Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kovo 10 dienos „Suvalkietyje“ skaitykite:

Taip dabar atrodo antrame aukšte buvę kambariai.

 

 

Paveldėtus namus pražudė gaisras
Ne veltui sakoma, kad nieko nėra baisiau už namus nusiaubiantį gaisrą. Vagys bent sienas palieka, o po gaisro dažniausiai pražūsta viskas. Taip nutiko ir Liudvinave namus po mamos mirties paveldėjusioms seserims Inai Staniulienei ir Vilmai Kuizinienei.

 

Vairuotojai skundžiasi duobėmis Kauno gatvėje.

 

 

Pavasario pranašas – gatvėse atsivėrę duobės
Prasidėjus atlydžiui, pasirodė ir nemalonioji pavasario pusė – gatvėse atsivėrė duobės. Gilios, aštriais kraštais – nepastebėjus ir įvažiavus į tokią automobilį gali apgadinti. Ne vienam tenka ir servise pagalbos ieškoti.

 

Kairaičių pieno ūkis – vienas didžiausių Kazlų Rūdos savivaldybėje. Ūkio savininkas Aidas Kairaitis sako, kad pieno jie galėtų pagaminti ir daugiau, bet kaina per menka, kad būtų galima galvoti apie gamybos apimčių didinimą.

 

 

Pieno perdirbėjai plečiasi, o gamintojai nyksta
Pernai Lietuvos pieno perdirbimo įmonės, lyginant su 2016 metais, žaliavinio pieno perdirbo 4,4 proc. daugiau, iš viso – 1,7 mln. tonų. 1,4 mln. tonų pagamino vietos ūkininkai, likusią dalį pieno perdirbėjams teko atsivežti iš kaimyninių šalių. „Pieno centro“ teigimu, perdirbėjai mielai būtų naudoję vietinę žaliavą, tačiau vietos gamintojai reikiamo pieno kiekio nepagamino. Skaičiuojama, kad pernai lietuviško pieno gamyba sumažėjo 0,7 proc.

Gydytoja I. Jasionienė: „Insultas – viena iš tų ligų, kai susirgusiojo šansus sugrįžti į visavertį gyvenimą, galimybes sutrumpinti gydymo, reabilitacijos laikotarpį labai daug lemia operatyvi ir kvalifikuota medicinos pagalba“.

 

 

Insultas amžiaus jau nepaiso
Koordinuoti, operatyvūs veiksmai, standartizuotas gydymas pagal šiuolaikinį įrodymais grįstą medicinos mokslą – taip apibūdinami svarbiausi reikalavimai insulto diagnostikos ir gydymo centrams (klasteriams), kurie buvo sukurti beveik prieš ketvertą metų. Be kitų reikalavimų, jų darbo tvarkos apraše detalizuoti įvairių lygių asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiksmai insulto atvejais.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.