Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Radijo laidoje aptartas žurnalas „Baltas kambarys“

*Vasario 27 dienos LRT Klasikos radijo laidoje „Ryto allegro“ buvo pristatinėjamas kultūros žurnalas „Baltas kambarys“, kurį leidžia jo sumanytoja marijampolietė rašytoja, filosofė, matematikė Luana Masienė. Šis žurnalas, kuris kaip deklaruoja leidėja, yra skirtas kūrybinei klasei, pradėtas leisti 2016 m. vasarą. Jau išėjo trys jo numeriai.
Laidoje kalbėjęs literatūrologas, humanitarinių mokslų dr. Ramūnas Čičelis sakė, kad toks žurnalas labai reikalingas, nes kuria tam tikrą nišą. Pasak R. Čičelio, žurnalas aiškiai pristatomas politiškai – tai kairiųjų pažiūrų žmonių leidinys, nors neskirtas politinėms manifestacijoms. Pasak jo, tą akcentuoja žodis „klasė“, asocijuojamas su tam tikru visuomenės sluoksniu.
Literatūrologas teigė, kad tai savotiškas tarpukario tradicijos tęsinys, kai leidiniai siejami, asocijuojami su tam tikra politine jėga ar pasaulėžiūra.
„Baltas kambarys“ yra alternatyva kitiems kultūros leidiniams, o alternatyvų pas mus mažoka, todėl jos vertingos.

Pasak jo, šis produktas – nuo verslo atsijęs reiškinys, beje, leidėja neprašo iš nieko finansavimo ir sukuria puikų rezultatą – kūrybingumo žurnalą.
Kaip laidoje teigė Luana Masienė, pirmus du numerius išleido jos bičiulis, kuris turėjo leidyklą, o trečią – Paršelis Migelis. „Už 1000 eurų galima išleisti žurnalą“, – neslėpė leidėja ir pabrėžė, kad neįsipareigojusi niekam, tad nieko niekam nežada. Žurnalas eis tol, kol jai bus vidinis poreikis dalintis su žmonėmis.
Laidoje kalbėjusi menotyrininkė Vilma Kilinskienė sakė, kad tai ne tik žurnalas, bet ir naujas reiškinys, formuojantis savo auditoriją daugiausia iš jaunųjų menininkų ir akademinės bendruomenės, kuri į jį labiau orientuojasi. „Žurnalas tampa reiškiniu, nes vystosi į parodas, susitikimus, diskusijas, apie jį formuojasi tam tikra kūrybinė bendruomenė“, – sakė V. Kilinskienė.
Laidoje buvo paskelbta, kad iki kovo 16 d. kiekvieną antradienį Lietuvos švietimo istorijos muziejuje Kaune visuomenė kviečiama į susitikimus su žurnalo „Baltas kambarys“ rubrikų autoriais.

„Suvalkiečio“ informacija

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.