Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Kaip atpažinti propagandą?

Marijampoliečių, sutiktų gatvėje, klausėme, kas yra propaganda. Ar tenka su ja susidurti kasdieniame gyvenime?

 

Gintaras Matusevičius, uždarosios akcinės bendrovės „Jotva“ vadybininkasGintaras Matusevičius, uždarosios akcinės bendrovės „Jotva“ vadybininkas
– Propaganda – visuomenės grupės ar vieno asmens pažiūrų primetimas, siekiant formuoti norimą nuomonę, įtikinti savąja tiesa. Propaganda gali būti teigiama, ir neigiama. Sakykime, rinkimai, kai renkamas asmuo bando įtikinti balsuoti už jį – taip pat yra propaganda, tik ji nepriešiška. Su neigiama propaganda aš susiduriu iš Rusijos pusės, kai spaudoje, per televiziją įtikinėjama, kad ši šalis teisingai elgiasi aneksuodama Ukrainą. Taip pat propaganda jaučiama iš Šiaurės Korėjos, kai pranešamos naujienos leidžia susidaryti nuomonę, patikėti, kad šios šalies lyderis ir politika yra teisūs.

 


Sigita Šatienė

Sigita Šatienė
– Propaganda – neteisingų žinių skleidimas, kai norima įtikinti žmogų, suformuoti jo nuomonę reikiama linkme. Propagandos galima aptikti televizijoje, spaudoje, socialiniuose tinkluose, portaluose. Sakykime, kad ir atvejis apie paminklo iš Grybinės kaimo demontavimą. Rusijos ambasada iš karto pareiškė, kad antrąkart per mėnesį įvykęs paminklo išniekinimas ir savivaldybės „skubotas sprendimas jį demontuoti negali nekelti rimto susirūpinimo“ ir žadėjo reaguoti į tai vertindama represijas patyrusių lietuvių įamžinimą Rusijoje. Tai propaganda, nes iš tiesų situacija kitokia.

 

Egidija Venclauskienė

 

 

Egidija Venclauskienė
– Propaganda – reklamavimas, nuomonės piršimas. Jos yra laik-raščiuose, televizijoje.

 

 

Danutė Jankauskaitė

 

 

Danutė Jankauskaitė
– Nežinau, kas yra propaganda, neįsivaizduoju. Man neteko su ja susidurti.

 

 

Arūnas Kazakevičius, marijampolietis

 

 

Arūnas Kazakevičius, marijampolietis
− Propaganda – tai korupcija. Jos gali aptikti spaudoje, televizijoje.

 

 

Audrius Knyza
– Propaganda – tam tikros rūšies informacija, galimai klaidinanti, kai ja siekiama tam tikrų tikslų, padaryti poveikį. Su tokios rūšies propaganda man neteko susidurti, aš tiesiog nežiūriu Rusijos televizijos kanalų, neseku jų žiniasklaidos.

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.