuosius mokslus studijuojančiųjų yra nemažai muzikantų.

„Dar mokykloje perėjau į dainavimą, ten ir likau. Vilniuje tapau ansamblio „Balsai“ nariu, porą metų dainavau su profesionalais – buvo toks muzikinis pakylėjimas, poreikis pačiam pasitempti. O pagrodavau studentų grupėse daugiau savo malonumui“, – pasakoja Ž. Vosylius.
Po dviejų mėnesių Žygimantas baigs studijas. Sako, kad tikrai nesigaili pasirinkęs fiziką. Studijos lėmė ir tai, jog kažkada perėjo iš scenos į užkulisius – ėmėsi renginių organizavimo, jų techninio apipavidalinimo darbų. Jau ne vienus metus jis rūpinasi garsiųjų Fizikų dienos renginių – FIDI vakarėlių įgarsinimu ir apšvietimu. Palaipsniui Žygimantas sako susipažinęs su šios srities specialistais, buvo pakviestas padėti aptarnauti ir garsių atvykstančių muzikos žvaigždžių renginius. Taigi šioje veikloje sėkmingai susijungė muzika su fizika, čia vaikinas mato savo ateities veiklą. „Kol kas nesiskundžiu, jaučiuosi pataikęs į savo vietą, gyvenu gerai, emigruoti nesiruošiu“, – reziumuoja vaikinas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika