www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pirmą kartą Marijampolėje – mozaikų miniatiūros

Mozaikos miniatiūrų parodą iš Vilniaus į gimtąjį kraštą atvežusi Aistė Kanapickaitė sako, kad šis retokas žanras turi gilias tradicijas bei padeda jautriau, giliau, labiau susikoncentravus pažvelgti į žmones ir pasaulį.Marijampolės kultūros centre šiuo metu veikia mūsų kraštietės, dabar gyvenančios Vilniuje, baigusios studijas Vilniaus dailės akademijoje, Aistės Kanapickaitės mozaikos miniatiūrų paroda.
Šio žanro Marijampolės parodose, ko gero, dar nematėme. Mažo formato mozaikos darbuose – daugiausia žmonių veidai.
Miniatiūrose – žmonių portretai.Mozaika Lietuvoje – gal ir retokas žanras, tačiau pasaulyje turi senas, gilias tradicijas. Šį žanrą pamėgusi menininkė jo mokytis bei tobulintis ne kartą vyko į Italiją ir Vokietiją. Jai pasisekė patekti į geriausias mozaikos meno dirbtuves Europoje. Lietuvoje dar ne itin išpopuliarėjusi mozaika minėtose šalyse tiesiog klesti. Aistei šis menas patinka, nes jungia klasiką ir moderniąją išraišką. Ilgas techninis procesas suteikia galimybę giliau išjausti, pamąstyti. O meno gerbėjus mažo formato darbai skatina prieiti arčiau, žvelgti įdėmiau. Žmonių portretai – tai tarsi kvietimas įsileisti daugiau jautrumo, artumo, žmogiškumo į savo gyvenimą. Šis mozaikos darbų ciklas yra jaunos kraštietės A. Kanapickaitės meno studijų baigiamasis darbas. O paroda – jau ne pirmoji Marijampolėje. Anksčiau M. B. Stankūnienės galerijoje ji yra pristačiusi portretų miniatiūrų ciklą.
Paklausta, ar vaizduojami portretuose žmonės yra realūs personažai, autorė atsako, jog taip. Mėgstanti įsižiūrėti į žmones, atskleisti tai, kas slypi už veido bruožų.

Jurgita AUKŠTAITYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika