Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Netikros naujienos iš pusiausvyros veda ir eilinius piliečius, ir politikus, ir žiniasklaidą

Netikrų naujienų tėvynė – socialiniai tinklai. Jei čia pasirodo skandalingos ar provokuojančios naujienos, gali būti, jog tai – netik­ros naujienos.– Netikros naujienos – kas tai yra ir ko jomis siekiama, koks jų tikslas?
– Netikromis naujienomis paprastai vadinami ryšio su realybe neturintys (arba mažai jo turintys) pranešimai (daugiausia – internetinėje erdvėje), sukonstruoti ir pateikiami taip, kad būtų kuo panašesni į tikrus informacinius pranešimus. Dažnai tai skandalingos ar provokuojančios istorijos (ypač – apie įžymybes ar politikus), kadangi tokiu būdu galima pritraukti daugiausia dėmesio. Jų tikslai gali būti įvairūs: lankytojų pritraukimas ir pasipelnymas iš reklamos, politinės manipuliacijos ar tiesiog noras papokštauti.
– Kur netikros naujienos yra paplitusios? Ar tai tik socialiniuose tinkluose plintantis virusas, ar jos būdingos ir, pavyzdžiui, internetiniams naujienų tinklalapiams ar kitokioms medijų formoms?
– Iš esmės netikros naujienos gali egzistuoti bet kokioje medijų formoje, bet labiausiai jos paplitusios socialinėse medijose ir naujienų tinklalapiuose (esama ir ištisų tinklalapių, „besispecializuojančių“ netikrose naujienose). Tačiau net ir tie patys tinklalapiai, skleisdami savo informaciją, pirmiausia priklauso nuo socialinių medijų. Taigi būtent pastarąsias reikia laikyti svarbiausiomis tarpininkėmis. Taip yra pirmiausia todėl, kad jos sutelkia mūsų dėmesį, ypač – į tai, kuo dalijasi mūsų esami kontaktai. Taip pat – dėl pačių naujienų demokratizacijos ir hierarchijų griūties: socialinėse medijose viskas nuo profesionalių naujienų tarnybų pranešimų iki draugo statuso pakeitimo pateikiama greta ir paprastai yra suvokiama bei traktuojama kaip turintys vienodą vertę. Taigi yra daug lengviau įbrukti netikras naujienas.
I. Kalpokas sako, kad priešnuodžių netikroms naujienoms nėra. Jis pataria tiesiog „susitaikyti su tuo, kad pereiname į „po-tiesos“ – neatskiriamo tiesos ir klastočių persipynimo – erą“.– Kokias grėsmes medijų vartotojams kelia netikros naujienos?
– Daugelis netikrų naujienų nekelia tiesioginės grėsmės mums kaip individams (nebent skatintų elgtis gyvybei ar sveikatai pavojingu būdu). Daug labiau tikėtina, kad manipuliatyviomis žinutėmis bus siekiama paveikti mūsų elgseną, santykius su kokiomis nors visuomenės grupėmis (pvz., etninėmis mažumomis) ar paramą politikams ir partijoms. Šiuo atveju pagrindinė grėsmė yra visuomenės lygmeniu neoptimalių sprendimų priėmimas, kuris gali turėti netiesioginių neigiamų ekonominių ar politinių pasekmių per, tarkime, nekompetentingų ar priešiškai valstybei palankių politikų išrinkimą. Tuo tarpu grynai pasipelnymo tikslais sufabrikuotos naujienos galbūt jokio reikšmingo poveikio ir neturės – nebent sugaišime laiko.
– Kokiame kontekste dažniausiai yra konstruojamos netikros naujienos ir kokiomis temomis jos dažniausiai kuriamos?
– Priklauso nuo konteksto. Tarkime, grynai pasipelnymui iš reklamos naudojamos netikros naujienos dažnai būna apie įžymybes, pramogų pasaulio atstovus. Tačiau jos gali būti ir politinio pobūdžio, ypač jei vyksta aršūs, poliarizuojantys debatai – tarkime, pastarųjų JAV prezidento rinkimų kampanijos metu daug netikrų naujienų apie D. Trampą neturėjo nieko bendra su agitacija – jas kūrė su JAV politika nesusiję asmenys iš įvairių pasaulio šalių vien todėl, kad šio kandidato vardo paminėjimas pritraukdavo lankytojų srautą. Vis dėlto politinis ar ekonominis turinys labiau būdingas žinutėms, kuriomis siekiama manipuliuoti visuomenės nuomone.
– Kas dažniausiai būna netik­rų naujienų kūrėjai?
– Juos galima suskirstyti į kelias kategorijas. Pirma – oportunistai, tiesiog norintys pasipelnyti. Dažnai tokius skleidėjus sunku numatyti iš anksto. Štai, tarkime, 2016-aisiais kaip „pasaulio netikrų naujienų sostinė“ išgarsėjo Veleso miestelis Makedonijoje – jame netikrų naujienų kūrimas tapo gerai anglų kalbą mokančio, bet įsidarbinimo galimybių beveik neturinčio vietinio jaunimo vienu pagrindinių pajamų šaltinių. Antra grupė – nuoširdūs politiniai aktyvistai, siekiantys paveikti auditorijos mąstymą savo palaikomo kandidato ar partijos naudai. Trečia susijusi kategorija yra vadinamieji „troliai“, tą patį darbą atliekantys dėl piniginio atlygio. Taip pat reikia išskirti ket­virtą kategoriją – tai profesionalios visuomenės nuomonės formavimo (pabrėžtina: ne šiaip rinkodaros ar viešųjų ryšių) kompanijos, kurios manipuliuoja itin dideliais tikslinių auditorijų duomenų kiekiais, siekdamos pateikti maksimaliai tikslinei auditorijai pritaikytą žinutę būtent tuo metu, kai ji labiausiai paveikiama. Čia, pavyzdžiui, paminėtina kompanija „Cambridge Analytica“, kuri, kaip įtariama, pasisavino apie 50 mln. „Facebook“ vartotojų duomenis tam, kad jais remdamasi manipuliuotų visuomenės nuomone D. Trampo naudai per JAV prezidento rinkimus.
– Kaip skaitytojai netikras naujienas turėtų atpažinti ir kaip jas atpažinę turėtų elgtis?
– Paprasčiausia atskirti pasipelnymui skirtas naujienas: jos paprastai būna šokiruojančios, itin netikėtos, neretai gali atrodyti net kvailokos. Bet būtent toks ir yra tikslas: išprovokuoti mus paspausti nuorodą tam, kad patikrintume, kas gi tai per istorija, tokiu būdu auginant lankytojų srautą, taigi ir reklamos pajamas. Atskirti manipuliatyvaus pobūdžio naujienas yra sudėtingiau, ypač jei jos sukurtos profesionalių tokio turinio kūrėjų.

Taip yra pirmiausia todėl, kad šios naujienos jau konstruojamos taip, kad atitiktų mūsų lūkesčius ir išankstinius nusistatymus, taip maksimizuojant tikimybę, kad informaciją priimsime kaip teisingą.
Čia netgi kritinis mąstymas dažnai gali nepadėti, nes nebūtinai jausime motyvaciją jį pritaikyti – galime tiesiog pernelyg norėti, kad lūkesčius atitinkanti informacija būtų teisinga. Atsakant kaip elgtis – pirmiausia, įtariant, kad naujiena klaidinga, reikėtų atsispirti potraukiui ją atsidaryti ir perskaityti, dalintis ar komentuoti – visi šie veiksmai bus įregistruoti socialinių medijų, paieškos variklių ir naujienų kaupėjų algoritmų, tad naujiena pakils populiariausiųjų reitinge, vadinasi, bus matoma didesniam kiekiui žmonių ir taip padės autoriams siekti savo tikslų. Jei tokia informacija aptinkama socialinėse medijose – daugelis šių platformų yra įdiegę pranešimo apie netinkamą turinį funkciją, tad kviesčiau ja naudotis.

Patikėjęs piktadarių sukurta netikra naujiena apie JAV prezidento pasirašytą bevizį režimą į JAV atvykstantiems lietuviams, naujiena feisbuke dalijosi diplomatas Vygaudas Ušackas.

– Ar gali nutikti taip, kad netikros naujienos gali būti susipynusios su tikromis naujienomis? Jei taip, kaip jas atskirti?
– Sociali

 

nėse medijose jos visada yra persipynusios. Kitose aplinkose jos taip pat gali egzistuoti kartu, nes tai prideda netikrai informacijai patikimumo. Be to, net ir toje pačioje žinutėje viena greta kitos gali būti tikra ir netikra informacija, taip pat siekiant sustiprinti manipuliacinį poveikį. Informacijos atskyrimas tokiomis aplinkybėmis gali apskritai būti sunkiai įmanomas.
– Kam dar, be medijų vartotojų, neigiamą poveikį gali daryti netikros naujienos?
– Pirmiausia – akcijų ir finansų rinkoms, kurios būna jautrios bet kokiai informacijai. Taip pat – visų netikromis naujienomis patikėjusiųjų draugams ir pažįstamiems – ir virtualiems, ir tiems, su kuriais bendraujama tiesiogiai. Čia ir slypi dar viena netikrų naujienų grėsmė – jų realus poveikis gali būti gerokai platesnis nei tiesioginė konkrečios žinutės sklaida. Pakanka tiesiog kritinės masės įtikintųjų, kad šie toliau tęstų darbą patys, skleisdami informaciją iš lūpų į lūpas.
– Ar yra būdų, kurie padėtų užkirsti kelią netikrų naujienų plitimui? Jei taip, kokie jie?
– Su pasip

Tikėdamiesi didelio lankytojų srauto programišiai socialiniuose tinkluose platina naujienas ir apie įžymybių mirtį. Pastebėjęs gedulingą žinią apie savo mirtį ją bando paneigti aktorius Silvesteris Stalonė.

elnymui skirtų reklamų talpinimu kovoti gana paprasta – užtenka nutraukti pagrindinį pajamų šaltinį – reklamą. Pagrindiniai reklamų talpinimo tarpininkai, tokie kaip „Google Ads“, jau turi savo politiką netalpinti reklamos žinomai netikrą turinį talpinančiose interneto svetainėse. Tikroji problema sietina su manipuliatyviu turiniu, kurio nesustabdys tai, kad jis nepelningas. Iš tiesų kovoti su šio tipo netikromis naujienomis yra praktiškai neįmanoma.
– Kokius gebėjimus medijų vartotojai turėtų ugdyti, kad galėtų atskirti, atsispirti ir kritiškai vertinti netikras naujienas?
– Būtų paprasčiausia įvardinti kritinį mąstymą, bet tai – gana apgaulinga viltis, nes mes pirmiausia turime panorėti pasitelkti šį mąstymą. Jei žinutė yra specialiai sukonstruota taip, kad mes ja patikėtume, tai pasitelkti kritinį mąstymą mums gali net neateiti į galvą. Be to, tobulėjant dirbtinio intelekto įgalintoms priemonėms generuoti itin tikroviškai atrodančias nuotraukas ir manipuliuoti garso įrašais, o netolimoje ateityje – ir kurti videosiužetus, netikros naujienos gali tapti dar sunkiau atskiriamos nuo tikrų. Tad vargu ar įmanoma pasitelkti kokius nors paprastus ir universalius sprendimus. Greičiau tiesiog reikia susitaikyti su tuo, kad pereiname į „po-tiesos“ – neatskiriamo tiesos ir klastočių persipynimo – erą.

 

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Patarimai, kaip praturtinti savo lietuvių kalbos įgūdžius

  2022-05-23Patarimai, kaip praturtinti savo lietuvių kalbos įgūdžius
  Lietuvių kalba yra viena seniausių pasaulyje. Egzistuoja nuomonė, jog mūsų kalbą išmokti užsieniečiams yra be galo sunku. Specialistai, tuo tarpu, atsako, jog viską lemia motyvacija, reguliarus mokymasis bei kartojimas. Beje, jie priduria, jog lietuvių kalba yra tokia turtinga, kad net patiems lietuviams visuomet bus, ką naujo išmokti. Tad organizuojami įvairūs lietuvių kalbos mokymai bus naudingi tiek užsieniečiams, studijuojantiems mūsų kalbą, tiek tėvynainiams, trokštantiems patobulinti savo gimtosios kalbos žinias. Pats populiariausias ir efektyviausias būdas – lietuvių kalbos kursai Nors šiandien egzistuoja nemažai kalbos mokymosi būdų, vis tik, pačiu efektyviausiu išlieka ne vienoje mokykloje organizuojami užsienio kalbos kursai. Tai galioja ir lietuvių kalbai. Itin ...
 • Kodėl svarbu paženklinti ir užregistruoti gyvūną augintinį?

  2022-05-21Kodėl svarbu paženklinti ir užregistruoti gyvūną augintinį?
  Kalvarijos ir Marijampolės savivaldybėse iki gegužės 1 d. paženklinti ir užregistruoti 6385 gyvūnai augintiniai. Nespėjusieji iki šio Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu numatyto termino mikroschema paženklinti pasiutligei imlių gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų – nors ir vėliau, tai privalo atlikti. Primename, kodėl tai padaryti ne tik reikalinga, bet ir naudinga. Atsakingo šeimininko pareiga Iki gegužės 1 d. iš viso Lietuvoje paženklinti 287 762 gyvūnai: daugiau nei 94 tūkst. kačių, beveik 200 tūkst. šunų ir daugiau nei 400 šeškų. Registruota ir per 300 iš Ukrainos įvežtų gyvūnų. Skaičiuojant procentais, daugiausia gyvūnų augintinių paženk­lino ir užregistravo Utenos rajono (42,64 proc.), Kalvarijos (37,84 proc.), ...
 • Pirmieji renovacijos žingsniai gyventojams atrodo sudėtingiausi

  2022-05-21Pirmieji renovacijos žingsniai gyventojams atrodo sudėtingiausi
  Rinkos tyrimų bendrovės atliktame tyrime dalyvavo 1015 Lietuvos nuolatinių gyventojų, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų savininkai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad renovuotinų daugiabučių namų savininkai, kaip sudėtingiausias būsto atnaujinimo proceso dalis, dažniausiai įvardina gyventojų suorganizavimą (40 proc.) ir biurokratinę dalį – paraiškų rengimą, administravimą, investicinio plano derinimą (28 proc.). „Natūralu, kad pradėjus domėtis būsto renovacija, iš pirmo žvilgsnio visas procesas atrodo labai sudėtingas ir reikalaujantis didžiulio gyventojų indėlio. Tačiau nuo pat pirmųjų žingsnių butų ir kitų patalpų savininkams įsiaiškinti kylančius klausimus ir planuoti renovacijos darbus padeda modernizacijos projektų administratoriai“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė. Renovuotis motyvuoja gerieji ...
 • Seminaras Marijampolėje „Taršos prevencija. Neišnaudotos galimybės“

  2022-05-20Seminaras Marijampolėje „Taršos prevencija. Neišnaudotos galimybės“
  Š. m. gegužės 24 d., 10 val., Marijampolėje vyks seminaras „Taršos prevencija. Neišnaudotos galimybės“. Renginio tikslas – atkreipti visuomenės, įmonių bei nevyriausybinių organizacijų dėmesį į nepakankamą dėmesį taršos prevencijai. Sutelkti visus bendrai diskusijai siekiant atrasti metodus, kaip suaktyvinti atsakingą vartojimą ir taip prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms.Pranešimus skaitys: Simonas Gurevičius – Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktorius. Tema – „Maisto švaistymas. Maisto gelbėjimas nuo iššvaistymo iš juridinių asmenų.“ Rūta Šulciūtė – UAB „Mantinga“ tvarumo projektų vadovė. Tema – „Tvarumas organizacijose. Mantinga patirtis.“ Inesa Mažėtienė –Marijampolės savivaldybės Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė. Tema – „Gyventojų įpročiai ir atsakomybės ...
 • Kokios suknelės madingos šį pavasarį ir vasarą?

  2022-05-19Kokios suknelės madingos šį pavasarį ir vasarą?
  Kokios suknelės madingos šį pavasarį ir vasarą? Šis sezonas kupinas gundančių siluetų, ryškių spalvų ir noro iš naujo atrasti nerūpestingą lengvumą drabužiuose. Ryškios spalvos, primenančios saulėlydį, plunksnos ir kutai, suteikiantys šokiui judesio laisvės, ir akinantis suknelių blizgesys, kuris atvers ne vienas duris į šėlsmo kupiną pasaulį. Lengvumo ir svajingumo suteiks ir baltos spalvos, romantiškų siluetų suknelės, kurios pabrėžia moteriškumą ir suteikia nerūpestingo žavesio. Štai pagrindinės 2022 m. pavasario-vasaros suknelių mados tendencijos. Spalvotos Ryški „karšta“ rožinė, saulėta geltona, žydriausio vandenyno melsva ir žalio miško žalia – tai tik kelios šį sezoną madingų suknelių spalvos, kurios savo intensyvumu suteiks taip trokštamo džiaugsmo ir energijos. Šį ...
 • Prano Gailiaus Paryžiaus sielrankšluosčiai

  2022-05-19Prano Gailiaus Paryžiaus sielrankšluosčiai
  Šiandien, gegužės 19 d., 17. 30 val., Marijampolėje, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5) vyks marijampolietės humanitarinių mokslų daktarės Jolitos Linkevičiūtės knygos „Pranas Gailius. Paryžiaus sielrankšluosčiai“ pristatymas. Viešą knygos pristatymą moderuos Eglė Alenskaitė. Praną Galių, vieną produktyviausių ir intelektualiausių lietuvių dailininkų, gyvenusių ir kūrusių Prancūzijoje, Lietuvoje dar ilgai reikės atrasti, kad jo kūryba būtų žinoma ne tik galerininkams, menotyrininkams ir siauram jo gerbėjų ratui. Knyga „Paryžiaus sielrankšluosčiai. Pranas Gailius“ žymiausio pasaulyje Prano kūrybinę biografiją pristato kur kas platesniam skaitytojų ratui viliantis, kad įspūdinga jo biografija taps įkvėpimu ne tik tiems, kas domisi menu. Įsibrovimas į kito žmogaus, ypač dailininko, ...
 • Vėl naktinėjome muziejuose

  2022-05-18Vėl naktinėjome muziejuose
  Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena, ją minint 2005 metais inicijuota tarptautinės muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“. Visi muziejai lankomi nemokamai, atveriamos ne tik ekspozicijos, bet ir saugyklos, kitos patalpos, kurių šiaip jau nepamatysi. Taip pat muziejininkai kviečia į naujų parodų atidarymus, performansus, edukacijas… Lietuvoje šiemet – jau 17 naktinėjimas po muziejus. Marijampolėje muziejininkai susivienijo ir miestelėnus pakvietė į renginį prieš 10 metų – 2012-aisiais: siūlė paklaidžioti „Marijampolės kultūros keliu“, paminint miesto 220 metų sukaktį. Vyko rekonstrukcijos, gatvės buvo perkastos, lijo – bet per šimtą žmonių į kvietimą atsiliepė… …Kiekviena Muziejų naktis vis skirtinga. Šiųmetė, žadėjusi įvairovę, tokia ir buvo. Bet ...
 • Įdomūs faktai apie šalis, kurių galbūt dar nežinojote

  2022-05-18Įdomūs faktai apie šalis, kurių galbūt dar nežinojote
  Vidutiniškai statistinis gyventojas per gyvenimą aplanko keliolika šalių, o didžioji dalis – per metus bent kelis kartus išvyksta svetur. Taigi, skaičiai tikrai nėra pesimistiški, tad atrodytų, kad apie pasaulį turėtume žinoti daug įdomių dalykų. Ir tikrai tikime, kad jūsų žinių bagažas šioje srityje yra pakankamai solidus, tačiau faktai, su kuriais susipažinsite jau netrukus, labai tikėtina, bus dar negirdėti daugeliui iš jūsų. Visi puikiai žinome, kas yra fontanas. Šiuos, ypač estetiškai atrodančius statinius, galime išvysti pačiuose įvairiausiuose šalių miestuose ir miesteliuose, o taip pat ir privačiose valdose. Esame įpratę, kad fontanas yra neatsiejamas nuo vandens – būtent jis cirkuliuoja šiame statinyje. Tačiau, ...
 • Konferencijoje – apie sūduvių kalbą, kultūrą ir savimonę

  2022-05-18Konferencijoje – apie sūduvių kalbą, kultūrą ir savimonę
  Dovana institutui – Sūduvos vėliava Konferencija prasidėjo marijampoliečio Seimo nario Andriaus Vyšniausko sveikinimu, kuris priminė, kad šiemet minimos 600-osios Melno taikos metinės, taip pat pabrėžė, jog Sūduvos kraštas suvaidino labai svarbų vaidmenį XIX amžiaus pabaigoje – XX pradžioje, nes šiame krašte subrendo pagrindinės to meto atgimimo judėjimo asmenybės. Šiame procese labai svarbus yra Rygiškių Jono gimnazijos, šiemet švenčiančios 155-ąsias įkūrimo metines, vaidmuo. Seimo narys institutui padovanojo Sūduvos vėliavą ir juokaudamas pastebėjo, kad be šio regiono instituto mokslininkai neturėtų ką dirbti. Konferencijos dalyvius sveikino ir Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Albina Auksoriūtė, priminusi, kiek daug kalbininkų Lietuvai davė Sūduvos kraštas, taip pat Lietuvių ...
 • Susidomėjimas renovacija auga – kodėl?

  2022-05-18Susidomėjimas renovacija auga – kodėl?
  Daugelyje Lietuvos miestų šį šildymo sezoną už komfortišką temperatūrą butuose teko mokėti kur kas daugiau. Tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, siekiant sutaupyti ateityje. Tokią informaciją atskleidė rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas, kurį inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Atliktame tyrime dalyvavo 1015 nuolatinių gyventojų iš visos Lietuvos, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų gyventojai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad kiek daugiau nei pusė (56 proc.) renovuotinų daugiabučių namų savininkų nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto atnaujinimą. „Nerenovuotų daugiabučių namų gyventojai už šildymą moka 2–3 kartus didesnes ...
 • Metalinės lauko durys – geriausias pasirinkimas būstui

  2022-05-16Metalinės lauko durys – geriausias pasirinkimas būstui
  Renkantis lauko duris reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Ypač šiuo metu. Juk pasiūla rinkoje – tikrai labai plati bei įvairi. Minimos plastikinės, kurios dažniausiai siejamos su maža kaina, medinės – estetikos viršūnė, galiausiai, metalinės durys, kurios dažniausiai vadinamos vienomis patvariausių, kurios tarnaus daug metų. Lauko durys yra labai įvairios, tad visada verta rinktis tokias, kurios maksimaliai atitinka kuo daugiau poreikių. Ir mūsų minimos, pagamintos iš metalo – tikrai geriausias pasirinkimas. Patvarumas bei gera izoliacija Renkantis lauko duris, žinoma, pirmiausia reikia kuo daugiau dėmesio skirti patvarumui. Nors norisi rasti ir tokias, kurios vizualiai patrauklios, tačiau būtent tvirtumas lemia ne tik jų ilgaamžiškumą, tačiau ...
 • Kaip verslui padėti uždirbti daugiau?

  2022-05-16Kaip verslui padėti uždirbti daugiau?
  Turite verslą ir norite, kad jo pelnas būtų kuo didesnes? Tokiu atveju siūlome išbandyti tinkamas reklamos galimybes, kurios šiuo metu atveria kelius kiekvienam. Svarbiausia, kad kartu su verslu auga ir reklamos. Dauguma jų yra skaitmeninės ir tuo pačiu atsiranda jų vis daugiau, kadangi auga verslo poreikiai ir galiausiai tikimasi, kad reklama nebus labai brangi, tačiau pavyks iš jos gauti kuo daugiau naudos.Google my business seo šiuo metu dažnai vadinama geriausia reklamos galimybe, tačiau kadangi greta jos yra ir kur kas daugiau alternatyvų, žinoma, verta palyginti kuo daugiau galimybių. galiausiai, apie tai ir yra šis straipsnis, kur aptarsime pačius svarbiausius niuansus ...
 • Kaip pasirinkti pabėgimo kambario žaidimą?

  2022-05-16Kaip pasirinkti pabėgimo kambario žaidimą?
  Turbūt ne kartą teko girdėti, kad pabėgimo kambariai yra bene pati smagiausia laiko leidimo forma. Su tuo sutinka daugelis, kurie nors kartą bandė pabėgti iš kokios nors pavojingos situacijos. Vilniuje šio tipo pramogų gausa yra labai plati, tad džiugu, kad kiekvienas gali rasti tokią vietą, kuri jiems labiausiai patinka. Pabėgimo kambariai Vilniuje yra ne tik įvairūs, tačiau taip pat ir dažnai klasifikuojami pagal – kas dalyvaus ir tuo pačiu kokia proga. Pateiksime kelias gaires, kurios, tikimės, kad padės Jums rasti geriausius iš pačių geriausių. • Pabėgimo kambarys Vilnius pirmiausia kinta savo tematika. Paprasčiausiai galima bandyti pabėgti iš ateivių laivo, galima iš bunkerio, galima ...
 • Įmontuojamos orkaitės – geriau nei pastatomos?

  2022-05-16Įmontuojamos orkaitės – geriau nei pastatomos?
  Vis daugiau žmonių kasdienai renkasi tokią buitinę techniką, kuri užima kuo mažiau vietos ir tuo pačiu kuri būdama gana minimali – puikiai atlieka įvairius darbus. Džiugu, kad buitinės technikos pasiūla yra tokia plati. Tai suteikia galimybę kiekvienam įsigyti tai, ko reikia jo asmeniniams poreikiams patenkinti. Pasiūla yra labai plati Džiugu, kad šiuo metu įmontuojamos orkaitės kaip ir daugelis kitų technikų, kurios lengvina mūsų gyvenimą, yra labai įvairios. Tai suteikia galimybę kiekvienam įsigyti tai, kas geriausiai tenkina jo poreikius. Žinoma, daugeliui svarbi kaina. Nepamirškite, kad internete galima rasti kitų žmonių komentarus apie tam tikro gamintojo modelį ir tuo pačiu susidaryti nuomonę, ar kokybė ...
 • Naujiena Marijampolėje: jau galite paragauti svirplių skonio ledų

  2022-05-14Naujiena Marijampolėje: jau galite paragauti svirplių skonio ledų
  Juodos duonos trupinių, našlaičių žiedlapių, sūdytų saulėgrąžų, agurkų ir mėtų, su karamelizuota šonine… Ne, tai ne alkano žmogaus skrandžio proza, o poetiški pavadinimai iš Ledų žemėlapio, kurį pateikia Lietuvos turizmo internetinė svetainė. Šį sezoną žemėlapį papildys tai, ko niekur kitur nerasite, – svirplių ledai. Jų nuo gegužės mėnesio galite paragauti Marijampolėje. Naujas gurmaniškas taškas smaguriams „Esame palyginti naujas verslas, susikūręs pandemijos metais. Naminių svirplių ūkis daugeliui dar skamba egzotiškai, yra kažkas neįprasto, tad ir partnerių stengiamės ieškoti išskirtinių, kurie nori būti kitokie, pasiūlyti tai, ko nėra Lietuvoje. Taip nusprendėme bendradarbiauti su tarptautiniam „Accor“ viešbučių tinklui priklausančiu viešbučiu „Mercure Marijampolė“. Tiek jie, tiek mes ...
 • Romo Kalantos pasiaukojimo 50-osioms metinėms paminėti

  2022-05-14Romo Kalantos pasiaukojimo 50-osioms metinėms paminėti
  Romas Kalanta gimė 1953 m. vasario 22 d. Alytuje, Elenos ir Adolfo Kalantų šeimoje, kurioje, be jo, augo dar du broliai, vyresnysis Antanas (g. 1945 m.) ir jaunesnysis Arvydas (g. 1958 m.). Iki 1963 m. R. Kalanta su tėvais ir broliais gyveno Alytuje, tuomet šeima persikėlė gyventi į Kauną, Vilijampolę. Romo tėvas dirbo Kauno politechnikumo direktoriaus pavaduotoju, vėliau sandėlininku, mama – Kauno 13-oje vidurinėje mokykloje, aptarnavimo sferoje. 1963–1968 m. R. Kalanta mokėsi Kauno 6-ojoje aštuonmetėje mokykloje, vėliau nuo 1968 m. Kauno 18-ojoje vidurinėje mokykloje. Jo mokyklinėse charakteristikose nurodoma, kad „buvo apsiskaitęs, rašė eilėraščius, sportavo, grojo gitara“, „lėtas, taikaus būdo, gana uždaras, ...
 • Lininės staltiesės vakaras žydinčiame Basanavičių sode

  2022-05-13Lininės staltiesės vakaras žydinčiame Basanavičių sode
  Jau nuo seno, vos tik pradėdavo šilti orai ir laukai bei sodai pasipuošdavo pavasarine žaluma, visiems norėdavosi kuo greičiau ištrūkti iš namų ir pasimėgauti grįžtančia saule bei pasiilgtu bendravimu. Nuoširdžių pokalbių, draugiškų susitikimų pandeminiu laikotarpiu ilgėjosi ir Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvas. Todėl gegužės 14 dieną, minint Europos muziejų naktį, visus savo draugus ir norinčius jais tapti nusprendė pakviesti į „Lininės staltiesės vakarą žydinčiame Basanavičių sode“. Šis vakaras – lyg aliuzija į kažkada Lietuvoje itin populiarias gegužines. XX a. pradžioje gegužinės buvo ne tik pasilinksminimai gamtoje, bet ir tam tikro nacionalinio ir politinio sąmoningumo erdvės, kur greta linksmybių, vaišių ar meninių programų kalbėtasi ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.