Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Savanorystė suteikia drąsos

Anot Ritos, savanorystė padeda atrasti save.

Anot Ritos, savanorystė padeda atrasti save.

Pasak Ritos, atrasti savanorystę jai nebuvo sunku, nes šia veikla užsiėmė jos vyresnioji sesuo. Tad natūraliai, sulaukusi tinkamo amžiaus, į savanorystę įsijungė ir Rita.

Su savanorėmis „Mados infekcijoje“ (Rita pirma iš dešinės).

Su savanorėmis „Mados infekcijoje“ (Rita pirma iš dešinės).

Pirmoji jos, kaip savanorės, patirtis – Vilkaviškio vyskupijos centro vykdyta prevencinė jaunimo programa „Sniego gniūžtė“, kuri skatina jaunimą išmokti linksmintis, įdomiai leisti laiką be alkoholio ir psichotropinių medžiagų. Taip pat Rita savanoriavo Vilkaviškio vyskupijos centro organizuotose stovyklose paaugliams. „Kai pritrūkdavo veiklos, eidavau savanoriauti įvairiuose renginiuose, tokiuose, kaip „Protų mūšis“ ir panašiai“, – sako Rita.
Kuo ją patraukė savanorystė? Anot Ritos, Marijampolė – mažas miestas, jame daug veiklos nėra, o savanoriaudamas atrandi daugiau jos, sutinki panašiai mąstančių žmonių. „Po pamokų nereikia vienai keliauti namo su savo mintimis, o eini pas bendraminčius ir kartu kažką kuri, dirbi, organizuoji. Nesijauti vienas, smagiai leidi laiką. Be to, malonu, kad gali nuveikti kažką naudingo, gero“, – sako Rita.
Savanorystės mergina nenutraukė ir pradėjusi žurnalistikos studijas Vilniuje. „Savanoriauju įvairiuose koncertuose su organizacija „8 Days a Week“. Tikriname bilietus, bendraujame su atlikėjais, stengiamės jiems padėti, kad koncertas vyktų sklandžiai“, – pasakoja Rita.
Mergina savanoriavo viename didžiausių Baltijos šalyse renginių „Mados infekcija“, neseniai muzikos festivalyje „Granatos Live“ Rumšiškėse.

Savanoriavimas su organizacija „8 Days a Week“ Ritai suteikia galimybę pamatyti geriausius koncertus.

Savanoriavimas su organizacija „8 Days a Week“ Ritai suteikia galimybę pamatyti geriausius koncertus.

„Man labai patinka savanoriauti. Tai naudinga ir smagu“, – sako Rita. Jai didžiausia savanorystės motyvacija – sukaupti patirties, kuri bus naudinga ateityje renkantis būsimą darbą. Mergina galvoja ateitį sieti su muzikos pasauliu, koncertais, atlikėjais, tad savanorystės metu įgyta patirtis jai vertinga.

Rita šios veiklos pliusų įžvelgia ir daugiau. Anot jos, tai ne tik patirtis kurioje nors konkrečioje srityje, bet ir smagus laiko leidimas, akiračio plėtra. Sakykime, sritis, kur dabar savanoriauja Rita, suteikia jai galimybę pamatyti ir aukšto lygio koncertus, pažinti iš arčiau atlikėjus, pabendrauti su jais.
Merginos įsitikinimu, savanorystė naudinga tiems, kurie neturi konkretaus pomėgio, nelanko būrelių, nes ši veikla apima labai daug sričių ir nejučia galima atrasti tai, kas tau įdomu. Kartu daug išmoksti ir visa tai darai gerai leisdamas laiką. Be to, netgi eidamas tartis dėl darbo tu jau turi papildomą kozirį, gyvenimo aprašyme pateikęs, kad toje veikloje nesi naujokas, savanoriavęs.
„Savanorystė suteikia drąsos, pripranti bendrauti su naujais, nepažįstamais žmonėmis ir atėjęs į naują kolektyvą jau daug drąsiau jautiesi, negu tai darantis pirmą kartą“, – pliusus vardija mergina.
Nuotraukos iš pašnekovės albumo

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.