Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Vietoj tradicinio knygos pristatymo – koncertas miesto žmonėms

Išleidusi naujausią savo eilėraščių knygą „Troškimų spindesy“ marijampolietė poetė Biruta Pėveraitytė-Giraitienė ir šiais metais nutarė laikytis savo tradicijos – vietoje įprasto knygos pristatymo padovanoti miesto žmonėms koncertą, kur skambėtų jos tekstais sukurtos dainos. Užmojo, kaip ir ankstesniais kartais, būta nemenko – literatė pakvietė žinomus šalies atlikėjus, kompozitorius, sukūrusius muziką jos eilėms, o miesto žmones – į nemokamą koncertą „Himnas moteriai“ Marijampolės kultūros centre.

Biruta Pėveraitytė-Giraitienė su koncerte dalyvavusiais atlikėjais ir kompozitoriais.Koncerto, įvykusio praėjusį šeštadienį ir skirto Tarptautinei moters dienai, pavadinimas iš tiesų atspindi ir jo nuotaiką, ir Birutos kuriamų tekstų esmę. Jos eilės, skaitantieji tai žino, iš tiesų tarsi himnas pasaulio ir Tėvynės grožiui, meilei ir moteriai, nes yra moteriškos jausenos atspindys. Poezija labai optimistinė, pozityvi, kaip koncerto metu išsitarė kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius – ypač tinkanti dainoms ir tekstų prasme, ir ritmikos, artima žmonėms ir kompozitoriams. Pasak jo, eilėraščių rašoma daug, tačiau kai tenka rinktis tekstą dainai, pasirodo, kad tinka nedaugelis. Šis kompozitorius sukūrė muziką daugeliui koncerte skambėjusių dainų, dar keletui Birutos eilėraščių muziką yra parašęs Algimantas Raudonikis ir tarptautinės klasės pianistas Andrius Vasiliauskas.
Scenoje – Sigita Stankevičiūtė-Vozbutienė, Algimantas Raudonikis, Jaroslavas Cechanovičius ir Edmundas Seilius.Koncerte dalyvavo Lietuvos pučiamųjų orkestras „Trimitas“, solistai Judita Leitaitė, Edmundas Seilius, Vaida Genytė, Sandra Stasiūnaitė, Erikas Klincevičius ir kiti atlikėjai, kompozitoriai (legendos, kaip juos pavadino vakaro vedėja Sigita Stankevičiūtė-Vozbutienė) A. Raudonikis, J. Cechanovičius (taip pat dirigavęs ir orkestrui), A. Vasiliauskas.
„Pažįstu tik dvi moteris, kurios rašyti pradėjo sulaukusios penkiasdešimties – tai Žemaitė ir suvalkietė Biruta“, – juokavo vakaro vedėja. Pati B. Pėveraitytė-Giraitienė niekada neslėpė, kad įkvėpimas poezijai aplankė brandžiame amžiuje, po gyvenimo permainų, tad savo pavyzdžiu gali patvirtinti, jog kokios tos permainos bebūtų, visada gali išeiti į gera, jei tik gebėsi pastebėti tai, ką tau siūlo gyvenimas.
Paskutinei dainai į sceną pakilo visi koncerte dalyvavę solistai.Dėkodama muzikos kūrėjams ir atlikėjams literatė ypač akcentavo Juditos Leitaitės vaidmenį jos kūrybiniame kelyje. Tai jai pirmajai išdrįso įteikti pluoštelį savo eilių. Dainininkė įsiskaitė, eilės ją palietė, keletą tekstų pasirinko savo dainoms. „Judita man atvėrė muzikos pasaulį“, – sakė B. Pėveraitytė-Giraitienė. Padrąsinta išdrįso pasiūlyti eiles ir žinomiems šalies kompozitoriams.
Kompozitoriaus ir dirigento Jaroslavo Cechanovičiaus koncerto vedėja Sigita Stankevičiūtė-Vozbutienė klausė nuomonės apie Birutos eiles.Koncerte liejosi muzika. Pati tekstų autorė paskaitė vienintelį eilėraštį, atspindintį tai, ką jai reiškia poezija: „Pripratusi kalbėti atvirai, išlaisvinau save“. Prisipažino, kad nors gyvenime būna visko, kūrybai įkvepia pozityvūs dalykai: „Jaučiuosi ištekėjusi už pasaulio grožio“, – juokavo koncerto pabaigoje.
Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė padėkojo poetei už indėlį į mūsų miesto kultūrinį gyvenimą, priminė susirinkusiems, kad už tai B. Pėveraitytė-Giraitienė yra apdovanota šv. Jurgio medaliu.
Jurgita AUKŠTAITYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.