Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ (MJOTAS) – tai skėtinė organizacija, vienijanti daugiau kaip 20 jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų, kurios tikslas – vienyti Marijampolės regione veikiančias organizacijas, koordinuoti jų veiklą, atstovauti jų interesams visuomenėje, valdžios institucijose ir tenkinti kitus viešuosius interesus.

MJOT pirmininkė Aistė Mikulionytė džiaugiasi, jog jaunimo organizacijos vis ieško naujų saviraiškos būdų.
Pasak šios organizacijos vadovės Aistės Mikulionytės, MJOT savo struktūra skiriasi tuo, jog šios organizacijos nariai – tai kitos organizacijos, turinčios juridinį statusą. Pagrindinis valdymo organas – visuotinis susirinkimas, kurio metu organizacijų narių vadovai renka naujuosius MJOT valdymo organus, tvirtina finansines bei veiklos ataskaitas, teikia siūlymus Savivaldybės administracijai, aptaria kitus jaunimo politikos klausimus.
Kaip ir visos organizacijos, taip ir MJOT turi vienasmenį valdymo organą – pirmininką. Šiuo metu šiai organizacijai vadovauja Aistė Mikulionytė. Pirmininkui iškilusias problemas spręsti padeda valdyba. Ji dirba su organizacijomis narėmis, atstovauja jų interesams regioniniu ir nacionaliniu mastu. „Savo viduje turime biurą, kurio veikla gana plati. Biurą sudaro jauni, motyvuoti žmonės, kurie dirba su organizacijos vidine ir išorine komunikacija, organizuoja renginius, įgyvendina valdybos bei pirmininko priimtus sprendimus. Kitaip tariant, tai organizacinis komitetas, kuris administruoja, kontaktuoja ir įgyvendina organizacijos tikslus“, – sako Aistė Mikulionytė.
Anot jos, „Apskrito stalo“ funkcija nėra organizuoti renginius, komanda stengiasi sukurti palankią terpę, kurioje pačios organizacijos galėtų lengviau įgyvendinti savo idėjas, gaunant visą reikalingą pagalbą. Rengiami tradiciniai renginiai: forumai, diskusijos su žinomais asmenimis, organizacijų mugės, padėkos vakarai. Tokie renginiai ugdo narių kompetencijas jų pageidautinomis temomis. Be to, stiprėja tarpusavio organizacijų santykiai, ugdomas vienybės jausmas.
„Kalbant ir išskiriant įsimintiniausius renginius, galime pasidžiaugti gausiu žiūrovų ir dalyvių dėmesiu“, – sako Aistė.
Pasak pirmininkės, vienas iš įdomiausių, pirmą kartą šiais metais surengtų – Kovo 11-osios minėjimo šventė ir jaunimo koncertas. Jo metu kartu su Marijampolės kultūros centru surengtas jaunimo atlikėjų ir grupių koncertas. Smagu, kad dauguma atlikėjų – aktyvūs organizacijų nariai. Jaunimo organizacijos turėjo progą pristatyti save, atskleisti pilietiškumą, organizuojant akcijas ir veiklas. „Toks renginys – ne tik puiki terpė vienyti jaunimo organizacijas, parodyti save ir pažinti vieniems kitus, bet tai ugdo ir jaunų žmonių pilietiškumą, meilę savo valstybei“, – sako Aistė.
Pasak MJOT pirmininkės, gruodžio pabaigoje planuojama surengti dar vieną, jau tradiciniu tapusį, renginį – Padėkos vakarą, kurio metu bus apdovanojamos jaunimo organizacijos ir jų nariai už metų nuopelnus, idėjas, įdėtas pastangas. Aistės manymu, toks renginys kelia motyvaciją, stiprina bendruomeniškumą.
„Kalbant apie ateitį, nuo savo tradicinių renginių nenukrypsime, tačiau stengsimės gerinti jų kokybę, sudaryti sąlygas, kad kuo daugiau žmonių galėtų juose dalyvauti. Naujų idėjų taip pat visuomet gimsta, žadame naujų akcijų, naujų tradicinių reginių formatų“, – kalba mergina.
Šiuo metu Marijampolės jaunimo organizacijų taryba įgyvendina Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą, skirtą regioninių jaunimo organizacijų stiprinimui, jaunimo politikos įgyvendinimui, nes norint, kad organizacijos galėtų kokybiškai vykdyti veiklas, tam reikalingi finansiniai ištekliai. Taip pat „Apskritas stalas“ žada dalyvauti Marijampolės savivaldybės projektų programose. „Kad ir kokiuose projektuose dalyvautume, stengiamės nenukrypti nuo kertinių tikslų – kokybiško jaunimo organizacijų atstovavimo bei pagalbos teikimo“, – sako organizacijos vadovė.
Ji pastebi, jog jaunimas aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose. Pačių idėjų irgi netrūksta, vienintelis dalykas, kuris gali pakišti koją renginių įgyvendinimui – tai finansinių išteklių stoka. Kai kurios organizacijos išgyvena iš Marijampolės savivaldybės projektų programų lėšų, todėl kartais tai apsunkina jų nusimatytų veiklų įgyvendinimą. „Džiaugiamės, jog organizacijos ieško naujų formatų, eksperimentuoja, išbando naujas idėjas“, – kalba Aistė.