www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Karatė klubo „Tornadas“ tikslas: sveikame kūne – sveika siela

V. Rudys džiaugiasi šį mėnesį Europos karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate A. Dubicko laimėta antra vieta, tačiau neslepia, kad Andrius galėjo laimėti auksą. „Mums abiem pritrūko šalto proto ir stiprybės, todėl padarėme lemtingų klaidų“, – sako vicečempiono treneris.
V. Rudys džiaugiasi šį mėnesį Europos karatė jaunių (iki 18 metų) čempionate A. Dubicko laimėta antra vieta, tačiau neslepia, kad Andrius galėjo laimėti auksą. „Mums abiem pritrūko šalto proto ir stiprybės, todėl padarėme lemtingų klaidų“, – sako vicečempiono treneris.

Marijampolėje, Mokolų mokyk­los-darželio patalpose, veikiantis kiokušin karatė klubas „Tornadas“ ateinančiais, 2018 metais, minės jau 20 metų veiklos jubiliejų. Klubo įkūrėjas ir prezidentas, licencijuotas kiokušin karatė treneris, 4 Dano kiokušin karatė meistras Valius Rudys sako, kad klubo pavadinimas „Tornadas“, t. y. viesulas, atspindi kovos ir klubo jėgą, veržlumą. Tuo tarpu kiokushin, kyokushin arba kiokushinkai yra vienas iš japonų kovos meno karatė stilių, kurį 1964 metais sukūrė Masutatsu Oyama. Išvertus iš japonų kalbos kiokushinkai reiškia „absoliučios tiesos bendruomenė“.
„Mane ši sporto šaka žavi tuo, kad ją kultivuojantis žmogus išsiugdo valią, išmoksta nugalėti skausmą ir sunkumus, užsigrūdina, įgyja stiprybės ir pasitikėjimo, – sako V. Rudys. – O kad sportininkas netaptų žvėrimi, yra karatė filosofija, sistema, etika, abipusė sportininko ir trenerio pagarba, taip pat disciplina. Tie, kam su šiomis vertybėmis ne pakeliui, gerais sportininkais netampa, o ir mūsų klube neužsibūna. Tiesą sakant, klubo istorijoje neturėjome nė vieno sportininko, kuris būtų nuklydęs blogais keliais ir tapęs žvėrimi.“
Pats Valius teigia manantis, kad jį patį karatė kažkada sudomino todėl, kad vaikystėje buvo labai aktyvus, tačiau daug laiko praleido pas močiutę kaime, nelankė vaikų darželio ir buvo gana nedrąsus, santūrus. „Pajutau, kad noriu būti drąsesnis, stipresnis, o vidiniam pasauliui reikėjo kažkokios paslapties, – prisiminimais dalijosi seniai Lietuvoje ir užsienyje pripažintas karatė meistras. – Karatė tuo metu, sovietmečiu, daug metų buvo uždraustas, todėl aš lankiau imtynių treniruotes. Tačiau pažiūrėjęs slapta į Lietuvą atvežto videofilmo apie japonų kovos menus ištraukų, tiesiog susižavėjau kovos menų dinamika, paslaptingumu, energija.“

K. Rudys klubo sportininkams rengia įdomias, naujausiomis sporto technologijomis pagrįstas funkcines treniruotes.
K. Rudys klubo sportininkams rengia įdomias, naujausiomis sporto technologijomis pagrįstas funkcines treniruotes.

Konkretesnės informacijos apie karatė sportą, V. Rudžio teigimu, į Marijampolę atvežė Algirdas Mizaras. Būtent jis mūsų mieste ir subūrė Rytų kovų menais susidomėjusius vaikinus, jaunus vyrus. V. Rudys daug metų dirbo su savo mokytoju, o paskui nutarė eiti kitu keliu. „Kovotojas yra individualistas, – sako karatė meistras. – Jis turi subręsti, atrasti savo sistemą, turėti savo viziją, o paskui ją įgyvendinti.“
V. Rudžio vizija buvo kiokušin karatė klubas. 1999–2000 metais įkūręs klubą jis svajonę įgyvendino asmeninėmis, rėmėjų ir klubo sportininkų tėvų lėšomis. Per klubo gyvavimo metus suaugusiųjų Europos čempionatuose „Tornado“ ir Lietuvos vardą garsino Otilija Lukenskaitė ir Margarita Čiuplytė, jaunių amžiaus grupėje – Saulius Jackūnas, Norbertas Akromas, Karolis Černelis, Mindaugas Astrauskas, Dovydas Kavaliauskas, Daiva Radzevičiūtė, Tomas Brazys, Šarūnas Vaitulionis.
Pastaraisiais metais itin sėkmingai rungtyniauja Raminta Makackaitė ir Andrius Dubickas. Raminta 2016 m. gegužės mėnesį Gruzijoje vykusiame Europos čempionate tapo čempione kata ir kumitė rungtyse, be to, buvo pripažinta techniškiausia iki 18 metų čempionato sportininke. O štai Andrius Dubickas iš šį mėnesį Danijoje vykusio Europos karatė jaunių (iki 18 metų) čempionato Lietuvai parvežė sidabro medalį ir taurę.
Marijampoliečių sportininkų klubas ne kartą tapo Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių čempionatų prizininku, o prieš dvejus metus aplenkė didžiųjų šalies miestų klubus ir Lietuvos taurės varžybose laimėjo trečią vietą.
Praėjusių metų vasarį „Tornado“ klube dirbti pradėjo į Lietuvą iš Švedijos grįžęs Valiaus sūnus Karolis. Užsienio šalių naujausią patirtį išstudijavęs K. Rudys klubo sportininkams rengia naujausių sporto technologijų tendencijomis pagrįstas funkcines treniruotes. Kadangi klubas rengia ne tik sportininkus, bet ir dalyvauja neformalaus vaikų švietimo programoje, jos lėšomis pavyko įsigyti naujų balansinių treniruoklių ir įvairių prietaisų.
Klubo nariais, „Tornado“ prezidento teigimu, gali būti skirtingo amžiaus žmonės nuo septynerių metų iki senjorų. Svarbu, kad žmogus siektų aukštesnių tikslų, ugdytų valią ir charakterį. Be to, V. Rudžio nuomone, geras karatė meistras privalo domėtis daile, muzika. Štai kodėl tarp jo auklėtinių yra ir Menų mokyklos auklėtinių, ir šachmatininkų.
„Mūsų klubo tikslas – kad sportas padėtų tapti tikru žmogumi“, – sako Marijampolėje gyvenantis ir dirbantis tituluotas karatė meistras.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika