Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Kasryt – dainos Lietuvai

Tai vyksta Kazlų Rūdos „Elmos“ mokykloje-darželyje ir VšĮ Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijoje. Čia surastas vaikams labai priimtinas ir smagus būdas paminėti sukaktį – Lietuvos valstybės atsikūrimo 100-metį. Kiekvieną rytą 8.30 val. renkasi visi abiejų mokyklų mokiniai, mokytojai salėje ir kartu dainuoja lietuviškas dainas – tai akcija „Dainos Lietuvai“. Dainuoti gali visi, jokios atrankos nėra, kiekvienas gauna tekstą, tad prisijungti nėra sunku.
Pasikviečiama padainuoti kartu ir svečių: buvo solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas (čia ugdomi jų vaikai), Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas, Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė, pats meras Vytautas Kanevičius, taip pat policininkai, šauliai. Buvo pakviesta ir Kazlų Rūdos lopšelio-darželio „Pušelė“ muzikos mokytoja, mat čia mokosi nemažai jos buvusių ugdytinių. Svečiams jokių sąlygų taip pat nekeliama, jie tiesiog prisijungia prie bendro choro.
Akcijos sumanytoja ir idėjos autorė „Elmos“ mokyklos-darželio direktorė Asta Ališauskienė sakė, kad pradžioje vyresni vaikai varžėsi, nedrįso dainuoti, bet palaipsniui išdrąsėjo, ėmė atsiminti tekstus, melodiją. „Tai ne vienkartinė akcija, kuri greitai pasimiršta. Vaikai pamažu mokosi, dainuoja pritariant kitiems šios akcijos organizatoriams – Algirdui Ališauskui grojant gitara, o Audronei Pranskevičienei – pianinu. Iš pradžių dainavome po dvi dainas, vėliau tempas didėjo.“
Dainų maratonas Lietuvai prasidėjo sausio 15 dieną ir tęsis iki vasario 15 dienos.
„Manau, ir toliau padainuosime, kad neužsimirštų išmoktos dainos. Mintis kilo po Sausio 13-osios renginio, kurį suorganizavo kultūros centras. Jame dalyvavo Vytautas V. Landsbergis. Pamačiau, kaip jis su visa įvairia auditorija dainavo ir tada kilo mintis padaryti kažką panašaus. Muzikos mokytoja padėjo atrinkti dainas – iš viso 16. Esame ir anksčiau darę renginių su pasidainavimu, pamatėme, kad vaikams įdomiau dainuoti, nei klausytis kalbų, o rezultatas išeina geras“, – pasakojo direktorė.
Dainos įvairios, yra liaudiškų ir populiariosios muzikos: „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“, „Tėvyne dainų ir artojų“, „Pabudome ir kelkimės“, „Laužo šviesa“, „Palinko liepa“, „Tu vėjo paklausk“, „Oi neverk, motušėle“, „Augo girioj ąžuolėlis“, „Mamyt, nupirki man žirgelį“ ir kitos. Pati vaikų mėgiamiausia, pasirodo, yra Erikos Masytės daina „Laisvė“, kaip sakė A. Ališauskienė, kažkas šioje dainoje yra, kad ją visi labai nori dainuoti.
Nuoširdžiai, jaukiai ir šeimyniškai visų kasdien dainuojamos dainos suvienija bendruomenes, nuteikia patriotiškai, pilietiškai.

Loreta AKELIENĖ
Akcijos organizatorių nuotraukos

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.