Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Danutės Saukaitienės šieno skulptūros – tai ne tik pievų kvapas...

Danutė Saukaitienė šalia savo šieno skulptūrų Lietuvos tautodailininkų sąjungos dailės galerijoje Vilniuje.Vilniuje, Lietuvos tautodailininkų sąjungos dailės galerijoje (Stiklių g. 16), iki balandžio 25 d. veikia marijampolietės tautodailininkės Danutės Saukaitienės šieno skulptūrų paroda „Šieno virsmas“. Galerija įsikūrusi pačiame sostinės centre – senamiestyje, seniai statytame, tačiau puikiai sutvarkytame pastate, kur baltas sienas pagyvina ir tolimą praeitį mena seno plytų mūro atodangos, įvairios nišos, arkinės langų ir perėjimų angos.
Kaip žinia, Tautodailininkų sąjungos veiklos tikslas ir prasmė – atkreipti dėmesį ir parodyti mūsų tautos identitetą, šaknis – mūsų tautodailę: atskleisti jos savitumą, parodų lankytojui padėti atpažinti tik­rą meno kūrinį, perprasti ir įvertinti tikrą amatą, patį kūrybinės veiklos procesą. Darbus šioje galerijoje gali eksponuoti tik Tautodailininkų sąjungos nariai, itin daug nuveikę etnokultūroje, sulaukę gerų įvertinimų, atsiliepimų.
Lauktos buvo Danutės Saukaitienės šieno skulptūros – tai ne tik Suvalkijos pievų žolynų kvapas, pripildęs galerijos erdvę, bet ir formų įvairovė: gyvybės medžio, baltiškųjų dievaičių, baltiškų simbolių motyvai.
Fotografuoti darbų buvo atvykęs Tautodailininkų sąjungos vadovas, profesionalus dailininkas Jonas Rudzinskas, kuriam iš tiesų (tai pajutome bendraujant) rūpi mūsų šalyje kuriantys tautodailininkai, žmonės, tęsiantys ir puoselėjantys etnokultūros tradicijas, ieškantys naujų išraiškos formų. Daugelį tautodailininkų J. Rudzinskas pažįsta asmeniškai, žino jų darbus. Apie Danutę ir jos kūrybą taip pat žinojo jau daug metų, bet vis nenustojo stebėtis jos darbštumu, sukurtų darbų gausa, aktyviu dalyvavimu šventėse, mugėse, mokymuose. Ir ne tik Lietuvoje. Gyrė šieno paukščius, neliko nepastebėtos ir įvertintos tvirtos, glotnios šieno skulptūrų formos, stebino netikėti motyvai. Pasauliui svarbus mūsų tikrumas – savitumas, išskirtinumas.
Nėra ko stebėtis, kad D. Saukaitienė su darbais dalyvavo ir šimtmečio žygio mugėje „Vardan tos…“ Marijampolėje, kuri vyko balandžio 7 d. Darbų pakako, be to, šioje mugėje ji demonstravo ir šieno rišimo meną. Sulaukė daug žiūrovų, gerbėjų, kurie ir stebėjosi, ir žavėjosi.
Laimutė KRAUKŠLIENĖ
Autorės nuotrauka

Komentarai baigti.

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.