Prenumeruok E-laikraštį!Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija 2020

„Marijampolė – tautos atgimimo sostinė“

*Į Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinę mokyklą atkeliavo Marijampolės kraštotyros muziejaus kilnojamoji paroda „Marijampolė – tautos atgimimo sostinė“. Garsius ir lietuvybės žadinimui nusipelniusius žmones, gyvenusius ir dirbusius Marijampolėje, pristatė Kraštotyros muziejaus muziejininkas, kraštotyrininkas Arūnas Kapsevičius.
Mokiniams jis pasakojo apie XIX a. pabaigos – XX. a. pradžios Suvalkijos krašto istoriją, žymias asmenybes, tokias kaip Žemaitė, Petras Arminas-Trupinėlis, Petras Kriaučiūnas, Kazys Grinius, Jonas Totoraitis, Šatrijos Ragana, Jurgis Matulaitis ir mažiau žinomus marijampoliečius Andrių Bulotą, Joną Bendorių, Joną Reitelaitį, Mykolą Krupavičių ir Teresę Uršulę Novickaitę.
Mokiniams buvo suteikta galimybė išgirsti ir sužinoti apie šiuos žmones jau žinomų ir mažai girdėtų faktų. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi, kokią istorinę praeitį turime, apie asmenybes, palikusias pėdsaką Marijampolės ir visos šalies kultūriniame, politiniame ir visuomeniniame gyvenime.
Šis parodos pristatymas moksleiviams leido pažinti permainingą, besikeičiančią istoriją, žmonių veik­lą tautinio atgimimo laikotarpiu. Laikas gali tapti ateities vizijas jungiančiu elementu, ir mums, suvalkiečiams, yra kuo didžiuotis.
Laima VAIČIŪNIENĖ
Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja
Mokyklos archyvo nuotrauka

Komentarai baigti.

Naujausia informacija